Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: cysiek » 24 wrz 2014, 21:17

Ja polecam zainteresowanemu wejść na forum lpg i tam poczytać, zasięgnąć opinii gaziarzy lub zagorzałych zwolenników gazu. Ja mam mocniejszy motor i na mojej konfiguracji jeżdżę bez problemów.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Barsun
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 12 wrz 2014, 12:36
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa/Sochaczew

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Barsun » 25 wrz 2014, 11:29

O masz faktycznie zdjęcia Lovato;) Mój błąd byłem pewny że na stronę wstawili moje zdjęcia bo identyczny Thesis nawet środek taki sam, a to jednak nie ten. U siebie mam BRC P&D, postaram się zrobić zdjęcia i wrzucić;) Ale w takim razie Lovato też nie jest złe skoro ktoś ma zamontowane;) Co do lpg forum to owszem wiedzy tam jest sporo tylko trzeba uważać bo często tam ludzie po prostu robią sobie reklamę...
Ex Lybra 2.0+LPG 2000
Jest Thesis 2002 2.4+LPG

Lecpik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2014, 22:02
Imię: Julek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Lecpik » 30 wrz 2014, 10:56

Powiem szczerze że już się pogubiłem. To co tak właściwie byłoby rozsądną opcją do Lybry, widziałem już zdjęcia więc wiem jak to wygląda pod maską, ale nadal nie wiem na co zwrócić większą uwagę?
Lancia Lybra 1.8

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: cysiek » 30 wrz 2014, 11:03

Lecpik pisze:Powiem szczerze że już się pogubiłem. To co tak właściwie byłoby rozsądną opcją do Lybry, widziałem już zdjęcia więc wiem jak to wygląda pod maską, ale nadal nie wiem na co zwrócić większą uwagę?
Weź to co najdroższe podbijesz wartość lybry : ok2 :
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Lecpik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2014, 22:02
Imię: Julek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Lecpik » 06 paź 2014, 13:50

Weź to co najdroższe podbijesz wartość lybry : ok2 :[/quote]

Ktoś by mi jeszcze samą instalację chciał ukraść jak by się dowiedział;)
Lancia Lybra 1.8

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: marceli » 06 paź 2014, 19:33

Myślę ,że najlepiej będzie jak dobiorą Ci podzespoły w jakimś poleconym zakładzie i będzie ok.
Każdy ma swoje i zachwala (jak oczywiście dobrze chodzi)a czy to stag ,czy brc czy Lovato to i tak będzie spór.

Jeden woli złożenie z różnych podzespołów drugi ,że to bee i tak można wymieniać i wymieniać..
Zakładaj bo szkoda czasu.W okolicy masz sporo dobrych monterów.Są na lpg forum przechwalacze ale większość to jednak ludzie znający się na rzeczy i ja bym jednak poświęcił trochę czasu poczytał popytał i coś wybrał.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Gwarkowiec
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Żory

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Gwarkowiec » 12 paź 2014, 21:36

U mnie jest tak: montaż X.2008 r. przy 95000 km, dzisiaj stan 191 000 km. Jak na 6 lat jazdy na LPG i przejechaniu tych prawie 100 000 km na gzie mógłbym coś powiedzieć. Reduktor Zavoli, zawór gazowy, tankowania i wielozawór Tomasetto, Przełącznik G/B i elek. jednostka ster. ECU STAG 300, wtryskiwacze Rayle(raile). Jedyna awaria to wymiana czujnika temperatury reduktora przy 156 000km za 23 zł. Spalanie przeróżne 9-10 litrów do 12 przy dużych prędkościach. Przez ten okres 4 razy byłem na okresowym przeglądzie instalacji gazowej i przyszłym miesiącu pojadę piąty raz. Polecam autoryzowany serwis marki Stag, swoje punkty rozsiane w całym kraju.

Lecpik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2014, 22:02
Imię: Julek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Lecpik » 13 paź 2014, 13:56

Dobra, zdecydowałem się na montaż, jestem już po. Wybór padł ostatecznie na BRC Sequent 24 (stwierdziłem że jak włoskie auto to będzie i włoska instalacja). Co do warsztatu to wybrałem Energy Gaz, mają autoryzację CZAKRAMU i patrząc na ich stronie to oni tych BRC zamontowali od groma. Ogólnie na teraz jestem zadowolony, oszczędności pierwsze już są, zobaczymy po ilu zwróci się instalacja. Co do montażu to wszystko ok, całkiem sprawnie, przyjemny warsztat. Mam też zdjęcia od EGP więc też podrzucę jak to wygląda:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Lancia Lybra 1.8

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: marceli » 15 paź 2014, 21:24

Zdjęcie butli robi się bez przykrywki jakby co....bo wtedy widać czy jest do jazdy "na wstecznym" czy nie.

A zdjęcie silnika robi się bez pokrywy żeby było widać wtryskiwacze i inne podzespoły jak są rozmieszczone.
Na pierwszy rzut oka,ok,jest estetycznie pod maską, filtr FC ładnie wkomponowany.
Widzę ,że masz na miedzi,ok teraz częściej faro kładą.To nie minus jakby co.

Co do BRC ja jestem na nie(tym bardziej Czakram) ale...jak dobrze złożyli i zestroili,ma chodzić.
Możesz napisać ile taka przyjemność??
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lecpik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 wrz 2014, 22:02
Imię: Julek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra 1.8 16v - montaż LPG

Post autor: Lecpik » 31 paź 2014, 17:56

Za cały montaż ze wszystkim zapłaciłem 2700 zł, razem z wlewem pod klapką, pokrowcem na koło itp. W sumie jak patrzyłem na inne warsztaty to ceny mają takie same albo nieraz nieco wyższe więc wydaje mi się że to rozsądna kasa. A co do samej instalacji to już trochę pojeździłem, ogólnie jest ok, nie zauważyłem jakichkolwiek problemów, nie szarpie, nie faluje. Ewentualnie będę wdzięczny jak mi podpowiecie na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę podczas jazdy?
Lancia Lybra 1.8

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”