Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: adas_hpe » 18 mar 2013, 15:49

Witam.
Mam problem: ruszałem ostatnio spod świateł i nagle samochód przestał jechać... po prostu zgasł i przy próbie ponownego odpalenia rozrusznik przestał działać, tzn. kręci, ale nie zazębia i kontrolka wtrysku nie gaśnie... Jak próbuje odpalić na biegu i puszczam sprzęgło to rozrusznik kręci silnikiem.. Nie wie ktoś co możne dolegać mojej LANCII???:(:(:( POMOCY.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2013, 16:43 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy polskich liter. Interpunkcja. Poprawiłem.

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Lancia delta II 1.8 16V GT silnik zgasl i juz nie chce o

Post autor: Watazka » 18 mar 2013, 16:11

To już zaczyna być irytujące.Ludzie zaglądają tutaj jak do wyrozumiałego księdza,w chwilach beznadziei, z oczekiwaniem cudu.
Zapominają się najpierw przedstawić w odpowiednim dziale,piszą niezrozumiale i w dziwnym języku,dopisać miejscowość nawet za zbyteczne uważają.Myli im się forum Lancia Klub Polska z Wikipedią.Wymyślają delty 1,8 16V GT i proszą o natychmiastową pomoc, ortograficzno-technicznym bełkotem.
Będzie rozsądnie zadane pytanie,dokładny sensowny opis usterki,to może zdarzy się i cud.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6288
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lancia delta II 1.8 16V GT silnik zgasl i juz nie chce o

Post autor: vanisch » 18 mar 2013, 16:32

Watazka pisze:To już zaczyna być irytujące.Ludzie zaglądają tutaj jak do wyrozumiałego księdza,w chwilach beznadziei, z oczekiwaniem cudu.
Zapominają się najpierw przedstawić w odpowiednim dziale,piszą niezrozumiale i w dziwnym języku,dopisać miejscowość nawet za zbyteczne uważają.Myli im się forum Lancia Klub Polska z Wikipedią.Wymyślają delty 1,8 16V GT i proszą o natychmiastową pomoc, ortograficzno-technicznym bełkotem.
Będzie rozsądnie zadane pytanie,dokładny sensowny opis usterki,to może zdarzy się i cud.
Były Delty GT- 1.8 16v VVT, a co do reszty to masz rację ;)
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: bassman » 18 mar 2013, 19:02

Nie o Delty chodzi - a o mentalność ludzi jacy tu się zaczynają pojawiać... Zaczyna się robić jak na dresoforumie :-/
Lancia osiągnęła zbyt niskie ceny i zaczyna jej być stanowczo za dużo sztuk w Polsce.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Lancia delta II 1.8 16V GT silnik zgasl i juz nie chce o

Post autor: adas_hpe » 21 mar 2013, 17:33

Watazka pisze:To już zaczyna być irytujące.Ludzie zaglądają tutaj jak do wyrozumiałego księdza,w chwilach beznadziei, z oczekiwaniem cudu.
Zapominają się najpierw przedstawić w odpowiednim dziale,piszą niezrozumiale i w dziwnym języku,dopisać miejscowość nawet za zbyteczne uważają.Myli im się forum Lancia Klub Polska z Wikipedią.Wymyślają delty 1,8 16V GT i proszą o natychmiastową pomoc, ortograficzno-technicznym bełkotem.
Będzie rozsądnie zadane pytanie,dokładny sensowny opis usterki,to może zdarzy się i cud.
Dzięki za "pomoc" i fajnie wiedzieć, że można tu na kogoś liczyć;]
Pozdrawiam

dawidson

Odp: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: dawidson » 21 mar 2013, 17:39

adas_hpe pisze:Witam.
Mam problem: ruszałem ostatnio spod świateł i nagle samochód przestał jechać... po prostu zgasł i przy próbie ponownego odpalenia rozrusznik przestał działać, tzn. kręci, ale nie zazębia i kontrolka wtrysku nie gaśnie... Jak próbuje odpalić na biegu i puszczam sprzęgło to rozrusznik kręci silnikiem.. Nie wie ktoś co możne dolegać mojej LANCII???:(:(:( POMOCY.
Przycisk pod fotelem od pompy paliwa?
Paliwo dochodzi? Iskra jest?
Pod maską żadnych luźnych wtyczek nie ma? Wał się kręci czy może rozrusznik kręci się sam?



"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Odp: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpal

Post autor: adas_hpe » 22 mar 2013, 14:38

dawidson pisze:
adas_hpe pisze:Witam.
Mam problem: ruszałem ostatnio spod świateł i nagle samochód przestał jechać... po prostu zgasł i przy próbie ponownego odpalenia rozrusznik przestał działać, tzn. kręci, ale nie zazębia i kontrolka wtrysku nie gaśnie... Jak próbuje odpalić na biegu i puszczam sprzęgło to rozrusznik kręci silnikiem.. Nie wie ktoś co możne dolegać mojej LANCII???:(:(:( POMOCY.
Przycisk pod fotelem od pompy paliwa?
Paliwo dochodzi? Iskra jest?
Pod maską żadnych luźnych wtyczek nie ma? Wał się kręci czy może rozrusznik kręci się sam?



"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Jak skrzynia jest w pozycji "luz" to kręci sam rozrusznik, natomiast jak wrzuce np. "1" i puszcze sprzęgło to kręci wałem. Co do reszty, to iskry nie sprawdzę za bardzo, ale zobaczę ten guzik i czy paliwo dochodzi.

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: Watazka » 23 mar 2013, 8:49

Jeszcze raz:
Auto na luzie,bez sprzęgła-kręci sam rozrusznik z głośnym gwizdem i nie zazębia?
Auto na 1 biegu,bez sprzęgła-rozrusznik zazębia,kręci silnikiem a auto pomału,skokami jedzie?
Przy próbie odpalenia na "popych"tylko przy włączonym zapłonie/2 bieg bez sprzęgła/-silnik kręci razem z rozrusznikiem?
Dość dziwne.
Co dzieje się więc przy probie odpalenia "z kluczyka", na biegu z wciśniętym sprzęgłem?

Z tego co zrozumiałem, to obstawiam, że jakiś kawałek rozrusznika odleciał i uszkodził czujnik położenia wału.Dlatego auto najpierw zgasło, a potem nie chciało zakręcić normalnie.Choć z tym kręceniem to dalej coś niejasne.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6288
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Odp: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpal

Post autor: vanisch » 23 mar 2013, 9:04

adas_hpe pisze:
dawidson pisze:
adas_hpe pisze:Witam.
Mam problem: ruszałem ostatnio spod świateł i nagle samochód przestał jechać... po prostu zgasł i przy próbie ponownego odpalenia rozrusznik przestał działać, tzn. kręci, ale nie zazębia i kontrolka wtrysku nie gaśnie... Jak próbuje odpalić na biegu i puszczam sprzęgło to rozrusznik kręci silnikiem.. Nie wie ktoś co możne dolegać mojej LANCII???:(:(:( POMOCY.
Przycisk pod fotelem od pompy paliwa?
Paliwo dochodzi? Iskra jest?
Pod maską żadnych luźnych wtyczek nie ma? Wał się kręci czy może rozrusznik kręci się sam?



"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Jak skrzynia jest w pozycji "luz" to kręci sam rozrusznik, natomiast jak wrzuce np. "1" i puszcze sprzęgło to kręci wałem. Co do reszty, to iskry nie sprawdzę za bardzo, ale zobaczę ten guzik i czy paliwo dochodzi.
Czemu nie sprawdzisz iskry?
Ja bym podjechał do mechanika i byłoby po problemie, bo jak widzisz ciężko coś wywróżyć nie wiedząc czy jest iskra i czy paliwo dochodzi...
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: bassman » 23 mar 2013, 12:07

Kolega generalnie chce naprawy online, bez jakiegokolwiek zainteresowania się tematem spod maski...

Chłopie! Ogarnij się! Nie mamy żadnych danych na temat Twojego samochodu, po za pojemnością silnika i modelu...
Co za problem w sprawdzeniu iskry...? Jak nie wiesz jak to zapytaj, jak nie sprawdzisz to dalej będzie to tylko i wyłącznie Twój problem. Po mimo szczerych chęci Forumowiczów, nikt Ci nie pomoże, bo nie będzie wiedział jak...

Zacznij od początku.
Rocznik, jaki dokładnie silnik, ile KM, czy jest lpg?

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: adas_hpe » 23 mar 2013, 16:45

Watazka pisze:Jeszcze raz:
Auto na luzie,bez sprzęgła-kręci sam rozrusznik z głośnym gwizdem i nie zazębia?
Auto na 1 biegu,bez sprzęgła-rozrusznik zazębia,kręci silnikiem a auto pomału,skokami jedzie?
Przy próbie odpalenia na "popych"tylko przy włączonym zapłonie/2 bieg bez sprzęgła/-silnik kręci razem z rozrusznikiem?
Dość dziwne.
Co dzieje się więc przy probie odpalenia "z kluczyka", na biegu z wciśniętym sprzęgłem?

Z tego co zrozumiałem, to obstawiam, że jakiś kawałek rozrusznika odleciał i uszkodził czujnik położenia wału.Dlatego auto najpierw zgasło, a potem nie chciało zakręcić normalnie.Choć z tym kręceniem to dalej coś niejasne.
1. Auto na luzie,bez sprzęgła-kręci sam rozrusznik z głośnym gwizdem i nie zazębia - Tak
2. Auto na 1 biegu,bez sprzęgła-rozrusznik zazębia,kręci silnikiem a auto pomału,skokami jedzie - Tak
3. Na popych nie próbowałem, bo nie chcę mu jeszcze bardziej zaszkodzić.
4. Na biegu z wciśniętym sprzęgłem, tak jak w "1"- rozrusznik kręci, ale nie zazebia.

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Odp: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpal

Post autor: adas_hpe » 23 mar 2013, 16:50

vanisch pisze:
adas_hpe pisze:
dawidson pisze:
adas_hpe pisze:Witam.
Mam problem: ruszałem ostatnio spod świateł i nagle samochód przestał jechać... po prostu zgasł i przy próbie ponownego odpalenia rozrusznik przestał działać, tzn. kręci, ale nie zazębia i kontrolka wtrysku nie gaśnie... Jak próbuje odpalić na biegu i puszczam sprzęgło to rozrusznik kręci silnikiem.. Nie wie ktoś co możne dolegać mojej LANCII???:(:(:( POMOCY.
Przycisk pod fotelem od pompy paliwa?
Paliwo dochodzi? Iskra jest?
Pod maską żadnych luźnych wtyczek nie ma? Wał się kręci czy może rozrusznik kręci się sam?



"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Jak skrzynia jest w pozycji "luz" to kręci sam rozrusznik, natomiast jak wrzuce np. "1" i puszcze sprzęgło to kręci wałem. Co do reszty, to iskry nie sprawdzę za bardzo, ale zobaczę ten guzik i czy paliwo dochodzi.
Czemu nie sprawdzisz iskry?
Ja bym podjechał do mechanika i byłoby po problemie, bo jak widzisz ciężko coś wywróżyć nie wiedząc czy jest iskra i czy paliwo dochodzi...
A jak sprawdzę iskrę, jak mi rozrusznik nie kręci wałem..??

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: adas_hpe » 23 mar 2013, 16:57

bassman pisze:Kolega generalnie chce naprawy online, bez jakiegokolwiek zainteresowania się tematem spod maski...

Chłopie! Ogarnij się! Nie mamy żadnych danych na temat Twojego samochodu, po za pojemnością silnika i modelu...
Co za problem w sprawdzeniu iskry...? Jak nie wiesz jak to zapytaj, jak nie sprawdzisz to dalej będzie to tylko i wyłącznie Twój problem. Po mimo szczerych chęci Forumowiczów, nikt Ci nie pomoże, bo nie będzie wiedział jak...

Zacznij od początku.
Rocznik, jaki dokładnie silnik, ile KM, czy jest lpg?

Pozdrawiam.
Nie chcę naprawy online, tylko póki co, pogoda nie sprzyja na grzebanie przy aucie "pod chmurka" i dlatego chciałbym się mniej więcej dowiedzieć od czego mógłbym zacząć:)
A co do Lancii:
Rok prod. 1997, silnik 1.8 16V VVT 131KM, bez LPG.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: bassman » 24 mar 2013, 23:56

Pasek rozrządu to tam jeszcze jest?... Nie chce mi się wierzyć, że rozrusznik "nie zazębia", prawdopodobnie odnosisz tylko takie wrażenie - wciśnięcie sprzęgła nie powinno mieć żadnego wpływu na "zazębianie" rozrusznika.
Sprawdź czy pasek rozrządu jest na swoim miejscu.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
adas_hpe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2013, 15:34
Imię: Adam
Lokalizacja: siemianowice

Re: Delta II 1.8 16V GT - silnik zgasł i nie chce odpalić

Post autor: adas_hpe » 26 mar 2013, 16:16

bassman pisze:Pasek rozrządu to tam jeszcze jest?... Nie chce mi się wierzyć, że rozrusznik "nie zazębia", prawdopodobnie odnosisz tylko takie wrażenie - wciśnięcie sprzęgła nie powinno mieć żadnego wpływu na "zazębianie" rozrusznika.
Sprawdź czy pasek rozrządu jest na swoim miejscu.

Pozdrawiam.
Nawet mnie nie strasz, że to może być rozrząd...:\\\
Zerknąłem przez osłone paska i wygląda na to, że jest tam gdzie jego miejsce, mam tylko nadzieje, że nie poszedł napinacz albo coś tam innego...
Tak czy siak muszę poczekać, aż pogoda będzie bardziej sprzyjająca, bo garaż mam zawalony;/
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”