Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMOC !

Tomcjusz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2011, 18:24
Imię: Tomcjusz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: Tomcjusz » 02 lut 2014, 0:30

Cholera. Dopiero teraz zerknąłem w temat. W Częstochowie sklep z częściami do lancii jest na ulicy Źr?dlanej. W sumie w centrum miasta. Natomiast na wlocie do Częstochowy od strony Katowic jest salon w dealera Lancii. A przy nim jest również stacja obsługi, może mają jakieś części na miejscu albo wiedzą przynajmniej skąd je wziąć. Odezwij się na 603 521623 to podam Ci numer do kierownika stacji.Niestety mamy łikent, ale może byłoby szybciej niż przez allegro.
powodzenia.
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Berlina 2,0 20V

danielKSG
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 29 wrz 2009, 17:04
Lokalizacja: Żory

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: danielKSG » 05 lut 2014, 22:06

No i słuchajcie jakie jajca. Auto dalej stoi u mechanika. Dlaczego ?
Kupiłem na allegro tę prawą półoś.Przyszła ,mechanik miał już montować. A tu kolejny problem. Okazało się że jest za krótka,ma za mało zębów. Mimo że w opisie aukcji było napisane "Lancia Lybra 2.4JTD" to ta ewidentnie nie pasuje. Mechanik mówi że to dla modelu 1.9 JTD.

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: chevrooletcamaro » 07 lut 2014, 14:26

Ile zaoszczędziłeś na używanej, której i tak nie zamontowałeś??? Pytam z czystej ciekawości.
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

danielKSG
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 29 wrz 2009, 17:04
Lokalizacja: Żory

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: danielKSG » 14 lut 2014, 22:47

chevrooletcamaro pisze:Ile zaoszczędziłeś na używanej, której i tak nie zamontowałeś??? Pytam z czystej ciekawości.
musiałem dokupić drugą część tej 'niepasującej',za całość 240zł
Lancia jest na chodzie !!! już od poniedziałku :)
Niestety,szwankuje coś jeszcze. Pozwolę sobie zapytać jeszcze w tym temacie. Chcę uniknąć takie felernej sytuacji jak wydarzyła się wtedy z półosią.
A więc tak:
Uruchamiam silnik, nie wrzucam biegu.Słyszę tarcie,tam gdzie są rolki. Ale rolki wymieniłem kilka dni temu i to nie pomogło. Natomiast jeżeli jadę i skręcę kierownicą max w lewo bądź w prawo, pojawia się niemiłosierne piszczenie. Co może być tego przyczyną ?
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie jakie wtedy mi udzieliliście.

Alan

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: Alan » 15 lut 2014, 8:57

Jak wymieniałeś rolki to zapewne pasek był w dole, po założeniu pasek naciągnięty wedle prawideł dla 2.4jtd czy na oko?

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Lybra 2.4 JTD - awaria - nie kręci półoś. POTRZEBNA POMO

Post autor: mjerzy » 15 lut 2014, 10:27

Może to być objaw zatartej pompy wspomagania. Kierownica nie chodzi skokami jak kręcisz lewo-prawo? Zobacz czy pasek nie ślizga się po kole pompy.Najlepiej niech ci ktoś pomoże i kręci kierownicą, a ty patrz na pasek i napęd pompy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”