Kappa - powódź wewnątrz auta

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: michal » 31 sie 2006, 8:19

Witajcie. Podczas obfitych wczorajszych opadów wsiadam do auta i o dziwo na całej powierzchni dywanika kierowcy pełno wody (ok.1cm wysokości). Jak udało mi się zlokalizować woda kapie nad pedałami z dolnej plastikowej osłony zegarów. Skąd ona tam się bierze? Szyba nie była nigdy zmieniana choć uszczelka na niej jest w opłakanym stanie. Stan uszczelki nie powinien mieć (tak mi się wydaje) aż tak dużego znaczenia ponieważ szyba jest chyba wklejana z tego co zauważyłem. Jaki jest problem ze zdjęciem całego plastiku pod szybą od strony silnika? Być może tam zrobiła się jakaś dziurka?
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

Anonymous

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: Anonymous » 31 sie 2006, 9:04

Witaj,

ost tez maialm podobny problem ... jedna wielka woda w aucie ... najwiecej za pasazerem i kierowca - tak sobie splywala ...
Nie wiem jak jest w Kapp'ie ale u mnie w Y po zdemontowaniu plastiku przy podszybiu / za 2 razem / doszlismy do sedna ...
Woda dostawala sie przez szczeline na laczeniu podzybia z nadkolem ale splywala sobie do srodka po nadkolu ...

Aha jak juz zdemontujesz plastik zobacz czy szyba i reszta pod nim jest czysta czy zakurzona to tez jakas /chyba / wskazowka czy jest szczelnie....

To tyle moim laickim zdaniem ... :lol:

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: michal » 31 sie 2006, 10:41

A jak zdjąć plastik z podszybia tak aby nic nie uszkodzić. Wiem napewno, że trzeba zdjąć ramiona wycieraczek ale co poza tym? Szkoda byłoby coś połamać. Gdzie są umieszczone otwory do odprowadzania wody ściekającej pod ten plastik i którędy biegną?
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

Anonymous

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: Anonymous » 02 wrz 2006, 8:52

Sorki, ze z poslizgiem ...

tak, trzeba zdjac wycieraczki bez tego nie da rady ...

u mnie plastik jest na wkrety - sa oslaniete plastikowymi koreczkami
trzeba tez uwazac na uszczelke przy szybie ...

a jak szukalismy przecieku - hmmm - droga eliminacji ...

lalam wode w kolejne odplywy i patrzylam czy woda splywa i gdzie ... :lol:

dopiero za 2 podejsciem / i chyba przez przypadek / znalezlismy ujscie - jak w historii ...

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: michal » 02 wrz 2006, 15:59

Ostatno próbowałem rozebrać podszybie. Niestety nie mogłem zdjąć ramion wycieraczek, tak skorodowały na wieloklinie. Próbowałem użyć dźwigni i nacisnąłem na szybę która k...a pękła. Czeka mnie nowy wydatek. Ktoś orientuje się ile kosztuje szyba czołowa nie oryginalana? Podobno ona jest razem z uszczelką.
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: Marcin_D » 02 wrz 2006, 17:02

Nieoryginalna z wymiana 1200 zł i jest z uszczelką, a w serwisie 1700 zł z wklejeniem.
Kto robiąc dzwignię podpiera o szybę, przecież to normalne że ta szyba pękła i tym sposobem narobiłeś sobie kłopotu.
Używke jak znajdziesz w odpowiednim stanie to będzie cud. Ja mam jedną bo kupiłem jak w mojej musialem zmienić, tylko że właśnie uszczelka jest pocięta bo gośc jak zdejmował z samochodu to nie bardzo wiedział jak się za to zbrać. Najlepsze było to że mój szybiarz stwierdził, że jak mam czas to mogę poczekąc a on pomyśli z czego tą uszczęlkę dobrać, ale niestety mnie się spieszyło i musialem wywalić kasę za nową.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: michal » 02 wrz 2006, 17:17

Ta dźwignia to był akt desperacji. Miałem już dość kombinowania w inny sposób. Niestety to był błąd. Czasami tak bywa ale cóż.
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

mirek0p
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 11 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Barlinek

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: mirek0p » 03 wrz 2006, 13:16

ze zdjęciem ramion wycieraczek bardzo często jest problem -najlepiej i najpewniej jest użyć mały ściągacz wystarczy dwuramienny,a wieloklin posmarować smarem grafitowym.

Anonymous

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: Anonymous » 04 wrz 2006, 10:05

Oj to sobie narobiles ... kurcze...

Dzwonilam tu i tam ... i wszyscy mowia ze o uzywanej szybie zapomniec trzeba !

We Wrocławiu znalazlam warsztat gdzie nowa / bez logo / z montazem kosztuje 1100 pln

Przykro mi ...

michal
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: sochaczew

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: michal » 04 wrz 2006, 22:29

Znalazłem używaną wraz z dobrą uszczelką w firmie zajmującej się sprzedażą i montażem szyb. Chcą 350zł, ciekawe czy dają gwarancję. Poza tą ceny wahają się od 950zł do 1150zł.
Wcześniej: Vectra 2.0 automat, Ford Sierra 2.0DOHC, Ford Scorpio Turnier 2.0DOHC, Ford Mondeo 1.8 16V, BMW E32 730
Obecnie: Lancia Kappa 2.0 20V+LPG 1995r

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Kappa - powódź wewnątrz auta

Post autor: Roger7 » 05 wrz 2006, 10:31

We Wrocławiu znalazłem 3 firmy:
1. Auto-Szyby ul. Szybowcowa. Mają zieloną szybę firmy Nordglass (czy jakoś tak), koszt 1090 z montażem
2. Auto-Kram ul. Krakowska, niebieska atermiczna Splintexu, bez znaczka Lancia, koszt 1227 pln + 120 montaż - dożywotnia gwarancja (oczywiście nie na uszkodzenia mechaniczne)
3. Oryginalna z ASO szyba Splintexu ze znaczkiem Lancia kosztuje 1507 pln, ale można dostać spokojnie zniżkę 15%
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”