Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Post autor: krzysiek.ge » 27 lis 2012, 13:18

Cześć,
Czy ktoś się orientuje jakie są wymiary akumulatora do lybry 2.4 jtd? Plus jest prawy czy lewy? Pytam bo nie mogę sam sprawdzić bo nie mam auta obecnie a muszę kupić aku w tym tygodniu.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

Awatar użytkownika
szatan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 390
Rejestracja: 11 mar 2008, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Post autor: szatan » 27 lis 2012, 19:14

Onkel google i wpisujesz "akumulator 72Ah wymiary"

:link: zdjęcie komory silnika
Była:
Lybra 2.4JTD Intensa '03

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Post autor: MICHO » 10 gru 2012, 17:42

Nie chcąc powielać tematów chciałem prosić Was o radę!

Otóż okazuje się że mój ponton jest zaopatrzony jeszcze w fabryczny akumulator 8-O 60Ah 510A. Kiedy kupowałem auto w sierpniu 2011 był upał 42 st. a mimo wszystko Lucyna stojąca od czerwca na parkingu w komisie nawet nie zagadała! Odpaliliśmy ją ze startera a akumulator został naładowany i ze świadomością konieczności wymiany zakupiłem samochód! Postanowiłem go doładować solidnie i poczekać z kupnem nowego do zimy. Tak zeszło mi prawie 16 miesięcy gdzie rok temu przy 30 stopniowych mrozach o dziwo tylko raz musiałem go ładować!
Teraz przyszedł czas jednak ostateczny aby go wymienić gdyż przy elektrodach pojawił się biały nalot (jakby piana tyle że twarda) a ścianki są wyraźnie mokre a więc gdzieś się coś rozszczelniło.
Zadowolony znalazłem sobie aku EXIDE 70Ah bodajże 640A za jedyne 210 zł i niestety okazało się że jego wymiary przekraczają podstawę akumulatora :/
Teraz pojawia się zasadnicze pytanie: Jakie zakupić aku skoro instrukcja mówi 60-70Ah 380-450A ? Wszyscy w koło mi mówią że 70Ah to minimum a nie mniej niż 640A !!! Niestety w tych rozmiarach (25 cm długości podstawy) mocniejszych jak 64A nie spotkałem i niestety ceny sięgają 380 zł :( Zważywszy że u nas wilgotność jest duża temperatury niskie a auto 10 lat ma to przydałoby się chyba aby był jak najmocniejszy ? Włosi tych problemów nie mają bo klimat śródziemnomorski i 10 letnimi trupami nie śmigają ;)
Co radzicie? Auto jeździ raczej mało tzn. codziennie rano 5 km potem stoi 8 godzin i znów 5 km i stoi czasem do następnego rana!!! W weekendy zdarza mi się pojeździć więcej ale generalnie nie przekraczam 800 km miesięcznie.
I następne pytanie! Chłop zaproponował mi aku ATOM (Varta) lub Centra ewentualnie FIAMM ale to wszystko w granicach około 400 zł.
Jakie są Wasze doświadczenia z akumulatorami do 1,9 JTD o podstawie nie większej jak 25 cm długości. Dzięki za pomoc i sugestie!
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

lanciolet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 363
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Post autor: lanciolet » 11 gru 2012, 22:37

Micho-Jeśli JTD to faktycznie powinieneś mieć aku min.70 Ah i najlepiej ponad 650 A,bo taki potrafi zakręcić w zimie jak trzeba.Mniejszy przy dużym mrozie i zagęszczonym oleju może nie dać rady albo skończy się po jednej zimie i wtedy wyjdzie i tak drożej.Ale zastanawia mnie ta Twoja podstawa akumulatora 25cm :?: Bo ja mam Akumulator Bosch Silver s5 74 Ah,750A który ma 28 cm i nie było problemu z montażem.

Awatar użytkownika
krzysiek.ge
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 437
Rejestracja: 27 kwie 2012, 14:43
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - jakie wymiary akumulatora?

Post autor: krzysiek.ge » 12 gru 2012, 13:15

Także mam Boscha S5 i bardzo sobie chwalę. zmieścił się nawet z dodatkowym pokrowcem
Jest:
Lancia Lybra 2.4 jtd Intensa Bi-Colore/Virus by RAMZES
Były:
Alfa 156 2.0 T.S
Fiat Tempra 1.6 8v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”