Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie działa

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie działa

Post autor: damiani » 23 wrz 2012, 11:10

Witam,

Po zakupie Lybry i uporaniu się z paroma mankamentami, jeden dokucza straszliwie. :x
Od początku mojego użytkowania nie działał nadmuch na nogi. Zgodnie z większością sugestii przystąpiłem do rozmontowania konsoli ,dzieki lesny_83 za fotorelację , i wymiany silniczka na nowy. Stary silniczek mimo przełączania na konsoli klimatyzacji góra-dół chciał "kręcić się" w jedną stronę. Podobnie jest z nowym zamontowanym silniczkiem, niezależnie czy wybiorę nadmuch na nogi czy szybę silnik kręci się w jedną stronę. Przy nadmuchu środkowym skokowymi ruchami również obroty są w tą samą stronę. Silnik dochodzi do momentu zablokowania na krzywce. Elminuje to wadę silniczka. Gdzie może być usterka i jak ją wykryć. Jestem lewy z elektryki, nie wiem czy szukać teko w okablowaniu pomiędzy silnikiem a panelem klimatyzacji czy w samym panelu. Jeśli panel jest do wymiany to mój o symbolu 5HB 008 166-00 z Lybry z 2000r. czy moze być podmieniony przez inne panele np. 5HB 008 166-20 lub 5HB 008 166-21.
Jak mogę wykryć przyczynę usterki?
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: chevrooletcamaro » 24 wrz 2012, 21:21

Silnik dmuchawy zawsze kręci się w jedną stronę. A to czy dmucha na podszybie czy na nogi jest kwestią otwierania i zamykania klap. Sprawdź czy chodzą. Jak chcesz to Ci to obejrzę. tel na PW .Michał
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: Kris » 25 wrz 2012, 7:21

Jak by Ci się chciało podjechać do Gorzyc to możemy podmienić Twój sterownik klimy na mój i wtedy zobaczysz czy to wina elektroniki. Dodatkowo możemy się podłączyć kabelkiem pod klimę i zobaczyć czy wszystko działa. Sam sterownik ma w nadmiarze kolega Piterstilo z Wodzisławia.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: damiani » 25 wrz 2012, 20:52

chevrooletcamaro pisze:Silnik dmuchawy zawsze kręci się w jedną stronę. A to czy dmucha na podszybie czy na nogi jest kwestią otwierania i zamykania klap. Sprawdź czy chodzą. Jak chcesz to Ci to obejrzę. tel na PW .Michał
Chodzi mi o silnik sterujący pracą klap w obiegu powietrza. Nawiew góra-dół nie działa.
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: damiani » 25 wrz 2012, 20:58

Kris pisze:Jak by Ci się chciało podjechać do Gorzyc to możemy podmienić Twój sterownik klimy na mój i wtedy zobaczysz czy to wina elektroniki. Dodatkowo możemy się podłączyć kabelkiem pod klimę i zobaczyć czy wszystko działa. Sam sterownik ma w nadmiarze kolega Piterstilo z Wodzisławia.
Dzięki za informację. Do Piterstilo się odezwę, extra. Z Twej pomocy też chętnie skorzystam, może ktoś na forum ma więcej wspólnego z elektryką Lancii, tak aby nie rozkręcać Twojej konsoli. ilość modeli paneli klimatyzacji też jest zaskakująca. Potrzebuję do SW, ale wyczytałem także, że były różne jeśli idzie o sterowanie nagrzewnicą. Nie mówiąc o tych rodzynkach do Lybry bez klimy.
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: Kris » 26 wrz 2012, 0:12

trochę poszukałem na nurtujący Cię temat i... po zmianie silniczków przysłon lub centralki klimy należy wykonać autokalibrację silników przysłon. Może ktoś z Was wie, czy coś takiego można przeprowadzić bez Examinera czy jednak trzeba się pofatygować do ASO.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: damiani » 26 wrz 2012, 12:31

Kris pisze:trochę poszukałem na nurtujący Cię temat i... po zmianie silniczków przysłon lub centralki klimy należy wykonać autokalibrację silników przysłon. Może ktoś z Was wie, czy coś takiego można przeprowadzić bez Examinera czy jednak trzeba się pofatygować do ASO.
Ok, dzięki. Zasięgnę także języka. Tak czy owak reakcja silniczka jest dla mnie niepokojąca, powinien ewentualnie "szukać" swojego prawidłowego położenia a nie kręcić się w jedną stronę.
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

damiani
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2012, 10:32
Lokalizacja: Rybnik

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: damiani » 04 paź 2012, 9:18

Obecnie całość jest skręcana. wymieniłem silniczek, okazało się że winny jest panel sterowania klimatyzacji.
Dziękuję Piterstilo i Kris-owi za okazaną pomoc!!!
Silnik już przykręcony pozostaje zamocowanie wszystkich osłon.
Temat do zamknięcia.
-----------------------------
Pozdrawiam,
Damian
Obecnie: Lybra 2.0 SW +LPG

Awatar użytkownika
Fiorino
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 97
Rejestracja: 06 paź 2010, 15:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: Fiorino » 07 gru 2012, 20:37

A ja się podczepię pod temat:
Mam problem z silnikiem nawiewu - mianowicie, prawa strona wieje tylko i wyłącznie zimnym powietrzem - czy można taki silnik ręcznie nastawić tylko i wyłącznie na grzanie [na porządnie chciałbym się tym zająć na wiosnę, jak będzie ciepło]? Czy silnik do sterowania temperaturą jest w miarę normalnym miejscu czy muszę demontować konsolę?
Lancia Lybra SW 2.0 20V

tomekasles
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 10 kwie 2012, 21:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Limanowa

Re: Lybra 2.0 - nawiew góra dół po wymianie silniczka nie dz

Post autor: tomekasles » 03 sty 2013, 20:55

witam!

też mam problem z nawiewem...dmucha dobrze ale tylko na szybe. byłem dziś u mechanika i stwierdził ze uszkodzony NASTAWNIK NAWIEWU NA NOGI Z PRAWEJ STRONY !! kurcze pytałem po sklepach i nikt tego nie mógł znaleźć, na allegro znalazłem tylko do kappy...czy taki podejdzie? czy ewentualnie szukać jeszcze od alfy 156 ...? jak to nie pomoże to pofatyguje sie do viamotu w krakowie...oni powinni mieć...bo juz tam kupowałem części, tylko ciekawe ile bedzie to kosztować?? miał juz koś taki problem ??

pozdrawiam !
Skoda Roomster 1.6 16V 105KM +15
VW Passat B3 90KM LPG
Lancia Lybra SW 1.8 131KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”