Delta I gt.ie jaką instalke.

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
yamakashi1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Myslenice/ Włocławek

Odp: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: yamakashi1 » 16 sty 2010, 10:52

Kurcze jeżdze chwilke na tym stagu i problem jest nadal z tą sondą a mianowicie po podłaczeniu do lapka poprostu niechce utrzymac stałego napiecia na tej sondzie . jak na benzynie to jest prawie ok bo skacze ale mniej w zakresie od 0,04 - 0,74 a jak chodzi na jałowym to ma 0.94 v. Chciałem to ustrojstwo jakos doregulowac zmieniając w ustawieniach Staga sonde z uniwersalnej na rezystancyjnej + albo - i też to samo. Chyba dołożę przed silnikiem krokowym śrubę i w ten sposób troszke go ukrucę i do tego wizyta u prawdziwego gazownika bo poprostu sił mi brak...


JEszcze jedno pytanie może głupie ale widze że Kolega KGB chyba pracuje w "gazownictwie" ,mam reduktor brc techno 100kw i mam 2 srubki do regulacji jedna jest na 6-kant do regulacji wychylenia membrany,powiedz mi jak sie pokręci tym to co sie stanie:D ? wiecej bedzie żreć czy moze cos?

Próg tps mam ustawiony na 1.8v a próg sondy na 0.42 v ale przy skakajacym sygnale z sondy to raczej niebedzie dobrze dawkował gaz ?



Sorki za takie pytanie ale wole po chłopskiemu wytłumaczyć:D

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: KGB » 16 sty 2010, 21:33

[quote="yamakashi1" ]JEszcze jedno pytanie może głupie ale widze że Kolega KGB chyba pracuje w "gazownictwie" [/quote]
nie ,nie pracuje ,ale pewnie kiedys zacznie (jak sie skonczy chilaut ;) )

co do opisu to z tego co zrozumialem sonda ci lata na wyzszych obrotach ,a na jalowych stoi na bogato ?
nic nie musisz kombinowac z sonda ,musisz poprostu ustawic sterownik lub parownik ,
co do sterownika ,to masz odzielne zakladki dla obrotow biegu jalowego i dla wyzysz - dzieki temu mozna "zmusic" uklad do prawidlowej pracy ,
ale lepiej zaczac o ustawienia parownika ,

na srubie od membrany ustawiasz wstepne napiecie membrany (troche dziwne ,ze na imbus ,ale kto tam wie ,nie pamietam jak jest we wszystkich parownikach)
wkrecajac ja zmniejszasz dawke gazu ,a wykrecajac zwiekszasz ,
od tego zalezy oczywiscie zuzycie paliwa ,ale przede wszystkim sluzy to do ustawiania ,a nie do oszczednosci :-P ,
u ciebie na poczatek powinienes wkrecic ta srube na cieplym ,pracujacym silniku ,az wskazanie sondy zacznie oscylowac lub ustali sie na 0.5v (jak bedzie to zalezy co masz w programie ustawione) ,
pozniej dopiero jezdzisz z laptopem i patrzysz czy sonda faluje

Awatar użytkownika
yamakashi1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Myslenice/ Włocławek

Odp: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: yamakashi1 » 17 sty 2010, 11:16

Jak wkrecam tą śróbke to mi przygasa silnik ale i tak sonda nieda sie wyregulowac w miare 0.50v tylko ok 0.7 ,0.9 oscyluje:) albo jakis bład wyskoczy i to niewazne jaka ustawie sonde czy rezystancja + czy _ czy standard.. chyba jednak gazownik z analizatorem spalin bedzie potrzebny.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: KGB » 17 sty 2010, 17:12

masz cos zamotane przy tej instalce - trzeba to ogarnac na poczatek ,a pozniej stroic

Awatar użytkownika
yamakashi1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Myslenice/ Włocławek

Odp: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: yamakashi1 » 19 sty 2010, 19:21

wydaje sie mi ze tutaj problem tkwi w sondzie ,bo na benzynie jest to samo czyli strasznie skacze sygnał od sondy... troszke mnie to juz wkurza wiec pewnie zrobie to na sztywno czyli wywale dawkowanie gazu od sondy i dołoże po silniku krokowym śrube i może sprawe to załatwi..

Awatar użytkownika
yamakashi1
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 15 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Myslenice/ Włocławek

Odp: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: yamakashi1 » 02 lut 2010, 20:47

a powiedz mi kolego ,program od producenta pokazuje mi temperature sondy 143 stopnie i nawet po przejechaniu 20km to temp ta sama...wydaje mi sie ze sonda pracuje dobrze jak ma ok 300stopni tak?

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Delta I gt.ie jaką instalke.

Post autor: KGB » 03 lut 2010, 21:14

jaka ty masz sonde ,ze ci pokazuje jej temp ?
moze to jakis przypadkowy odczyt z czujnika ,ktorego nie ma

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”