Lybra - wymiana drążka kierowniczego

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Lybra - wymiana drążka kierowniczego

Post autor: blakly83 » 21 cze 2010, 8:49

Witam,mam pytanie koledzy,czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie z wymiana drążka kierowniczego w Lybrze??Sprawdzałem i na końcówkach nie ma żadnego luzu,za to jest luz drążka w stronę maglownicy i z powrotem,myślałem że ten luz się zgubi po odpaleniu silnika bo ma to związek ze wspomaganiem ale niestety luz pozostał,ale tylko po prawej stronie,pytałem już o zamiennik tego drążka i kosztuje około 60-70zł ale nigdy tego nie rozbierałem i chciałem się dowiedzieć czy dużo z tym roboty?Proszę o poradę jeśli ktoś miał już z tym styczność,albo proszę o polecenie godnego warsztatu w okolicach Tychów lub Katowic . Z góry dzięki .

Awatar użytkownika
blakly83
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 27 maja 2010, 7:20
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Imielin/Tychy/Katowice

Re: wymiana drążka kierowniczego

Post autor: blakly83 » 21 cze 2010, 10:02

A może jeszcze inaczej zapytam.Czy może jest jakaś regulacja na maglownicy żeby skasować ten luz,bo jest to luz nie "góra-dół" tylko wzdłużny czyli w stronę koła i z powrotem .Ma ktoś jakiś pomysł?

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Lybra - wymiana drążka kierowniczego

Post autor: sel » 21 cze 2010, 11:14

Do demontażu drążka trzeba zsunąć osłonę gumową i jeżeli nie ma nacięcia na klucz to trzeba zastosować klucz do rur.http://img05.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1080469732 Następnie luzujesz nakrętkę kontrującą przy gałce i wykręcasz pręt drążka.Po wymianie należy ustawić zbieżność.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”