Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świeci

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świeci

Post autor: slig2 » 18 lut 2012, 15:38

Witam

Świeci mi się kontrolka od poduszki powietrznej, podłączyłem laptopa do lybry i pokazało mi błąd 01-ECU 0134 którego nie można usunąć bo gdzieś tkwi nadal problem gdzie szukać tej usterki z tym błędem ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 16:46 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy zakładać posty w odpowiednich działach!/Przeniesione

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: Kris » 18 lut 2012, 18:00

Nie wiem co za program używasz ale ściągnij sobie fiat ecu scan w darmowej wersji. Jest w wersji darmowej i obok błędu zawsze jest informacja w czym tkwi przyczyna i sugestie na temat usunięcia usterki.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: slig2 » 20 lut 2012, 15:22

Właśnie robiłem to fiat ecu scan i wedle tego błędu jest sugestia "Regulacja poza zakresem /'brak sygnału sondy ?" lecz wiele mi to nie mówi i nie wiem gdzie dalej szukać ....

argenta67

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: argenta67 » 20 lut 2012, 16:24

slig2 pisze:Właśnie robiłem to fiat ecu scan i wedle tego błędu jest sugestia "Regulacja poza zakresem /'brak sygnału sondy ?" lecz wiele mi to nie mówi i nie wiem gdzie dalej szukać ....
Coś mi tu nie pasuje sonda w układzie air-bag? Chyba jednak to nie takie proste aby sobie tak up i już podłączone, skasowane i jest ok.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: Kris » 20 lut 2012, 20:03

Dziwny ten komunikat... a po angielsku co jest napisane?
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: slig2 » 20 lut 2012, 23:24

Ten komunikat wziąłem z listy błędów które gdzieś znalazłem do Lybry ponoć, w samym programie pamiętam że było napisane"-01-ECU 0134 parent unknown" coś takiego i z tej listy znalazłem błąd 134 a jeśli chodzi o opis pod spodem angielski to nie pamiętam już ...

argenta67

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: argenta67 » 21 lut 2012, 7:24

slig2 pisze:Ten komunikat wziąłem z listy błędów które gdzieś znalazłem do Lybry ponoć, w samym programie pamiętam że było napisane"-01-ECU 0134 parent unknown" coś takiego i z tej listy znalazłem błąd 134 a jeśli chodzi o opis pod spodem angielski to nie pamiętam już ...
Opis Ecu silnika to nie opis air-bag choć jakaś cyferka pasuje.

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: zbyszek55 » 21 lut 2012, 11:15

Witam
U mnie jest odwrotnie tzn. po przekręceniu kluczyka zapala się tylko kontrolka poduszki pasażera ,pomruga
i zaraz gaśnie.Poduszka w kierownicy jest bo sprawdzałem.
Czy jest możliwe,że dioda-lampka sygnalizacyjna poduszki kierowcy się przepaliła?
albo fizycznie holender ją odłączył?
W FES-ie pokazuje błąd centralki tylko.
Czy ktoś rozbierał zegary na czynniki pierwsze i czy jest schemat połączeń przewodów od centralki
do zegarów ?
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

wendkarzyk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 03 paź 2011, 23:35
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Pomorskie/Trójmiasto

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: wendkarzyk » 24 lut 2012, 8:14

U mnie jest to samo po zapaleniu pomruga i zgaśnie. Ja nie bawiłem się laptopem w podłączanie. Podjechałem do serwisu za 40 zł usunęli mi błąd poduszki. Poszukajcie postów na temat sterowników jakie są zainstalowane w samochodach. Z tego co wiem czasami po podłączeniu jakiegoś dziwnego programu może wywalać błąd bo jak wiadomo w aucie montowane są magistrale CAN. Nie we wszystkich autach to poprawnie funkcjonuje

zbyszek55
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 258
Rejestracja: 01 lip 2010, 19:48
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: zbyszek55 » 24 lut 2012, 23:10

Witam
To,że lampka sygnalizacyjna od poduszki pasażera mruga i potem gaśnie to jest ok.
Martwi mnie tylko brak sygnalizacji sprawności poduszki kierowcy.
Moja Lybra jest z roku 2000 ,więc na linie CAN się nie załapałem,mam tylko KKL .
Czy ktoś rozbierał Lybrę na czynniki pierwsze i może mi pomóc w temacie j.w/2 posty wyżej/
Pozdrowienia
Zbyszek55 z Bydgoszczy
Lancia Lybra sw 2,4 jtd
Lancia Lybra 2.4 JTD SW

Olsztynianie
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 206
Rejestracja: 15 cze 2011, 20:50
Imię: Kasia & Łukasz
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: Olsztynianie » 26 lut 2012, 1:43

Krótko Lybrę mamy, ale migająca kontrola poduszki pasażera to na 100% norma gdy poduszka jest włączona (oczywiście jak napisał niżej michalkrk migać przestaje właśnie po ok 4s).

A kontrola poduszki kierowcy? Eee jest takowy podział? Polecamy pobawić się fotelem kierowcy. Jak siadam po Kaśce za kółko, zawsze cofam fotel i często kontrolka zapala się by po jakimś czasie zgasnąć. Nieraz ruszę fotelem raz jeszcze i gaśnie. Wiosną dorwę się do niego, ponieważ nareszcie mam czym kręcić i mam nadzieję znaleźć tą luźną kostkę...
Ostatnio zmieniony 27 lut 2012, 17:17 przez Olsztynianie, łącznie zmieniany 1 raz.
LYBRA SW Emblema, 2.4 20V Sto i więcej źrebaków - SreberkO z czarnym dachem

Było: UNO 1.4 - "Błękitna strzała"

Łukasz:"Między chcieć a mieć najczęściej stoi zapracować"
Kasia:"Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi"

slig2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 30 sie 2011, 16:36
Imię: Rafi
Lokalizacja: Nysa

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: slig2 » 26 lut 2012, 14:56

Ja pod fotelem kierowcy znalazłem 3 wiązki przewodów który z tych przewodów trzeba połączyć na sztywno bo w każdej z tych wiązek występuje żółty kolor !?

Awatar użytkownika
michalkrk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1265
Rejestracja: 13 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: kraków

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: michalkrk » 26 lut 2012, 22:31

Przewertujcie instrukcję.
Pulsowanie lampki sygnalizacyjnej (poduszki pasażera) w zestawie wskaźników powyżej 4 sekund przy zgaszonej lampce sygnalizacyjnej uszkodzenia poduszki powietrznej (kierowcy) sygnalizuje uszkodzenie lampki sygnalizacyjnej poduszki powietrznej (kierowcy). Może to być i często jest rozjeżdżanie się sterownika poduszek - odpalanie na słabym akumulatorze itp.
Lancia Ypsilon `11 platinium
c3 2018

tomasino
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2012, 10:38
Imię: tomasino
Lokalizacja: Bytom

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: tomasino » 22 kwie 2012, 8:44

Mam ten sam problem . Po podłączeniu do programu zlokalizowano błąd OE07 PRZEDNIA BOCZNA PODUSZKA kierowcy -Zbyt wysoka wartość .
I co dalej .?!

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Lybra 1.9 JTD - kontrolka poduszki powietrznej się świec

Post autor: blakly83 » 07 maja 2012, 9:24

jak jest zbyt wysoka wartość to oznacza w 99% przerwę,najpewniej na kostce pod siedzeniem pasażera.Mam ten sam problem,zazwyczaj jak błąd wyskakiwał wystarczyło podłączyć pod kompa poruszać ta kostka i błąd się kasował. Teraz mi też wyskoczył i to przed przeglądem ale skasować już się nie da czyli pewnie styku juz w ogóle nie ma,tak wiec pozostaje zlutowanie na sztywno tyle ze nie wiem jak się tam dostać:/ Albo jak fotel wyciagnąć,ktoś może pomóc??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”