Kappa - podświetlenie licznika

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: tomektcs » 28 kwie 2010, 7:45

Witam, wie ktoś może gdzie mogę dostać oprawki do żaróweczek podświetlających licznik? Przy wymianie jedna mi się rozleciała, ewentualnie może jakieś zamienniki na ledach chętnie bym zmienił na białe lub może niebieski :)

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: stabraf » 28 kwie 2010, 10:12

Powinieneś dostać takie w każdym sklepie elektronicznym i samochodowym.Weź ze sobą starą oprawkę w celu dokładnego dopasowania.Ledy też powinni mieć w takich sklepach ;)

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: robert199 » 28 kwie 2010, 10:40

nie zakładaj ledów, bo nie bedzie rowno rozproszone światło na zegarach, ledy można załozyć do infocenter tam sie sprawdzają. Koloru podświetlania licznika nie zmienisz samym kolorem żarówek. Pod tymi przezroczstymi elementami które świeca w nocy jest zielona folia, czyli aby zmienic kolor podświetlania to trzeba by sie jej pozbyc, ewentualnie zmienić na inna w innym kolorze.

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: tomektcs » 28 kwie 2010, 12:38

szukałem i w żadnym sklepie nie mieli podobnych pasujących oprawek, jeśli chodzi o kolor to dla próby wsadziłem niebieską diodę i zmieniła kolor tylko tak jak kolega wyżej wspomniał może nierówno rozpraszać światło, chociaż widziałem kiedyś na allegro takie diody zmatowione co niby rozpraszały równo światło.

Alan

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: Alan » 28 kwie 2010, 13:54

ma ktoś foty wybebeszonych zegarów? ta zielona folia jest trudna do usunięcia?

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: wega » 28 kwie 2010, 14:35

robert199 pisze:nie zakładaj ledów, bo nie bedzie rowno rozproszone światło na zegarach, ledy można załozyć do infocenter tam sie sprawdzają. Koloru podświetlania licznika nie zmienisz samym kolorem żarówek. Pod tymi przezroczstymi elementami które świeca w nocy jest zielona folia, czyli aby zmienic kolor podświetlania to trzeba by sie jej pozbyc, ewentualnie zmienić na inna w innym kolorze.

Bzdury opowiadasz. Nie sprawdziłeś, to nie mów. Temat wielokrotnie wałkowany. Ja mam czerwone LED-y dokładnie te i w Kappie nie ma żadnych cieni itd.. Zegary są równomiernie oświetlone. POLECAM
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 17:08 przez wega, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: robert199 » 28 kwie 2010, 16:02

nie pisałbym gdybym nie sprawdził, chciałem zrobić białe podświetlanie na ledach, ale po włozeniu i tak licznik swiecił na zielono i światło nie było równe we wszystkich miejscach, nie twierdze ze wega niema racji, bo ja uzyłem inych diód (z płaską główka, a nie z wklęsłą) jeżeli jest tak jak kolega wega pisze to może zrobi zdjęcia, sam wtedy sie pewnie zastanowie nad wymiana

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: wega » 28 kwie 2010, 17:09

Jak znajdę chwilkę to zrobię fotkę. Pozdrawiam

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: tomektcs » 28 kwie 2010, 20:06

Przerabiałeś te diody jakoś by weszły w zegary? Ja miałem takie pasujące do opla omegi i nie dałem rady ich umiejscowić podpiłowałem nawet te blaszki ale iu tak nie pasowały.

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: wega » 28 kwie 2010, 20:33

tomektcs pisze:Przerabiałeś te diody jakoś by weszły w zegary? Ja miałem takie pasujące do opla omegi i nie dałem rady ich umiejscowić podpiłowałem nawet te blaszki ale iu tak nie pasowały.
Z tego co pamiętam trzeba deczko spiłować, albo zgnieść kombinerkami na płasko te "stożki" na stykach.

tomektcs
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 10 mar 2009, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: tomektcs » 28 kwie 2010, 22:36

będę musiał spróbować, jeśli możesz to wrzuć jakieś foto ciekaw jestem jak to świeci, w infocenter tez zmieniałeś? chociaż pewnie tam nic nie pomoże na to by świeciło jaśniej :)

Alan

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: Alan » 28 kwie 2010, 22:41

chcę w swojej zrobić czerwone ciekaw jestem jak świeci

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: wega » 29 kwie 2010, 5:03

tomektcs pisze:będę musiał spróbować, jeśli możesz to wrzuć jakieś foto ciekaw jestem jak to świeci, w infocenter tez zmieniałeś? chociaż pewnie tam nic nie pomoże na to by świeciło jaśniej :)

W infocenter też zmieniałem. Nawet działa przygaszanie licznika.

Alan

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: Alan » 29 kwie 2010, 8:42

Wega a jak z tą zieloną folią? ciężko ja usunąć? Zrób foto zegarów :)

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kappa - podświetlenie licznika

Post autor: Artas » 29 kwie 2010, 9:31

ostatnio koledze w hondzie civic tuningowalismy podświetlenie licznika :D w sklepie były do dostania tylko diody kierunkowe i na liczniku świeciły punktowo.Żeby rozproszyć światło zmatowiliśmy diody drobnym papierkiem ściernym i wyszło elegancko :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”