Lybra - wymiana sprężyn przód

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Heathen » 22 cze 2013, 9:22

Jak dorwiesz z AR razem z gumami i obejmami to nie ma problemu
Jak dorwiesz sam drazek z AR, to kupujesz tylkko poliuretany na odpowiednia srednice i montujesz w starych obejmach z Lanci
QV...soon:)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Krzysiek82 » 22 cze 2013, 13:31

bronx pisze:nie,
sanki w dół
Pewnie zadam głupie pytanie :-? , ale co to są te sanki? To ta blacha po stronie kierowcy od spodu, która przykręcana jest częściowo pod wahaczem a częściowo pod budą?

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Heathen » 22 cze 2013, 16:39

To ci wyjasni
klik
QV...soon:)

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Jarek T » 21 lip 2013, 8:13

W kwestii sprężyn z przodu - też miałem pękniętą z lewej strony (w lybrze 1,9 jtd) - dowiedziałem się o tym przypadkiem, gdy zobaczyłem kawałek sprężyny w odległości ok 3 mm od opony (przy okazji wymiany łączników stabilizatora).
W praktyce pasują sprężyny od marei - kupiłem 2 szt na przód KYB RG1363, z tym że uwaga - sprężyny te mają średnicę drutu 13,5 mm (większą niż standard) i są cięższe od oryginału - płaciłem po 110 pln/szt w detalu.
Producent napisał, że pasują do marei od 1,2 do 2,4 ale wg mnie są to sprężyny do najcięższej wersji. Przód jest dźwignięty zauważalnie wyżej (jakieś 5 cm) - poprawia to komfort podróży, bo auto zaczęło pracować na przednim zawieszeniu....
Ale uwaga te sprężyny są na tyle mocne, że dadzą się ścisnąć jedynie albo czterema ściągaczami albo na prasce...
Jeszcze jedno - została mi jedna sprężyna do 1,9 jtd z 1999 r. - jakby ktoś potrzebował z okolic Wawy - proszę na PW.
Pozdrawiam

Big daddy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 03 lut 2011, 8:19
Lokalizacja: Częstochowa

Odp: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Big daddy » 24 lip 2013, 0:55

Przydatne info, będzie dlapotomnych...

Wysłane z mojego tapofonu za pomocą Tapatalk 2
http://www.afczwa.com Czestochowskie Forum Akwarystyczne

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Toper » 02 sie 2013, 0:12

Jarek T pisze: W praktyce pasują sprężyny od marei - kupiłem 2 szt na przód KYB RG1363, z tym że uwaga - sprężyny te mają średnicę drutu 13,5 mm (większą niż standard) i są cięższe od oryginału - płaciłem po 110 pln/szt w detalu.
Producent napisał, że pasują do marei od 1,2 do 2,4 ale wg mnie są to sprężyny do najcięższej wersji. Przód jest dźwignięty zauważalnie wyżej (jakieś 5 cm) - poprawia to komfort podróży, bo auto zaczęło pracować na przednim zawieszeniu....
A czy te od Marei będą pasowały też do 2.4 JTD???

Pozdrawiam
Toper

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Toper » 19 sie 2013, 23:40

Toper pisze:
Jarek T pisze: W praktyce pasują sprężyny od marei - kupiłem 2 szt na przód KYB RG1363, z tym że uwaga - sprężyny te mają średnicę drutu 13,5 mm (większą niż standard) i są cięższe od oryginału - płaciłem po 110 pln/szt w detalu.
Producent napisał, że pasują do marei od 1,2 do 2,4 ale wg mnie są to sprężyny do najcięższej wersji. Przód jest dźwignięty zauważalnie wyżej (jakieś 5 cm) - poprawia to komfort podróży, bo auto zaczęło pracować na przednim zawieszeniu....
A czy te od Marei będą pasowały też do 2.4 JTD???

Pozdrawiam
Toper
Nikt nie wie? Urwał mi się kawałek, tak z 10 cm przy dolnym mocowaniu amortyzatora i muszę wymienić sprężyny...

Pozdrawiam

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Jarek T » 31 sie 2013, 19:39

Toper, nie zaglądałem do tego wątku (trzeba było pisać na pocztę) ale jeśli chodzi o sprężyny kyb do marei - są wzmocnione w stosunku do wersji oryginalnej z lybry 1,9 (wykonane z grubszego drutu i po prostu mają większą masę) - auto wyraźnie wyżej stoi z przodu - troche siadło z czasem ale niewiele.
W katalogu napisali, że pasuje do marei od 1,2 do 2,4 ale myślę, że jest to najmocniejsza wersja sprężyn - i będzie również dobra do 2,4.
Co do wyłamania kawałka sprężyny - też tak miałem - ułamany kawałek u dołu, zatrzymał się tuż nad oponą.

Awatar użytkownika
Tie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 17 sie 2013, 11:34
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Tie » 26 wrz 2013, 18:59

Ja do 2.4 wpakowałem Monroe SP2579, dają radę ale u mechanika nauczyłem się kilku nowych przekleństw, dwoma ściągaczami ledwie je skompresował do włożenia ;)
Lybra 2.4 JTD SW

raido.sm
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2013, 16:40
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: raido.sm » 30 wrz 2013, 21:36

Witam,

zapraszam po sprężyny na allegro do mnie :

http://allegro.pl/sprezyna-zawieszenia- ... 47005.html

Oczywiście jeśli chciałby ktoś kupić poza allegro to mogę zrobić cenę dla forumowiczów 140 zł/szt.

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie co do części lub chcesz złożyć zamówienie pisz na sklep@raido.net.pl . gg 46198765 lub telefonicznie 517-924-977

Pozdrawiam

SKLEP RAIDO

MaciuśHGT
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2013, 20:19
Imię: Maciej
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: MaciuśHGT » 13 lis 2013, 20:32

Witam.
U mojego taty też poszły obie sprężyny przednie fartem było to, że ja posiadam Bravo HGT 2.0 i jakiś czas wcześniej wymieniałem sobie je na sportowe i okazało się, że moje stare idealnie pasują do lybry 1,9 jtd identyczna wysokość grubość drutu i takie same kolory pasków.
Tylko przy dobieraniu trzeba pamiętać o jednej rzeczy ze w Bravo HGT są rożnego rodzaju zawieszenia 3 warianty wysokości ja miałem standard (najwyższy).

leo36
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2013, 20:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: leo36 » 20 sty 2014, 10:49

Witam wszystkich. W związku z czekająca mnie wymianą sprężyn również przekopuję internet i znalazłem takie info na elektroda.pl: "Witam dla wszyswtkich zainteresowanych sprężyny do lybry pasują od passata b3 kombi cena 50 lub 60 złotych za sztukę a nie 180 zł za sztukę i trzeba czekać tygodnie".
W związku z powyższym pytanie do klubowiczów znawców tematu: czy to prawda?

Awatar użytkownika
pabloz8
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 01 kwie 2010, 22:50
Skype: pabloz8
Lokalizacja: Człuchów/pomorskie

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: pabloz8 » 10 lut 2014, 16:52

: cenzura : : cenzura : : cenzura : No cóż, ja od rana nie miałem dzisiaj szczęścia i sprężyna się skichała.
Nie dość że pękła na dole to wbiła się pięknie i rozerwała oponkę (całe szczęście, że przy ruszaniu a nie przy 100 km/h czy więcej :roll:
Cena tego gówna to jedno, ale znalezienie ich w hurtowniach motoryzacyjnych to inna bajka, no ale jutro wymiana. Oczywiście druga strona też, no i dwie nowe oponki : cenzura : : cenzura : : cenzura : No i jakiś 1000zł w plecy. Znowu ...
bo dopiero co 2 tygodnie temu przy minus 18 wymieniałem świece żarowe. : beczy :
Mam nadzieję, że Wy będziecie mieli więcej szczęścia i chociaż oponki uratujecie : buja w oblokach :
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie? M. Oyama
jest Lybra SW 2,4 JTD i C-Max 2,0 TDCI, teraz doszedł żabojad MEGANE IV
Meriva 1,7 CDTI też była
był VW Polo

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: bassooner » 10 lut 2014, 17:31

Uuuu.... takiego czegoś w czasie jazdy na wakacje na autobahnie nie życzę największemu wrogowi... ;-(
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Dam1an
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 17 lut 2014, 13:21
Imię: Damian
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - wymiana sprężyn przód

Post autor: Dam1an » 23 mar 2014, 15:59

raido.sm pisze:Witam,

zapraszam po sprężyny na allegro do mnie :

http://allegro.pl/sprezyna-zawieszenia- ... 47005.html

Oczywiście jeśli chciałby ktoś kupić poza allegro to mogę zrobić cenę dla forumowiczów 140 zł/szt.

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie co do części lub chcesz złożyć zamówienie pisz na sklep@raido.net.pl . gg 46198765 lub telefonicznie 517-924-977

Pozdrawiam

SKLEP RAIDO
Witam serdecznie, stoję przed zakupem sprężyn przednich do Lybry 2,4jtd. Będę bardzo wdzięczny za informację czy ktoś z forumowiczów kupował sprężyny KYB od forumowicza radio.sm? czy nie było problemów z montażem, czy nie są cieńsze, czy auto nie stoi na nich wyżej/niżej niż oryginalnie?

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”