Kappa JTD - dwumas?

Awatar użytkownika
wesoly_marcin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa JTD - dwumas?

Post autor: wesoly_marcin » 08 mar 2011, 19:53

Witam,
Lancie chyba mnie nie lubią :(
Jadę dziś swoim traktorkiem i ... No cóż:
- pedał sprzęgła zaczął lekko się wciskać;
- sprzęgło łapie od samego dołu na bardzo krótkim dystansie (dosłownie 3 cm);
- na lekko wciśniętym pedale czuć wyraźnie "pulsowanie";
- nie sposób ruszyć bez niemiłosiernego szarpania budą.
Czytając wypowiedzi na forum, już nie mam wielkich nadziei na naprawę < 1 kPLN. Może jednak macie jakieś sugestie? Dodam, że płyn hamulcowy w normie.

Pozdrawiam,
Marcin.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: skyblu » 08 mar 2011, 20:45

a wysprzęglik ;)
jest ok?
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: lulu85 » 09 mar 2011, 11:15

Klątwa :/

A masz stuki spod maski na wolnych obrotach jak stoisz ? U mnie w TDi przy obu wymianach dwumasu było walenie młotem spod maski.
Może to nie dwumas tylko jakaś pierdółka w sprzęgle, jedyne co mogę poradzić to po drodze z domu do pracy masz :
Spoiler:
Twoja/Moja SW była tam na oględzinach przed zakupowych, goście fajni i rzetelni - gdybyś nie kupił to tam bym ją serwisował bo byłem w lekkim i pozytywnym szoku.
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
wesoly_marcin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: wesoly_marcin » 25 mar 2011, 8:44

Dzięki za podpowiedzi i pomoc.
W moim przypadku próby odpowietrzania wysprzęglika zakończone bardzo niepomyślnie - urwany odpowietrznik i gumowy wąż od układu sprzęgła. Auto unieruchomione w garażu :( . Bardzo pomógł mi Paweł Argenta, który zabrał i naprawił autko, za co ogromne podziękowania. Tak więc wartość autka znowu zwiększona :) :
- wymieniony wysprzęglik;
- ładny kawałek hydrauliki od układu sprzęgła;
- kompletne sprzęgło;
- simeringi skrzyni biegów;
- przy okazji olej skrzyni i inne drobiazgi.

Pozdrawiam i dziękuję Pawłowi za pomoc.

P.S.
Pawle Lulu - dzięki za kontakt do Ducato Service. Ten warsztat jest rzeczywiście OK. Jednak jeżeli o mnie chodzi, troszkę zabijają ceną. Byłem kiedyś ustawić zbieżność - jakieś 370 PLN. Kiedyś też tam podjechałem spytać o regulację luzu zaworów w JTD ( czy się to w końcu wykonuje ). Panowie byli chętni wykonywać regulację - za 800 PLN : beczy :

Pozdrawiam,
Marcin.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: Polej » 25 mar 2011, 11:58

wesoly_marcin pisze:
P.S.
Pawle Lulu - dzięki za kontakt do Ducato Service. Ten warsztat jest rzeczywiście OK. Jednak jeżeli o mnie chodzi, troszkę zabijają ceną. Byłem kiedyś ustawić zbieżność - jakieś 370 PLN. Kiedyś też tam podjechałem spytać o regulację luzu zaworów w JTD ( czy się to w końcu wykonuje ). Panowie byli chętni wykonywać regulację - za 800 PLN : beczy :
Sakrastycznie mówiąc- już wiemy, skąd te 15tyś włożone w Kappę przez Lulu, jeśli godził się na takie cenniki... :-P
Oczywiście Lulu to jest żart i tak to odbierz :pifko: :pifko:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: blakly83 » 25 mar 2011, 13:05

miałem podobne objawy do ciebie kolego w Lybrze 1.9JTD , pedał sprzęgła drżał , trzeba było dawac minimum 2 tyś obrotów żeby jakos w miare płynnie ruszyc itez myslałem ze dwumas,ale po rozpołownieniu skrzyni biegów okazało sie ze docisk był przypalony,tarcza w ceińkim stanie,a łozysko oporowe pęknięte.wymieniłem tylko komplet sprzęgła i smiga:)Aha..no i wysprzęglik tez wymieniłem bo ledwo zipiał.

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: lulu85 » 25 mar 2011, 13:50

Polej pisze: Sakrastycznie mówiąc- już wiemy, skąd te 15tyś włożone w Kappę przez Lulu, jeśli godził się na takie cenniki... :-P
Oczywiście Lulu to jest żart i tak to odbierz :pifko: :pifko:
Sarkastycznie komentując - zdziwiłbyś się gdybyś wiedział ile rzeczy Rafał wykonał za przybicie piątki albo butelczynę bo głupio mi było nie dać nic.
Druga sprawa : W owym Ducato Serwis Kappa była wcześniej tylko na przeglądzie przedzakupowym i podobał mi się sposób w jaki chłopaki to zrobili bo jako jedni z nielicznych NIE PSIOCZYLI NA MECHANIKÓW i tak powinno być zawsze a nie pi....lenie o tym że "ło matko , co ten poprzedni baran zrobił, ło matko ale poprawek...."

Cen nie znam ale nie jestem jeleniem żeby mnie ktoś golił jak za Bentleya bo i tyle też nie zarabiam.
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
wesoly_marcin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: wesoly_marcin » 25 mar 2011, 14:09

Panowie,
Ja nie chciałem wywoływać sprzeczek ani nic takiego. Mówię tylko o warsztacie z którym miałem doświadczenia i wiem, że Paweł lulu miał z nimi jedyny kontakt przy okazji oględzin auta przez kupującego. Co do inwestowania w to nasze ( lulu, potem moje ) cudo, to wiem, że zrobiona była kupa roboty. Osobiście nie jeździłem kappą bardziej doprowadzoną ( wiem, że takowe są :) ). Ma jednak ten samochód swoje latka i kilometry i wymaga inwestycji. Ja mam jeszcze do niej cierpliwość, choć już kilka k-pln, oprócz paliwa włożone.
Pozdrawiam,
Marcin.

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: lulu85 » 25 mar 2011, 14:17

o to to :]
Nikt się przeca nie kłóci, miłego weekendu Marcin !
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa JTD - dwumas?

Post autor: Polej » 25 mar 2011, 14:23

lulu85 pisze:o to to :]
Nikt się przeca nie kłóci, miłego weekendu Marcin !
No ja naprawdę to chciałem ując jako żart sytuacyjny, bez awanturniczych podtekstów i tak to trzeba rozumieć :-P :-P
Jakbyśmy nie żartowali, to byśmy duuużo krócej żyli ;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”