Lybra - hałasujące łożysko koła

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - Hałasujące łożysko koła

Post autor: Heathen » 20 maja 2013, 22:04

cysiek pisze:
E-tnic pisze:Poczytałem na forum i podobne objawy są gdy coś jest nie tak z hamulcami
Ja ok 2 lata temu przerabiałem sprawę łożyska. Objawy były takie same jak u Ciebie. Co jest najgorsze to znowu zaczyna się odzywać to samo koło.
Nie ma takich samych objawów
Koło do góry...jeśli przy obracaniu luzem jest ciężko i będzie wyczuwalny opór to sprawdzamy czy koło ma luzy by sprawdzić łożysko
Jeśli nie ma luzów to na 99% hamulce.
Wtedy można zdemontować klocki i zakręcić raz jeszcze. Jeśli tym razem będzie git. To znaczy że winne były hamulce. Jeśli bez klocków będzie nadal opór wyczuwalny, to coś z łożyskiem

Łożysko huczy rzadziej piszczy, i przeważnie nie reaguje na hamowanie i nie wiem jak musiałoby być rozwalone by nagrzewało całą felgę....

Jak piszczy, grzeje felgę to na 99% hamulce:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: cysiek » 17 lip 2013, 22:38

Mi w przeciągu 2 tygodni dwa łożyska piasty tylnej się rozleciały. Objawy piszczenie i przy jednym huczenie. Dzisiaj zabrałem się za demontaż prawej strony bo lewą zrobiłem 2 tyg temu. Po zdjęciu koła i klocków przy kręceniu tarczą piszczy i ma luzy. Czyli powtórka z rozrywki (nowy zestaw piasta z łożyskiem). Ja zakładam FAG,a. Oczywiście z pierścieniem ABS
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

more9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 20 maja 2013, 19:59
Imię: Marcin/Dorota
Lokalizacja: Mrągowo

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: more9 » 11 sie 2013, 21:43

cysiek pisze:Mi w przeciągu 2 tygodni dwa łożyska piasty tylnej się rozleciały. Objawy piszczenie i przy jednym huczenie. Dzisiaj zabrałem się za demontaż prawej strony bo lewą zrobiłem 2 tyg temu. Po zdjęciu koła i klocków przy kręceniu tarczą piszczy i ma luzy. Czyli powtórka z rozrywki (nowy zestaw piasta z łożyskiem). Ja zakładam FAG,a. Oczywiście z pierścieniem ABS
Jaki koszt tych częsci obecnie?
Lusia Lyberka SW 1.8 LX 2001
http://dzieciom.pl/podopieczni/11773

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: cysiek » 12 sie 2013, 8:22

more9 pisze:
cysiek pisze:Mi w przeciągu 2 tygodni dwa łożyska piasty tylnej się rozleciały. Objawy piszczenie i przy jednym huczenie. Dzisiaj zabrałem się za demontaż prawej strony bo lewą zrobiłem 2 tyg temu. Po zdjęciu koła i klocków przy kręceniu tarczą piszczy i ma luzy. Czyli powtórka z rozrywki (nowy zestaw piasta z łożyskiem). Ja zakładam FAG,a. Oczywiście z pierścieniem ABS
Jaki koszt tych częsci obecnie?

FAG w e-autoparts.pl płaciłem 164 PLN.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - Hałasujące łożysko koła

Post autor: Michor » 12 sie 2013, 13:09

Heathen pisze:
cysiek pisze:
E-tnic pisze:Poczytałem na forum i podobne objawy są gdy coś jest nie tak z hamulcami
Ja ok 2 lata temu przerabiałem sprawę łożyska. Objawy były takie same jak u Ciebie. Co jest najgorsze to znowu zaczyna się odzywać to samo koło.
Nie ma takich samych objawów
Koło do góry...jeśli przy obracaniu luzem jest ciężko i będzie wyczuwalny opór to sprawdzamy czy koło ma luzy by sprawdzić łożysko
Jeśli nie ma luzów to na 99% hamulce.
Wtedy można zdemontować klocki i zakręcić raz jeszcze. Jeśli tym razem będzie git. To znaczy że winne były hamulce. Jeśli bez klocków będzie nadal opór wyczuwalny, to coś z łożyskiem

Łożysko huczy rzadziej piszczy, i przeważnie nie reaguje na hamowanie i nie wiem jak musiałoby być rozwalone by nagrzewało całą felgę....

Jak piszczy, grzeje felgę to na 99% hamulce:)

Widzisz... u mnie w kappie, luzu brak. Po zdjęciu koła i zacisku, łożysko stawia opór (koło nie zrobi pełnego obrotu po zakręceniu nim) i chrobocze.
Koło się istotnie nie grzeje jakoś. W trakcie jazdy jakiś efektów ubocznych też nie widać (ani zasadniczo słychać)

I bądź tu mądry? :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Jendrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 maja 2012, 15:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Chrzanów/ małopolskie

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Jendrek » 02 cze 2015, 21:44

Witam

Panowie od kilku dni najprawdopodobniej hałasuje mi łożysko. Skręcając w lewo przestaje szumieć to więc które to łożysko może być??

Z góry dzięki

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Dudi » 02 cze 2015, 22:27

Jendrek pisze:Witam

Panowie od kilku dni najprawdopodobniej hałasuje mi łożysko. Skręcając w lewo przestaje szumieć to więc które to łożysko może być??

Z góry dzięki
Lewe.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Jendrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 maja 2012, 15:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Chrzanów/ małopolskie

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Jendrek » 02 cze 2015, 22:51

A mam jeszcze pytanko bo prawdopodobnie może to stwierdzić diagnosta które to łożysko ??

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Bichoń » 03 cze 2015, 20:03

Najlepszą metodą jest słuchanie przy skręcaniu. Łożysko wewnętrzne (np. przy skręcani w lewo- lewe) będzie odciążone i przez to cichsze. Z kolei zakręt w drugą stronę może (ale nie musi) zwiększyć hałas od łożyska.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Dudi » 03 cze 2015, 21:52

Jendrek pisze:A mam jeszcze pytanko bo prawdopodobnie może to stwierdzić diagnosta które to łożysko ??
Taki diagnosta, który może podnieść auto, żeby koło wisiało luzem (a nie na tym podnośniku który ma szarpaki).
Z tym że może, ale nie musi i jazda jest zazwyczaj najlepszym sposobem na rozpoznanie.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Jendrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 maja 2012, 15:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Chrzanów/ małopolskie

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Jendrek » 03 cze 2015, 22:41

Skręcając w lewo przestaje szumieć to więc teraz tylko zdiagnozować które przednie czy tylne.

Awatar użytkownika
MarvelousDSL
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 23
Rejestracja: 19 paź 2015, 19:36
Imię: Marek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: MarvelousDSL » 29 mar 2016, 17:36

Witam,

Temat co prawda z przed roku, ale nie ma po co tworzyć nowego wątku. Mam dość dziwny objaw. Po zakupie Lybry wymieniłem tylne łożysko z piastą z prawej strony, do tego klocki (tarcze jeszcze ok) i po przejechaniu około 1500 km znów nastało dziwne "huczenie". Dodatkowo przy powolnym hamowaniu coś "chrobotało" w łożysku. Wczoraj przy zdejmowaniu stare łożysko dosłownie się wysypało. Wymieniłem znów na SKF i niestety dalej coś huczy. Sęk w tym, że słychać ten dźwięk tylko przy prędkościach 40-65 km/h. Wszystko poniżej 40km/h jak i powyżej 65km/h nie objawia się żadnym uporczywym dźwiękiem (jest normalnie). Po zdjęciu dekielków i sprawdzeniu nakrętek stwierdzam, że ta po prawej stronie jest wyraźnie cieplejsza. Dodam, że przy delikatnym hamowaniu jadąc pomiędzy 40-65km/h dźwięk ustaje. Łożysko dokręcone solidnie zaś samo koło można delikatnie obracać (nic nie trze, brak też jakichkolwiek luzów).

Może ktoś miał taki problem i zna przyczynę?
Lancia Lybra 1.8 16v 2000 r.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - hałasujące łożysko koła

Post autor: Bichoń » 29 mar 2016, 18:05

To, że łożysko huczy w pewnym przedziale prędkości, to się zdarza. Natomiast ja miałem podobne przygody, tylko było to spowodowane hamulcami. Wpakowałem nowe tarcze i klocki, cylinderki nagle zaczęły pracować w zakresie ruchu w którym już dawno nie pracowały, mechanik nie wyczyścił wszystkiego porządnie przed montażem i takie właśnie buczenie miałem. Wystarczyło, że leciutko przyhamowałem i momentalnie ustawało - na chwilę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”