Kappa - elektrischer anschluss defekt

Awatar użytkownika
Raaf
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Kappa - elektrischer anschluss defekt

Post autor: Raaf » 01 kwie 2006, 17:40

elektrischer anschluss defekt - czyli problem z zasilaniem. taki oto komunikat pokazała mi w środę w drodze do pracy moja Kappa, a żeby było ciekawiej to silnik zgasł i nie dał się odpalić.
Po pół godzinie auto "łaskawie" zezwoliło na odpalenie silnika i co z tego jak po kilometrze zabawa się powtórzyła. Co weselsze auto diagnostyka pokazywała komunikat -OO-, czyli jestem sprawny.
Dotarłem na lince do serwisu ACM Mari Car w Poznaniu ( wiem , że robie im trochę reklamy) ale pomimo moich obaw dość szybko ustalili przyczyne. Komputer diagnostyczny podał, że problem z masą. No i faktycznie po dokładnych oględzinach okazało się, że jeden z przewodów masowych na nadkolu po stronie kierowcy jest luźny (odkręcona nakrętka). Kiedy wszyscy a zwłaszcza ja byli szczęśliwi bo auto zapaliło, jazda próbna ok, no to w drogę, a tu ZONG! 500m i stoimy, no więc powrót do serwisu. Dwie godziny później informacja , że problemy z masą doprowadziły do uszkodzenia czyjnika obrotów wału. ( Miałem mieszane uczucia więc zakup części był na konto serwisu). Na szczęście diagnoza okazała się trafna. Autko w czwartek w południe było gotowe - koszt czujnika 107zł cena serwisu bez rabatu.
Tą informacje zamieszczam ku przestrodze bo sam szukałem na forum o co chodzi z taką awarią i znalazłem kilka wypowiedzi, że był komunikat ale wyparował i jest ok. Ja też wcześniej w trakcie dużych mrozów miałem taki komunikat ale nic się z autem nie działo wiec kiedy przestał się wyświetkać dałem sobie spokój z tematem. A może gdybym obejrzał pożądnie wszystkie kable to bym znalazł niedokręconą nakrętke i zaoszczędził "pare" złotych i dużo nerwów. :)
Raaf

marone
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Katowice

motor-steueranlage defekt - uszkodzone sterowanie silnikiem

Post autor: marone » 01 kwie 2006, 19:19

motor-steueranlage defekt - uszkodzone sterowanie silnikiem taki komunikat pokazał mi się wczoraj. Po zatrzymaniu się, zgaszeniu silnika, komunikat nadal był widoczny. Dopiero trzecia próba Check - OK. Jeżeli ktoś miał taki komunikat proszę o info. Lancia Kappa 2.0.
Pozd. Mariusz
Lancia Kappa York Verde:)

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Kappa - elektrischer anschluss defekt

Post autor: Luckyy » 02 kwie 2006, 17:49

tylko podpiecie pod kompa i sprawdzenie listy bledow da Ci odpowiedz - reszta to gdybanie...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”