Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 25 sty 2014, 17:46

Andrzej673 pisze:dzieki za pomoc
Kolega jak już się łapie za klamkę to mógłby coś udokumentować,żeby było na przyszłość
...no chyba że nie zależy.

Andrzej673
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: Andrzej673 » 28 lut 2014, 18:57

witam drzwi zrobione przyczyna peklo ciegielko od klamki , a od wewnatrz linka sie zerwala. linke zrobilem a od zewnatrz naprawilem sensor na przykladzie zdjec w zrob to sam. dzieki pozdrawiam

odysik2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 59
Rejestracja: 03 wrz 2011, 10:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: odysik2 » 04 mar 2014, 0:48

Wszystkie awarie klamek zewnętrznych ma jedną przyczynę a mianowicie korozje. trzeba pilnować stanu klamek co jakiś czas rozebrać wyczyścić i nawalić smaru aż się będzie wylewać. System elektrycznego otwierania w tym aucie jest b.dobry a jak nie działa to jest to głownie spowodowane tym że sworznie na przycisku klamki się zapiekają. jeśli chodzi o klamki wewnętrzne to częste awarie są spowodowane jakością wykonania. Są tak słabe że się łamią. Sam znudzony ciągłą wymiana klamek wewnętrznych wykombinowałem bardzo prosty zabieg w klamkę wtopiłem mały przycisk dwa kabelki i wpięcie się do wtyczki klamki zew. efekt taki że jak pociągam klamkę wewnętrzną drzwi otwierają się elektrycznie zanim klamka zdąży się tak naciągną aby otworzyły się mechanicznie.

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 04 mar 2014, 10:12

odysik2 pisze:Wszystkie awarie klamek zewnętrznych ma jedną przyczynę a mianowicie korozje. trzeba pilnować stanu klamek co jakiś czas rozebrać wyczyścić i nawalić smaru aż się będzie wylewać. System elektrycznego otwierania w tym aucie jest b.dobry a jak nie działa to jest to głownie spowodowane tym że sworznie na przycisku klamki się zapiekają. jeśli chodzi o klamki wewnętrzne to częste awarie są spowodowane jakością wykonania. Są tak słabe że się łamią. Sam znudzony ciągłą wymiana klamek wewnętrznych wykombinowałem bardzo prosty zabieg w klamkę wtopiłem mały przycisk dwa kabelki i wpięcie się do wtyczki klamki zew. efekt taki że jak pociągam klamkę wewnętrzną drzwi otwierają się elektrycznie zanim klamka zdąży się tak naciągną aby otworzyły się mechanicznie.
Jeżeli możesz to pokaż to na fotce lub filmik jak to działa

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: szajbus » 04 mar 2014, 11:34

odysik2 pisze:Wszystkie awarie klamek zewnętrznych ma jedną przyczynę a mianowicie korozje. trzeba pilnować stanu klamek co jakiś czas rozebrać wyczyścić i nawalić smaru aż się będzie wylewać. System elektrycznego otwierania w tym aucie jest b.dobry a jak nie działa to jest to głownie spowodowane tym że sworznie na przycisku klamki się zapiekają. jeśli chodzi o klamki wewnętrzne to częste awarie są spowodowane jakością wykonania. Są tak słabe że się łamią. Sam znudzony ciągłą wymiana klamek wewnętrznych wykombinowałem bardzo prosty zabieg w klamkę wtopiłem mały przycisk dwa kabelki i wpięcie się do wtyczki klamki zew. efekt taki że jak pociągam klamkę wewnętrzną drzwi otwierają się elektrycznie zanim klamka zdąży się tak naciągną aby otworzyły się mechanicznie.

nie wiem co Ci się łamie ale to jakas abstrakcja :) 3 lata bez złamanej klamki jeżdzę a kolega 5 mi raz się linka urwała... po 10 latach pracy miała prawo :) a co do przycisku to marne rozwiązanie bo auto się zatrzaskuje po rozpędzeniu więc system zewętrzny zostaje odłączono chyba że dezaktywowałeś sobie zamykanie pojazdu po ruszeniu ...

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 04 mar 2014, 12:06

szajbus pisze:
odysik2 pisze:Wszystkie awarie klamek zewnętrznych ma jedną przyczynę a mianowicie korozje. trzeba pilnować stanu klamek co jakiś czas rozebrać wyczyścić i nawalić smaru aż się będzie wylewać. System elektrycznego otwierania w tym aucie jest b.dobry a jak nie działa to jest to głownie spowodowane tym że sworznie na przycisku klamki się zapiekają. jeśli chodzi o klamki wewnętrzne to częste awarie są spowodowane jakością wykonania. Są tak słabe że się łamią. Sam znudzony ciągłą wymiana klamek wewnętrznych wykombinowałem bardzo prosty zabieg w klamkę wtopiłem mały przycisk dwa kabelki i wpięcie się do wtyczki klamki zew. efekt taki że jak pociągam klamkę wewnętrzną drzwi otwierają się elektrycznie zanim klamka zdąży się tak naciągną aby otworzyły się mechanicznie.
nie wiem co Ci się łamie ale to jakas abstrakcja :) 3 lata bez złamanej klamki jeżdzę a kolega 5 mi raz się linka urwała... po 10 latach pracy miała prawo :) a co do przycisku to marne rozwiązanie bo auto się zatrzaskuje po rozpędzeniu więc system zewętrzny zostaje odłączono chyba że dezaktywowałeś sobie zamykanie pojazdu po ruszeniu ...
One są chyba nawet metalowe
Ja również mam nienaruszone

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: jjash » 04 mar 2014, 13:24

Moje też ok, ale pomysł z podpięciem się pod switcha klamki zewnętrznej, przyznacie, że dobry. No, cholibka, podoba mi się to. Nie wiem czy bym się przyzwyczaił do takiego otwierania drzwi, ale sam pomysł - dobry.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 04 mar 2014, 17:52

jjash pisze:Moje też ok, ale pomysł z podpięciem się pod switcha klamki zewnętrznej, przyznacie, że dobry. No, cholibka, podoba mi się to. Nie wiem czy bym się przyzwyczaił do takiego otwierania drzwi, ale sam pomysł - dobry.
A ja myślę że to chory pomysł jak i tak trzeba za klamkę złapać i ją pociągnąć
Co w tym fajnego jak dopiero przy końcu coś tam za nas otwiera
Zima rozwiąże sprawę i kolega wróci do starego motywu

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: jjash » 04 mar 2014, 21:07

Belia, a w którym momencie napisałem (bo mnie cytujesz), że trzeba gdzieś pociągnąć? Nie czytaj czegoś, czego nie napisali. Przeczytaj raz jeszcze. Powoli. Ze zrozumieniem. A potem napiszesz, że to chory pomysł. Ot, co.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: szajbus » 04 mar 2014, 21:37

nie jest dobry bo musisz jeździć zawsze z otwartym autem ... gdyż zewnętrzny przycisk jak napisałem jest nie aktywny po autozaryglowaniu drzwi ...

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 05 mar 2014, 0:54

jjash pisze:Belia, a w którym momencie napisałem (bo mnie cytujesz), że trzeba gdzieś pociągnąć? Nie czytaj czegoś, czego nie napisali. Przeczytaj raz jeszcze. Powoli. Ze zrozumieniem. A potem napiszesz, że to chory pomysł. Ot, co.

zew. efekt taki że jak pociągam klamkę wewnętrzną drzwi otwierają się elektrycznie zanim klamka zdąży się tak naciągną aby otworzyły się mechanicznie.

To słowa odysika

Słuchaj,gadka rozwija sie od jęków odysika na temat klamki jak to ona się nie "łamie"(może pomylił z klamkami od Lybry) i jego patentu na tą klamkę
Zacytowałem Ciebie,bo twierdzisz że to dobry pomysł (to twoja sprawa )
A moja taka,że nie sądzę by to co proponuje odysik było racjonalne i praktyczne (pół manualne,pół elektroniczne)
Jeżeli zrobił to,to niech się pochwali

Ps:To że cytuję Ciebie ,to nie znaczy że się zaraz czepiam Ciebie
Ale słuszność twoja,że powinienem zacytować i jego,sorry

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: jjash » 05 mar 2014, 21:02

Właściwie to sam nie wiem co mnie tak ubodło w tym co wyżej - może miałem zły dzień? No fakt, dobry to on nie był. Przepraszam. A co samego pomysłu to podpinanie otwierania pod klamkę (wajchę) trochę mija się z celem. Myślałem raczej o takim rozwiązaniu, które eliminuje klamkę jako mechaniczną stronę procesu otwierania. Tym samym, idąc dalej, myślałem po prostu o switchu wewnątrz, który by ją zastąpił. A teraz do rzeczy - mamy guzik powodujący otwarcie blokady klamki (ten z otwartą kłódką pomiędzy klamką a nawiewem. Gdyby do tego dołożyć podobny switch, ale sprzężony z tym w klamce zewnętrznej, można byłoby otworzyć drzwi naciskając najpierw ikonę kłódki a potem (może tuż obok) ten dodatkowy switch. Sam pomysł mi się podoba. Nie wiem czy odważyłbym się jechać autem, w którym otwarcie drzwi jest zależne tylko i wyłącznie od stanu akumulatora. Jakoś mnie ciarki nachodzą. No, ale np. podpięcie otwierania pod kluczyk w stacyjce - oj, tu już pojechałem - kluczyk w pozycji do wyciągnięcia (silnik zgaszony), wyciągamy kluczyk a tu "dyng" i odblokowują się i otwierają drzwi. Wow. Jak byłem mały, a był czas taki, mieliśmy na podwórku (Jezusie Świebodziński, ale mnie naszło) takie powiedzonko, po którym nie było już żadnego argumentu - "i co? zatkało ruskie kakało?!". No, ale co byłoby np. na przejeździe kolejowym, kiedy gasilibyśmy silnik? No nic, bo wyciągnięcie kluczyka powodowałoby otwarcie drzwi. No tak, ale gdybym wysiadł z auta i chciał je zamknąć, kluczyka by nie było w środku, to jakim cudem mógłbym je zamknąć, skoro switch odczytywałby wyjęcie kluczyka jako komendę "otwórz drzwi"? No, tego nie wiem. Ale dajcie mi czas, albo lepsze zioło.

Matko, jam to napisał? Muszę zmienić yerba mate na herbate. Pssst.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

belial666

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: belial666 » 05 mar 2014, 21:39

jjash pisze:Właściwie to sam nie wiem co mnie tak ubodło w tym co wyżej - może miałem zły dzień? No fakt, dobry to on nie był. Przepraszam. A co samego pomysłu to podpinanie otwierania pod klamkę (wajchę) trochę mija się z celem. Myślałem raczej o takim rozwiązaniu, które eliminuje klamkę jako mechaniczną stronę procesu otwierania. Tym samym, idąc dalej, myślałem po prostu o switchu wewnątrz, który by ją zastąpił. A teraz do rzeczy - mamy guzik powodujący otwarcie blokady klamki (ten z otwartą kłódką pomiędzy klamką a nawiewem. Gdyby do tego dołożyć podobny switch, ale sprzężony z tym w klamce zewnętrznej, można byłoby otworzyć drzwi naciskając najpierw ikonę kłódki a potem (może tuż obok) ten dodatkowy switch. Sam pomysł mi się podoba. Nie wiem czy odważyłbym się jechać autem, w którym otwarcie drzwi jest zależne tylko i wyłącznie od stanu akumulatora. Jakoś mnie ciarki nachodzą. No, ale np. podpięcie otwierania pod kluczyk w stacyjce - oj, tu już pojechałem - kluczyk w pozycji do wyciągnięcia (silnik zgaszony), wyciągamy kluczyk a tu "dyng" i odblokowują się i otwierają drzwi. Wow. Jak byłem mały, a był czas taki, mieliśmy na podwórku (Jezusie Świebodziński, ale mnie naszło) takie powiedzonko, po którym nie było już żadnego argumentu - "i co? zatkało ruskie kakało?!". No, ale co byłoby np. na przejeździe kolejowym, kiedy gasilibyśmy silnik? No nic, bo wyciągnięcie kluczyka powodowałoby otwarcie drzwi. No tak, ale gdybym wysiadł z auta i chciał je zamknąć, kluczyka by nie było w środku, to jakim cudem mógłbym je zamknąć, skoro switch odczytywałby wyjęcie kluczyka jako komendę "otwórz drzwi"? No, tego nie wiem. Ale dajcie mi czas, albo lepsze zioło.

Matko, jam to napisał? Muszę zmienić yerba mate na herbate. Pssst.
Myślałem raczej o takim rozwiązaniu, które eliminuje klamkę jako mechaniczną stronę procesu otwierania. Tym samym, idąc dalej, myślałem po prostu o switchu wewnątrz, który by ją zastąpił. A teraz do rzeczy - mamy guzik powodujący otwarcie blokady klamki (ten z otwartą kłódką pomiędzy klamką a nawiewem. Gdyby do tego dołożyć podobny switch, ale sprzężony z tym w klamce zewnętrznej, można byłoby otworzyć drzwi naciskając najpierw ikonę kłódki a potem (może tuż obok) ten dodatkowy switch.

Ooo,to już mi się podoba :) : ok2 :
Pewnie i dało by się zrobić otwieranie drzwi na komendy glosowe np"panie Darku można prosić" :)
Pozdro

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - awaria drzwi po stronie kierowcy

Post autor: szajbus » 05 mar 2014, 22:20

Mozesz zribic mikrostyk tak wyregulowany ze wystarczylo by minimalne pociagniecie klamki uruchamialo by przekaznik i on zwieral + do silnika zamka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”