Kappa - problem z zegarami w nocy

Awatar użytkownika
Delarand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:52
Imię: Krystian
Lokalizacja: Toruń/Brodnica

Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Delarand » 24 mar 2014, 20:54

Witam mam kolejny problem mianowicie taki, że w dzień na światłach mijania zegary świeca normalnie na zielono oraz sterowanie klimatyzacja a teraz w nocy jak wszedłem do auta to na światłach pozycyjnych wszystko się świeci normalnie, lecz gdy zapale mijania to zegary się nie świeca i jest jedna wielka czarna dziura na wyświetlaczu klimy pokazuje się napis ''NUMBER PLATE LIGHT FAILURE'' klima wtedy świeci się na żółto:(, aby nikt nie pomyślał , że jestem leniwy to z 10 min z tym walczyłem i moje spostrzeżenia były takie:
-po wciśnięciu pokrętła świateł kolor zmienia się na wyświetlaczu oraz zaczynają się świecić zegary ale jak puszcze to automatycznie gasną zegary i ponownie pali się ponownie na żółto klima :( troszkę szukałem ale niestety nic konkretnego proszę o pilną pomoc bo często mam wyjazdy w nocy i jest lipa jak jest ciemno na zegarach.
-podświetlenie tablicy rej działa normalnie jedynie lampka z prawej strony świeci słabiej, ale to chyba nie jest powiązane z podświetleniem zegarów.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Borek » 24 mar 2014, 21:25

Jak jedna lampka świeci słabiej i masz błąd na Infocenter, to na tę żarówkę pewnie za mało prądu idzie. Przy okazji popraw kabelki albo przy lampce, albo w peszlu przy zawiasach bagażnika po lewej, tam często kabelki pękają.

Co do zegarów - skoro jak "wciśniesz" pokrętło to jest dobrze, to wymontuj to pokrętło (wyjmuje się chyba cały zespół z nawiewem i z niego dopiero pokrętło) i popraw co się da. Jak nie pomoże, to kup używkę z innej Kappy. Coś po prostu nie styka.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Delarand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:52
Imię: Krystian
Lokalizacja: Toruń/Brodnica

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Delarand » 24 mar 2014, 21:42

Ok dzięki jutro się tym pobawię porobię w końcu fotki bo dziś kac po opiciu nowego zakupu.
Lecz mam taką uwagę, że po wciśnięciu pokrętła na klimie znika błąd.

Alan

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Alan » 24 mar 2014, 22:08

Problem jest w przełączniku świateł.Możesz wymienić przełącznik,lub zrobić mostek i zrobić na stałe zasilanie liczników. W momencie przekręcenia kluczyka niezależnie od tego czy światła włączone czy nie będziesz miał nocne podświetlenie.

Awatar użytkownika
Delarand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:52
Imię: Krystian
Lokalizacja: Toruń/Brodnica

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Delarand » 24 mar 2014, 22:17

Teraz patrzyłem to jak jest w pozycji 0 to po wciśnięciu palą się mijania ale zegary nie świecą się;( jutro przy tym pogrzebie, teraz patrze jak to wymontować by nic nie uszkodzić bo nie lubię luźnych elementów w samochodzie :)

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Borek » 25 mar 2014, 7:40

Lewy panel nawiewów (prawy zresztą też jakby co) po prostu się delikatnie podważa i cały wysuwa, ale ostrożność zawsze w cenie ;). I zrób coś z tym, bo skończysz jak ja pewnego razu - rano przełącznik w pozycji 0, pozycyjne ledwo się żarzą, a rozrusznik nawet nie zakręci. W sumie nic z tym przełącznik konkretnego nie zrobiłem, tylko go rozmontowałem (nie do końca, bo w pewnym momencie nie dałem rady pójść dalej) i złożyłem z powrotem czyszcząc co się da. Od dwóch lat spokój.
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
Delarand
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 23 mar 2014, 22:52
Imię: Krystian
Lokalizacja: Toruń/Brodnica

Re: Kappa - problem z zegarami w nocy

Post autor: Delarand » 25 mar 2014, 12:57

Drodzy panowie i panie teraz podświetlenie zegarów i klimatronika działa prawidłowo :) ciekawe jak długo:).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”