Y - elektryczny szyberdach, czujnik temp. zewnętrznej

marcia24
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Piła

Y - elektryczny szyberdach, czujnik temp. zewnętrznej

Post autor: marcia24 » 01 cze 2010, 10:45

Problem z szyberdachem polega na tym że przy każdym zamykaniu zacina się mechanizm. Po naciśnięciu przełącznika otwierania szyberdach najpierw prawidłowo się uchyla a później odsuwa, ale przy wciśnięciu przycisku zamykania robi krótki ruch w kieruku zamknięcia i w pewnym momencie szyberdach staje (słychać dźwięk że silniczek pracuje i jakby "ślizganie" się ząbków od zębatki). W takiej sytuacji cofam trochę szyberdach i ponownie zamykam go pomagając mu trochę własną ręką - dodam że szyberdach nie zacina się nigdy w tym samym miejscu. Proszę o porady co to może być i jak zabrać się do naprawy - czy konieczny jest demontaż podsufitki, i czy są tam jakieś nietypowe rozwiązania. Druga sprawa to czujnik temp. zewnętrznej - wiem że znajduje się w lewym lusterku - jak zabrać się do rozkręcenia tego lusterka. Nowy czujnik w ASO kosztuje coś ze 200 PLN, więc zakupiłem "podobno" czujnik do Lanci na Allegro za 15 PLN z którego odchodzą dwa długie przewody i nie jestem pewien czy to urządzenia będzie działało - proszę o opinie kogoś kto może montował już taki czujnki do swojego autka. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrowionka

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Y - elektryczny szyberdach, czujnik temp. zewnętr

Post autor: Kondziu » 18 cze 2010, 1:13

Kończy się mechanizm, jest dość drogi. Na początek to go wyjmij umyj i przesmaruj.

Nie rozbierałem nigdy lusterka ale jest przykręcone na 3 śruby do drzwi i na 3 do prowadnicy.
Czujnik temperatury jest podpięty do przewodów w złączce przy lusterku, kolory: różowy i różowo-czarny (lub różowy- bywało różnie)
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

marcia24
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 23 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Piła

Re: Lancia Y - elektryczny szyberdach, czujnik temp. zewnętr

Post autor: marcia24 » 20 cze 2010, 12:49

Dzięki za cenne sugestie. Zabiorę się do roboty za parę dni podczas urlopu.

Ps widzę że kolego Kondziu jest obcykany w temacie Lanci Y więc jakbyś nie miał nic przeciwko to z poważniejszymi sprawami bym pisał do Ciebie na priva

dzięki jeszcze raz, pozdrawiam

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Y - elektryczny szyberdach, czujnik temp. zewnętr

Post autor: Kondziu » 20 cze 2010, 22:28

Bardzo proszę :D
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”