Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 07 sie 2011, 21:53

No! I z linkiem to prościzna znaczy. Tylko niewiele tam zdziałam. Mam tego errore, choć raz się wyłączył, i sądziłem że może kabelki :). wiecie, takie najprostsze to mi się w głowie zalęgło. Ale raczej coś z cd, bo coś tam nie abla. Muszę sprawdzić. Ale wielkie dzięki za podpowiedź.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 08 sie 2011, 18:37

Foe,
jak zlikwidowałeś swój problem? Mam nadzieję że nie likwidując thesisa.
Właśnie rozebrałem deskę by sprawdzić co z tym connectem. No i niby wszystko gra. Żeby bylo ciekawiej, wcisnąłem na dłużej chyba "main" i otrzymałem menu do diagnostyki. No i po takowej okazało się, ze cd wechsler jest aus. Co ciekawe, gra wechsler i nawet płyty zmienia. Z nim chyba wszystko gra. Ale eol jak był tak jest. Nie działa za to czytnik navi. Magnetofon hula, cd navi już nie. Pokazuje błąd odczytu. Czy to może generować błąd? Pytam, Koledzy, może o pierdoły, ale nie znam tego auta i stąd moje wątpliwości i niewiedza. A! czy jak odłączę akku to by auto uruchomić będzie potrzebny code? Nie mam takowego i nie chciałbym auta unieruchomić.
Jak można zresetować connecta?
Czy błąd może samoczynnie zniknąć czy też należy udać się do aso by go zlikwidować?
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 08 sie 2011, 18:47

Tylko i wyłącznie ASO i tam zrobią reset, navi nie czyta bo padł laser i nawet ASO tego nie zrobi no chyba, że sobie zażyczysz to oczywiście zdemontują oddadzą do naprawy i wystawią rachunek. EOL to błąd sieci can i pojawia się jeśli jakieś urządzenie straci ważność/rozpoznanie przez komputer główny.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 08 sie 2011, 22:33

Argenta, Mistrzu Mój,
Czyli mogę wnioskować, że mam tego tam eol'a z powodu lasera czytnika navi? Nie znam zależności wystepujących w thesis między systemami, ale takowa zależność byłaby dość dziwna. Na dodatek muszę zapodać temat, który dzisiaj mi się rzucił na oczy gdy kazałem systemowi samemu się przetestować - mimo włączonego zapłonu nie widzi tego zdarzenia i wykazuje że zapłon jest wyłączony - nie mogę wejść do menu setup. W dodatku nie działa sterowanie na kierownicy. Co jest do diabła? Generalnie mi to nie przeszkadza, ale sami wiecie, że fajnie jest gdy się wykorzystuje możliwości auta. A tym bardziej mnie mnie nosi, bo lubię mieć wszystko sprawne. To nic, że nie używam, ale sprawne być musi. W dalszym ciągu czekam na pomoc Kolegów. Nawet jak nie wiecie nic w temacie to i tak wiecie więcej niż ja. Bo ja się dopiero tego auta uczę. :) O!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 09 sie 2011, 6:35

jjash pisze:Argenta, Mistrzu Mój,
Czyli mogę wnioskować, że mam tego tam eol'a z powodu lasera czytnika navi? Nie znam zależności wystepujących w thesis między systemami, ale takowa zależność byłaby dość dziwna. Na dodatek muszę zapodać temat, który dzisiaj mi się rzucił na oczy gdy kazałem systemowi samemu się przetestować - mimo włączonego zapłonu nie widzi tego zdarzenia i wykazuje że zapłon jest wyłączony - nie mogę wejść do menu setup. W dodatku nie działa sterowanie na kierownicy. Co jest do diabła? Generalnie mi to nie przeszkadza, ale sami wiecie, że fajnie jest gdy się wykorzystuje możliwości auta. A tym bardziej mnie mnie nosi, bo lubię mieć wszystko sprawne. To nic, że nie używam, ale sprawne być musi. W dalszym ciągu czekam na pomoc Kolegów. Nawet jak nie wiecie nic w temacie to i tak wiecie więcej niż ja. Bo ja się dopiero tego auta uczę. :) O!
Mistrzu to jest nawet gorzej bo Ty się nie uczysz tylko nie świadomie psujesz grzebiąc, odłączając, próbując i efekt będzie taki tej nauki, że postawisz w ASO i tam będą mieli problem aby uruchomić wszystko jako tako. To auto nie lubi "fachowych" przypadków i lubi strzelić sobie focha :lol: :lol: :lol: to jest twoje auto i masz prawo robić wszystko i widać, że chcesz zrobić, ale jaki będzie tego efekt to tylko Ty będziesz wiedział i czuł : beczy : dajesz tyle pytań, że nic dobrego to nie wróży niestety :ojej:

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 09 sie 2011, 11:03

Argenta, nie chce nic psuc. Rozebralem tylko by wykluczyc wypiecie ktoregos z kabli. Wszystko jest tak jak bylo. A bylo tak: na gornym wyswietlaczu miedzy zegarami sa tylko kreski zamiast cyfr - jakby nie bylo odczytu; nie dziala sterowanie z kierownicy choc podswietlenie funkcjonuje; nie odczytuje plyt z navi; nie widzi wlaczonego zaplonu; nie mzna wejsc do setupu i zmienic ustawien. To mnie najbardziej niepokoi. Zmieniarka dziala, kaseciak dziala, radio hula. I nie wiem gdzie jest problem. Cos czegos nie widzi, ale co i czego? I stad moje pytania. Ale dzieki za info.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 09 sie 2011, 18:36

jjash pisze:Argenta, nie chce nic psuc. Rozebralem tylko by wykluczyc wypiecie ktoregos z kabli. Wszystko jest tak jak bylo. A bylo tak: na gornym wyswietlaczu miedzy zegarami sa tylko kreski zamiast cyfr - jakby nie bylo odczytu; nie dziala sterowanie z kierownicy choc podswietlenie funkcjonuje; nie odczytuje plyt z navi; nie widzi wlaczonego zaplonu; nie mzna wejsc do setupu i zmienic ustawien. To mnie najbardziej niepokoi. Zmieniarka dziala, kaseciak dziala, radio hula. I nie wiem gdzie jest problem. Cos czegos nie widzi, ale co i czego? I stad moje pytania. Ale dzieki za info.
To tak abyś za dużo nie grzebał: zestaw wskaźników ma taką wtyczkę, że na pewno wszystka styka ok i trzeba strzelić podmiankę na inny zestaw to zobaczysz czy się pojawią cyferki, Eol Error będzie na pewno co do Connect-ta to uszkodzony laser nie czyta płyt, a co do reszty to tylko ASO i serwisowy komputer.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 10 sie 2011, 16:47

czekaj czekaj, bo nie wiem czy dobrze odczytałem Twoją wypowiedź - EOL będzie dotyczyć tylko connecta czy może coś jeszscze innego? Jak widzisz, zanim zacznę rozbierać to i owo, wolę się upewnić, że rozbieram to co trzeba i że mogę sobie z tym poradzić. Rozebranie dla rozbiórki to nie ma sensu. Jesteś skarbnicą wiedzy. Wiem, że niełatwo się dzielić na forum wieloletnim doświadczeniem. I za to dziękuję. Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja przy bezalkoholowym.
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 10 sie 2011, 16:53

jjash pisze:czekaj czekaj, bo nie wiem czy dobrze odczytałem Twoją wypowiedź - EOL będzie dotyczyć tylko connecta czy może coś jeszscze innego? Jak widzisz, zanim zacznę rozbierać to i owo, wolę się upewnić, że rozbieram to co trzeba i że mogę sobie z tym poradzić. Rozebranie dla rozbiórki to nie ma sensu. Jesteś skarbnicą wiedzy. Wiem, że niełatwo się dzielić na forum wieloletnim doświadczeniem. I za to dziękuję. Mam nadzieję, że będzie kiedyś okazja przy bezalkoholowym.
Pozdrawiam
Jash
Wszystkie elementy czyli Connect, zestaw wskaźników, zmieniarka, kierownica, wzmacniacz, itp, itd to błąd Eol error.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 10 sie 2011, 22:24

Sprawdziłem raport błędów swojego connecta i co się okazało? Mam błedy typu abnormal voltage i BCAN inactive (with key ON). O co chodzi? Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: LUKI82 » 11 sie 2011, 12:05

Te błędy to norma.
abnormal volrtage to błąd słabego napięcia w dieselu to standard ,
BCAN inactive (with key ON) to błąd pozostawienia kluczyka w stacyjce na dłużej w pozycji stop - to co prawda nie powinno mieć wpływu na błąd ale zauważyłem że w takich momentach on występuje ,
Te błędy występowały również w nowiutkiej Lancii Thesis w salonie.
Nie przejmuj się tymi błędami nie są one powiązane z eol error.

Foe jak się nie mylę wymienił connect na drugi i błąd zniknął ale jak było to czekaj aż on Ci opisze.

argenta67

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: argenta67 » 11 sie 2011, 15:40

Sama wymiana na drugi nowy/sprawny nie skasuje tego błędu dopiero reset zewnętrznym komputerem pokaże jaka była przyczyna i pozwoli na na usuniecie tego wpisu. Tak samo będzie jeśli np zamienimy w dwóch sprawnych autach zestawy wskaźników, miałem w ręku nowy taki zestaw co miał 5km na liczniku i Eol error się wyświetlił zamontowałem swój i błąd zniknął.

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 11 sie 2011, 22:16

;)
Z tego co widzę powodów do powstania EOL error'a jest więcej,
mój problem był w samym Connect'cie.

jjash

Z reguły jest to jedyny powód EOL error'a - na tyle już temat zdążyłem ogarnąć - jest to brak łączności na niektórych stykach w Connect'cie - czyli niemożność przekazania informacji płynących z czujników samochodu przez komputer - użytkownikowi, Abnormal Voltage czyli wahania napięcia są połączone z błędem sieci CAN czyli niezamkniętym układem elektronicznym właśnie.
Ja kupiłem drugiego Connect'a, zmieniłem i hula ;), jeżeli ktoś jest zapalonym elektronikiem to sam może rozkminić co gdzie przestało łączyć - naprawia się to ponoć gumową bądź plastikową nakładką na uszkodzone styki, które po wcześniejszym zlutowaniu - są w ten sposób zabezpieczone przed ponownym rozłączeniem wynikającym z normalnej eksploatacji samochodu.
Tyle wiem od fachowca, który naprawił dla mnie mojego zepsutego Connecta (teraz jeździ ze mną w bagażniku) ;)

Krótko rzecz biorąc - temat do ogarnięcia, wymiana urządzenia z reguły skutkuje i - nie jest konieczne wykasowanie błędu przez zewnętrzny komputer - tak było w moim przypadku - a sprawdzałem w swojej Theresie 4 różne Connect'y ;) - nawet jeśli któryś jest uszkodzony, a przez chwilę działa poprawnie (tak też się zdarza) - po zamianie urządzenia resetuje wszystkie ustawienia i błędy - nawet język ustawia od razu oryginalny czyli włoski.

Tyle moich doświadczeń,
mam nadzieję, że pomogłem - daj znać jak rozwiążesz problem.

Pozdrawiam
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1347
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: jjash » 12 sie 2011, 22:38

Foe,
nie mam skąd wziąć drugiego connecta by sprawdzić co nie abla, ale za tydzień podskoczę do serwisu na kompa - sam jestem ciekawy co tam siedzi. Może w weekend rozbiorę całego connecta i sprawdzę połączenia, ale coś mi się wydaje, bo tak też wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że bez nowego (innego) connecta, który kasowałby stare błędy, się nie obejdzie. Najbardziej mnie martwi, że nie mogę wejść w menu bo system mi wykazuje, że do setupu tylko wtedy gdy włączony zapłon. A ja mam komunikat, że on nie jest włączona, a przecież jadę! Przyznam, że connect mnie najbardziej rozczarowuje w tym aucie - przecież to jakieś badziewie w ogólnie dobrze wykonanym i przemyślanym samochodzie. Nic dziwnego, ze przez takie pierdoły później w rankingach na bezawaryjność średnia leci na łeb. Dam znać jak coś się wyklaruje.
PS. Dlaczego nie mogę zakładać nowych postów? Gdzie jest haczyk?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
Foe
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis 2,4 JTD 2002 EOL Error

Post autor: Foe » 12 sie 2011, 22:52

Gdybyś dotarł do wawy - jest tu miejsce gdzie to reperują ale podejrzewam, że w Poznaniu też jest ASO Lanci (nie takie, które powstało z ASO Chryslera - broń boże - bo tam o lanciach nie mają pojęcia - już lepiej FIAT) i w takim ASO - trzeba zapytać kto w okolicy się tym zajmuje, - z reguły wiedzą. W wawie naprawa kosztuje ok 2 tys, ale można na allegro znaleźć czasem za 1,5 tys drugi sprawny. Poszukaj - temat do zrobienia ;)
Powodzenia
Lancia Thema 3,0 CRD
Lancia Thesis 2,4 JTD
Lancia Y 1,1 Elefantino

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”