Kappa - jak wyjąć szybę z drzwi?

Awatar użytkownika
Putin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 18 mar 2009, 11:09
Lokalizacja: Kraków

Kappa - jak wyjąć szybę z drzwi?

Post autor: Putin » 18 mar 2012, 12:29

Witam.
W mojej kappie nie działała szyba od strony kierowcy. Rozebrałem wczoraj tapicerkę i dostałem się do środka. Okazało się że szyba bardzo ciasno trzyma się prowadnic, tak ciasno że silnik wyrwał metalową szynę trzymającą się na dole szyby. Plan naprawy jest taki że wezmę kawałek jakiejś gumy (np dętkę) i wsadzę szybę z powrotem w tą szynę (fabrycznie nie jest to klejone, a jak poprawie "drożność" prowadnic to nie powinno już wyrwać tej szyny).
Problem tylko taki : Jak wyjąć szybę z drzwi. Czy trzeba całkiem demontować ramkę ozdobną ? Jeśli tak to jak, ktoś przerabiał? Będę wdzięczny za jakieś opinie w tej sprawie.

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Re: Czy wie ktoś jak wyjąć szybę z drzwi ?

Post autor: Lewutek » 18 mar 2012, 13:18

CZE ...

Po krótce ... demontaż poszycia drzwi (boczek) ... demontaż (wyjęcie ze skrzydła drzwi) mechanizmu opuszczania szyby (uważać aby szyba nie zsuneła sie gwałtownie na dół i nie potłukła) ... demontaż lusterka (pod osłoną lusterka jest śrubeczka do poziomej zewnętrznej listewki ozdobnej) ... demontaż uszczelki gumowej ramki ozdobnej drzwi (po wcześniejszym ręcznym opuszczeniu szyby na dół drzwi) ... odkręcenie górnego mocowania prowadnicy szyby od strony lusterka (wkręt znajduje się pod uszczelką, a uszczelkę wyciąga się z aluminiowego korytka ramki) .... wyjęcie szyby górą drzwi.

Pośpiech nie wskazany ... dostęp dobry ... chyba w miarę dokładnie opisałem główne kroki
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

argenta67

Re: Czy wie ktoś jak wyjąć szybę z drzwi ?

Post autor: argenta67 » 18 mar 2012, 19:34

Lewutek pisze:CZE ...

Po krótce ... demontaż poszycia drzwi (boczek) ... demontaż (wyjęcie ze skrzydła drzwi) mechanizmu opuszczania szyby (uważać aby szyba nie zsuneła sie gwałtownie na dół i nie potłukła) ... demontaż lusterka (pod osłoną lusterka jest śrubeczka do poziomej zewnętrznej listewki ozdobnej) ... demontaż uszczelki gumowej ramki ozdobnej drzwi (po wcześniejszym ręcznym opuszczeniu szyby na dół drzwi) ... odkręcenie górnego mocowania prowadnicy szyby od strony lusterka (wkręt znajduje się pod uszczelką, a uszczelkę wyciąga się z aluminiowego korytka ramki) .... wyjęcie szyby górą drzwi.

Pośpiech nie wskazany ... dostęp dobry ... chyba w miarę dokładnie opisałem główne kroki
Jakiś straszny opis szyba wychodzi po odkręceniu/poluzowaniu dwóch nakrętek szóstek następnie podnośnik do dołu opuszczamy elektrycznie i szybę wyciągamy do góry.

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Kappa - jak wyjąć szybę z drzwi?

Post autor: kecajgo » 19 mar 2012, 0:20

Zgadzam się z kolegą argenta... Miałem jakiś czas temu podobny problem a mianowicie wysunęła się szyba z szyny a właściwie szyna z szyby... szybę można wyjąć bez problemu odkręcając dwie śruby z szyny. Sam montaż na dętke jest trafiony w 10. Wystarczy przeciąć ją na pół a potem ciasno osadzić szybę w szynie najlepiej gumowym młotkiem. Jeśli będziesz demontował szynę prowadzącą(inaczej ciężko będzie Ci prawidłowo włożyć dętke i szybe) to zwróć uwagę na to jak była poprzednio zamontowana ponieważ prowadzenie jak pewnie zauważyłeś działa na zasadzie jakby pantografu i jeśli źle ją zamontujesz to może być problem z prowadzeniem szyby, nie mówiąc już o jej ewentualnym uszkodzeniu... achh i co do wyciągania szyby z drzwi to nie ma w tym żadnego problemu poza tym że trzeba ją wyciągać nie pionowo a pod pewnym kątem i bez problemu dasz radę bez jakiegoś niepotrzebnego demontażu lusterka itp :) Jedyne czego życzę to wytrwałości i ostrożności z samą szybą !! Powodzenia i mam nadzieję że choć trochę pomogłem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”