Lybra - naprawa uciętego kabla zmieniarki GRUNDIG MCD 36

l.ratajczak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 22 kwie 2010, 15:04
Lokalizacja: Śrem/k.Poznania

Lybra - naprawa uciętego kabla zmieniarki GRUNDIG MCD 36

Post autor: l.ratajczak » 26 wrz 2013, 16:30

Witam! Temat jest w zasadzie skierowany do elektryków, bo chyba zwykły zjadacz chleba połamie sobie na nim zęby (jak ja) :) Otóż jakiś czas temu szlag trafił kabel prowadzący od radia do zmieniarki (Grundig mcd 36) kabel tak na 1/4 długości ma złącze wtyk/gniazdo typu DIN8 (znajduje sie pod kierwnicą) swego czasu próbowałem podłączyc do tego mp3-kę przejśćiówką mini-jack -> DIN8. Jakośc dźwięku okazała sie lipna więc zrezygnowałem...ale przy okazji uszkodziłem złącze :/ postanowiłem je uciąć (i gniazdo i wtyk) i połączyć wsio na krótko. Zrobiłem skrętkę, ale cały czas mi coś brzęczy; sterowanie z kierownicy jest, wszystko gra, ale ze sporymi zakłóceniami. Poczytałem trochę na różnych forach że mogą iśc zakłócenia w związku z tym, ze kable powinny byc w oryginalnej izolacji puszczone równolegle, natomiast ja połączyłem je po prostu na skrętkę tak, jak mi się stykały, zgodnie z tym schematem http://elektron.pol....le/grunchan.htm (połączyłem masy razem i resztę razem ale bez zachowania oryginalnej izolacji i "geometryczności"). Wie ktoś jak to rozwiązać, żeby grało jak sie należy i żeby BOSE nie brzmiało jak transmiter?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2013, 17:01 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

Awatar użytkownika
maxglow
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 212
Rejestracja: 05 lip 2009, 9:20
Imię: Max
Lokalizacja: Skała

Re: Lybra - naprawa uciętego kabla zmieniarki GRUNDIG MCD 36

Post autor: maxglow » 27 wrz 2013, 19:19

Mam podłączoną empetrójkę do kabla pod kierownicą. Zapewniam Cię, że jakość jest równie dobra jak ze zmieniarki CD. Jeśli masz złą jakość, to albo niedbale zrobiłeś kabel, albo słabiutki odtwarzacz masz.
Lybra 1.9 sedan
Delta 1.6 platino

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”