Kappa - czujnik poziomu paliwa?

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - czujnik poziomu paliwa?

Post autor: Kojak » 10 cze 2006, 22:51

Ostatnio w mojej Kappie przydarzył mi się dziwny objaw spadku poziomu paliwa,, choć w rzeczywistości nie było to prawdą. Podczas jazdy zapaliła się rezerwa, a ja miałem ok. 1/4 baku. Po zatankowaniu do połowy pokazywał jedynie 1/4. Komputer błędów nie pokazał (chodzi mi o infocenter), ale chciałem zgasić samochód i tu znowu zaskoczenie: przekręciłem kluczyk, a samochód (i tu uwaga) dalej chodzi. Wyjąłem kluczyk ze stacyjki i dopiero wtedy silnik się wyłączył. Po tym objawie i ponownym odpaleniu przez 1 dzień samochód dobrze wskazywał poziom paliwa, ale dzisiaj znowu sfiksował i zaniża "odczyt". Nie wiem o co chodzi... :cry:

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - czujnik poziomu paliwa?

Post autor: prezesjm » 10 cze 2006, 23:07

Czujnik poziomu paliwa jest dość solidie zbudowany i awaria tam jest mało prawdopodobna. W Kappie nie ma styku osobnego od rezerwy, układ w zegarach jest odpowiedzialny za lampkę rezerwy. Dziwne wskazania w Kappie najczęściej są spowodowane złymi stykami. Pisałem na forum parę razy o tym jak poprawić wskazania - szukaj twoim przyjacielem. jeśli zmiany są powolne to można szukać w czujniku poziomu paliwa, jeśli następują dość dynamicznie to należy szukać z reguły w zegarach. Dodam tylko że czasem lubi odpaść metalowa osłona cewki wskaźnika poziomu paliwa, jest ona zamocowana za pomocą blaszki na wcisk , często ocoś tam się poluzuje i blaszka ta plus kubek porafią narobić zwarć i spowodować dziwne wskazania. Kropelka kropelki załatwia sprawę.

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Kappa - czujnik poziomu paliwa?

Post autor: Kojak » 10 cze 2006, 23:35

Już od pewnego czasu szwankują mi też zegary, więc tu może tkwić problem. W długi weekend zabieram się więc do czyszczenia styków i w ogóle zobaczę też w jakim stanie są zegary. Czemu jednak autko tak dziwnie zachowało się przy gaszeniu (a raczej nie zgasło)?

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Kappa - czujnik poziomu paliwa?

Post autor: prezesjm » 11 cze 2006, 10:10

"Kojak" pisze:Czemu jednak autko tak dziwnie zachowało się przy gaszeniu (a raczej nie zgasło)?
Koniec stacyjki ? Najbardziej prawdopodobne. Choć kiedyś jak pamiętam, to jak Tomaszowi wysiadła masa za ukumulatorem to też mówił że nie dało się wyłączyć silnika :idea: :idea: Jeśli masz problem ze stacyjką to przed wyjęciem zegarów odłącz akumulator. Nie będzie potem problemów z airbagiem (błędem).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”