Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Grupa Łódzkie

Moderatorzy: ktoś ŁDZ, SEBAkappa

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Borek » 13 gru 2013, 22:08

Pytanie brzmi - gdzie w Łodzi jest sklep, który oferuje dobre, markowe palniki ksenonowe? Konkretnie D2R Phillipsa, Osrama czy GE albo jak ktoś zna jeszcze coś godnego polecenia, to niech zapoda. Bo szukam po necie (żeby nie objeździć całego miasta) i na razie znalazłem dwa sklepy, gdzie jednak obawiam się, że dostanę podróbki...

Serio nie wiem co jest grane, żeby był taki problem z tym produktem? Sprzedaż wysyłkowa mnie nie interesi, jestem tym wrednym klientem, który chce poczuć towar w ręku zanim go kupi. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: stabraf » 13 gru 2013, 23:57

Te sprawdzałeś: :link: ?
Te są jeszcze niedaleko - może przejeżdżasz : :link:.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Borek » 14 gru 2013, 9:51

Aleksandrów daleko nie jest, ale ta oferta wygląda mi nieco lipnie - tanio jak na Philipsa, w innych sklepach to samo bywa po minimum 180...
Natomiast Denken to jeden z tych dwóch sklepów i ich zamierzam odwiedzić, zobaczymy czy nie mają czegoś jeszcze. ;)

Poza tym mocno się zastanawiam, czy brac 4300K czy jednak coś chłodniejszego w barwie. Obecnie mam zimnoniebieskie i uważam, że wygląda to tak sobie zwłaszcza, że drogowych i pmgielnych w takiej barwie nie znajdę, a białe jeszcze da radę mieć. :D
Drop a gear and disappear!

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Polej » 14 gru 2013, 17:26

Tydzień temu kupowałem tu http://www.xenonowe.pl/produkt/122/zarn ... nrac-66050 , wszystko wskazuje na to, że są oryginalne, świecą bardzo dobrze.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Borek » 14 gru 2013, 18:50

Taaak, tylko oni są z Poznania a nie z Łodzi. ;)

Poza tym o ile pamiętam, to Osram (jak i Philips) na swoje daje minimum rok gwarancji, a Osram na 99% do handlu daje tylko palniki w swoich kolorowych pudełkach. O co chodzi - wszelkie Osramy typu OEM, zapakowane inaczej niż w ichnie niebieskie kartoniki z pomarańczowym paskiem z nazwą marki Osram wydaje jedynie producentom samochodów na pierwszy montaż, tak twierdzą ich przedstawiciele. Jeżeli ktoś kupi w sklepie palnik Osram zapakowany np. w folijkę albo jakiś inny kartonik, to to nie jest produkt, który Osram przeznacza na rynek części zamiennych. Opcje są dwie - lewy kanał dystrybucji albo to nie jest Osram...

Gdybyś miał te lampy od 2-3 lat i nadal by fajnie świeciły, to bym się skusił.
Drop a gear and disappear!

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Polej » 14 gru 2013, 23:06

Borek pisze:Taaak, tylko oni są z Poznania a nie z Łodzi. ;)

Poza tym o ile pamiętam, to Osram (jak i Philips) na swoje daje minimum rok gwarancji, a Osram na 99% do handlu daje tylko palniki w swoich kolorowych pudełkach. O co chodzi - wszelkie Osramy typu OEM, zapakowane inaczej niż w ichnie niebieskie kartoniki z pomarańczowym paskiem z nazwą marki Osram wydaje jedynie producentom samochodów na pierwszy montaż, tak twierdzą ich przedstawiciele. Jeżeli ktoś kupi w sklepie palnik Osram zapakowany np. w folijkę albo jakiś inny kartonik, to to nie jest produkt, który Osram przeznacza na rynek części zamiennych. Opcje są dwie - lewy kanał dystrybucji albo to nie jest Osram...

Gdybyś miał te lampy od 2-3 lat i nadal by fajnie świeciły, to bym się skusił.
Potęga internetu;)
Akurat mam styczność z hurtownią będącą jednym z dystrybutorów produktów OSRAM (akurat nie samochodowych) i historie o kartonikach wkładam między bajki:)

Nie namawiam, każdy kupuje co uważa za słuszne : ok2 :
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Michor » 16 gru 2013, 8:09

Borek pisze:Aleksandrów daleko nie jest, ale ta oferta wygląda mi nieco lipnie - tanio jak na Philipsa, w innych sklepach to samo bywa po minimum 180...
Natomiast Denken to jeden z tych dwóch sklepów i ich zamierzam odwiedzić, zobaczymy czy nie mają czegoś jeszcze. ;)

Poza tym mocno się zastanawiam, czy brac 4300K czy jednak coś chłodniejszego w barwie. Obecnie mam zimnoniebieskie i uważam, że wygląda to tak sobie zwłaszcza, że drogowych i pmgielnych w takiej barwie nie znajdę, a białe jeszcze da radę mieć. :D

Pod względem ilości światła?
4300-5000k nic innego.
(a i wygląda najlepiej moim zdaniem).

Do czego to wkładasz? może mi się uda znaleźć info jak trochę "koloru" wykrzesać z lamp:)


EDIT: ok, już kumam D2R- to pewnie kappa, w każdym razie nie do soczewki.
Koloru nie będzie ;P
bierz 4300k-5000k.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Borek » 17 gru 2013, 22:38

No nie no, koloru to niet. Obecne palniki padają i lewy mam niebieski, a prawy mam siny, natomiast szukam neutralnej lub ciut chłodnej bieli. Dlatego właśnie celuję raczej w standard, co też nie jest takie proste, bo jedne się po tych x godzinach wychładzają w barwie, inne nie, a sprzedawcy sami nie są pewni co mają na składzie...

Gościa w Aleksandrowie odwiedziłem osobiście, ale się nie dopukałem do niego, nie miałem zresztą czasu tam stać. Może jutro odwiedzę Inter-Lumen, oni mają też te takie kolorowe kapturki na małe żarówki, to sobie do infocenter dokupię bo stary kapturek się podarł. :D
Drop a gear and disappear!

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Exocet » 19 gru 2013, 11:41

Osobiście mogę polecić warsztat/sklep Walwo w Brzezinach (ul. Kościuszki). Kupowałem u nich Philipsy D2R. Kawałek od Łodzi, ale oni się zajmują od dawna ksenonami, znają się na rzeczy i dla mnie są godni zaufania.
Dla odmiany teraz kupowałem żarniki (też Philips, oryginalne pudełko itd.) w Feu Vert'cie przy Pasażu Łódzkim i jeden jest ok, a drugi to był chyba jakiś Chińczyk, bo po dwóch tygodniach zaczął mrugać i gasnąć. Tyle dobrego, że przyjęli reklamację i wymienili na nowy.
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Michor » 19 gru 2013, 13:54

Ogólnie-

może plik w załączniku się przyda :)
How to Spot a Fake.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklep - gdzie w Łodzi kupić ksenony?

Post autor: Borek » 19 gru 2013, 18:52

Ooo, fajne podsumowanie, dzięki :D
Drop a gear and disappear!

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Łódzkie :::”