Lybra 2.0 20v - sprzęgło wibruje po wymianie

Awatar użytkownika
Ninja78
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2014, 20:32
Imię: Ninja
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra 2.0 20v - sprzęgło wibruje po wymianie

Post autor: Ninja78 » 06 kwie 2014, 17:50

Po wymianie sprzęgła na nowe Valeo czuć wibracje przy lekkim puszczaniu pedału gdy tylko zaczyna łapać. Usłyszałem od kilku znajomych (w tym mechaników), że to się coraz częściej zdarza i jest "normalne" a usterka podlega gwarancji (krzywa tarcza). Czy z taką wadą można jeździć (dotrze się) czy zająć się tym natychmiast ?

Jak mam podejść do sprawy u mechanika ? Czy powinien wziąć na siebie wymianę na sprawne w ramach reklamacji (to on je kupował) czy mam płacić drugi raz za robotę i jechać z tarczą na regenerację (nowego) sprzęgła ? :x
Lancia Lybra LX V.I.S. 2.0 20v 2001r.
- silnik z Fiata Bravo HGT (przebieg 45tyś/km) wymieniony 01.2014, poprzedni zatarł się przy 200km/h pod Poznaniem, nowy pięknie mruczy ale...
- sprzęgło już wymienione na nowe - po wymianie wibrowało przy popuszczaniu ale dotarło się po ok 2 mies
- brakuje mocy, szcz. przy niskich obr, cewki i świece wymienione, chwilowo pomaga przejazd po wertepach, przepustnica/elektryka ?
- czy ktoś ma pomysł jak tanio wymienić wkładki w zamkach i stacyjce ? mi już się zacinają wszystkie

- wywaliłem instalację LPG bo i tak była do remontu

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Lybra 2.0 20v - sprzęgło wibruje po wymianie

Post autor: Gros » 06 kwie 2014, 19:50

skoro niby jest krzywa tarcza jak twierdzi w co nie wierzę ,to ma zrobic tak żeby było dobrze ,a nie czarować
wziął przecież kase?
:lol: : gafa : :bitwa:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”