Lybra - gdzie jest parownik ?

Awatar użytkownika
norvik01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: norvik01 » 13 lip 2006, 22:48

Witam.
Chcialbym odgrzybic klimatyzacje, czytalem ze najlepiej jest psiknac na parownik, ale nie mam pojecia gdzie on sie znajduje w Lybrze.
Probowalem poprzez kratki nawiewu ,jak najdalej wciasnac koncowke ze srodkiem do odgrzybienia, ale nie wiem czy to wystarczy.
Bylem w serwisie , wlozyli rurke jakies 15cm do kratki, psikneli tak ze wiecej bylo na zewnatrz, i powiedzieli "gotowe" ,ale nie chce mi sie wierzyc ze srodek dotarl do tego parownika. Chcialbym to zrobic sam i w miare dobrze.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: Nat » 14 lip 2006, 0:25

Kurcze, moze się nie znam, ale dla mnie parownik to zawsze była część instalacji LPG, gdzie LPG ze stanu płynnego przechodził w stan gazu przy okazji rozprężając się.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: prezesjm » 14 lip 2006, 7:11

W klimatyzacji to urządzenie które schładza powietrze to także parownik bo właśnie tam sprężony czynnik rozpręża się przechodząc ze stanu ciekłego w gazowy, przy okazji niejako, zgodnie z prawami fizyki oziębia się ochładzając powietrze przepływające przez parownik.Następnie, po przejściu przez kompresor sprężony czynnik w stanie gazowym trafia do skraplacza (chłodnica przed chłodnicą wody) i tam oziębia się i skrapla do postaci ciekłej (jak można się domyśleć stąd nazwa - skraplacz). Dalej fitr, osuszacz i znowu do parownika.
Parownik LPG ma także zadanie rozpręzyć gaz, z tego powodu do parownika musi być podłączona ciepła woda z instalacji bo zwyczajnie zamarznie.
W lodówce jest także parownik ( w środku) i skraplacz (ta krateczka na zewnątrz).

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: Nat » 14 lip 2006, 9:47

W sumie logiczne :D Tak sobie pomyslałem, ze to, co w instalacji gazowej jest kłopotliwym odpadem (zimno powstałe z rozprężania gazu, ktore trzeba likwidowac cieplem wody z chlodnicy) w innym miejscu jest produktem. Co za marnotrawstwo! Chyba opatentuję jedyną w swoim rodzaju klimogazową instalację czyli połączenie klimy z instalacją LPG. Jej główna zaleta: oszczędność paliwa:)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
norvik01
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 09 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: norvik01 » 14 lip 2006, 9:53

Eeee, jak zwal, ta czesc, tak zwal, najwazniejsze ze wiadomo o co chodzi.
Niestety dalej nie wiem gdzie to "cos", sie znajduje.... W kazdym razie tam lubia sie tworzyc grzybki, i rozne takie nieciekawe i niezdrowe wiruski itp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: mario09 » 14 lip 2006, 10:09

Z tego co sie orientuje to wlasnie po to masz filtr kabinowy aby to wsztystko zatrzymywal. Poczytaj topic o czyszczeniu klimatyzacji na naszym forum.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Lybra - gdzie jest parownik ?

Post autor: Blash » 14 lip 2006, 10:31

nie będę snuł wywodów na temat filtrów kabinowych itp itd , kup specyfik do odgrzybiania klimy w spraju np car plan (ok 40pln) odpal w aucie klima na ful , nawiewy na obieg zamknięty , odczekaj 10 min , i napewno bedziesz zadowolony bardziej niż z tego psiknięcia w kratki

link

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”