Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: Miro » 13 sty 2010, 20:49

argenta67 pisze:No ale nie zauważyłem nic na temat dzięki komu odpalił ten silnik, kto to mówił, że to jedyna słuszna droga :-?
No faktycznie : gafa : świetna podpowiedz i to właśnie dzięki Tobie uruchomiłem Lancie : yesyes :
DZIĘKUJE BARDZO!!!
Problem teraz tkwi co dalej? Te obroty mi się nie podobają :-?
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

bobik123

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: bobik123 » 13 sty 2010, 23:06

jak czyta sie te brednie to włos sie jezy Panowie,słuchajcie kol.argenty67 w tym względzie dobrze gada : yesyes : Co by powiedzial pewien gość??

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: prezesjm » 14 sty 2010, 8:26

Miro, jak Ci świeciła kontrolka wtrysków to dlaczego nie " wybłyskałeś " sobie kodu błędu. Nie potrzeba zewnętrznego komputera bo zawsze coś więcej się dowiesz jak wybłyska błąd. Przełącz stacyjkę na mar , nie zapalaj silnika , szybko pięć razy naciśnij pedał gazu do oporu, wszystko w ciągu 5 sekund. Zapisz co motronic tam wybłyska na desce .

Awatar użytkownika
samuel
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 749
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:00
Imię: Samuel
Lokalizacja: Turek (WLKP)

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: samuel » 14 sty 2010, 15:11

prezesjm pisze: Przełącz stacyjkę na mar , nie zapalaj silnika , szybko pięć razy naciśnij pedał gazu do oporu, wszystko w ciągu 5 sekund. Zapisz co motronic tam wybłyska na desce .
Czy w Kappie też to zadziała ?
Była Kappa 2.0 16VT
Był Citroën Xantia 1.9TD
Jest Renault Scenic 2.0 (115km)

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: Miro » 14 sty 2010, 18:17

prezesjm pisze:Miro, jak Ci świeciła kontrolka wtrysków to dlaczego nie " wybłyskałeś " sobie kodu błędu. Nie potrzeba zewnętrznego komputera bo zawsze coś więcej się dowiesz jak wybłyska błąd. Przełącz stacyjkę na mar , nie zapalaj silnika , szybko pięć razy naciśnij pedał gazu do oporu, wszystko w ciągu 5 sekund. Zapisz co motronic tam wybłyska na desce .
Prezesie dzisiaj sprawdzałem ten błąd,zrobiłem dokładnie tak jak piszesz czyli szybko wcisnąłem 5razy pedał gazu zaraz po przekręceniu stacyjki i wybłyskało mi 1-2-1-4
Patrzyłem na te kody i nie widze takiego zapisu,najbliższy zapis to 1-2-2-4, a to oznacza uszkodzoną sonde...
U mnie jest troszke inaczej :roll: Czy to może być to samo???
Zwróciłem również uwage na te obroty i po odpaleniu silnika dalej bez zmian,obroty 2tys. Po wyciągnięciu kostki z przepływomierza i ponownym podpięciu obroty spadają i jest ok!
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: prezesjm » 15 sty 2010, 7:20

Miro pisze:
prezesjm pisze:Miro, jak Ci świeciła kontrolka wtrysków to dlaczego nie " wybłyskałeś " sobie kodu błędu. Nie potrzeba zewnętrznego komputera bo zawsze coś więcej się dowiesz jak wybłyska błąd. Przełącz stacyjkę na mar , nie zapalaj silnika , szybko pięć razy naciśnij pedał gazu do oporu, wszystko w ciągu 5 sekund. Zapisz co motronic tam wybłyska na desce .
Prezesie dzisiaj sprawdzałem ten błąd,zrobiłem dokładnie tak jak piszesz czyli szybko wcisnąłem 5razy pedał gazu zaraz po przekręceniu stacyjki i wybłyskało mi 1-2-1-4
Patrzyłem na te kody i nie widze takiego zapisu,najbliższy zapis to 1-2-2-4, a to oznacza uszkodzoną sonde...
U mnie jest troszke inaczej :roll: Czy to może być to samo???
Zwróciłem również uwage na te obroty i po odpaleniu silnika dalej bez zmian,obroty 2tys. Po wyciągnięciu kostki z przepływomierza i ponownym podpięciu obroty spadają i jest ok!
Błąd 1214 oznacza uszkodzony czujnik temperatury silnika. Objawy nawet się zgadzają, zalewanie świec, zawyżone obroty. Czujnik jak zapewne wiesz jest na obudowie termostatu. Łatwo sprawdzić omomierzem, może tylko wtyczka zaśniedziała lub przewody popękały. Najlepiej pomierzyć opór przy samej wtyczce ECU. Ty mierzysz a ktoś tam gmera przy kabelkach i już wiesz co jest grane. Czujnik tani, łatwo dostępny do zakupu jak by co.
samuel pisze: Czy w Kappie też to zadziała ?
Niestety tylko działa do motronica 1,7 czyli Thema 2,0 Vis i thema V6 3.0

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: Artas » 15 sty 2010, 10:35

Niestety i u mnie zaczął się problem z obrotami, ciągle wiszą na 1000-1100 i zapala sie kontrolka wtrysku,a kiedy ruszam gaśnie.Ostatnio kiedy miałem taką sytuacje okazało się że pęknięty był wężyk przy kolektorze ssącym, po założeniu drugiego wężyka wszystko wróciło do normy_a teraz nie wiem co się znowu dzieje :roll:

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: Miro » 17 sty 2010, 22:07

Witam ponownie :)
Koledzy Thema wyzdrowiała : yesyes :
Chciałem wam bardzo podziękować za tak cenne wskazówki, bez tego forum to nie wiem co ja bym zrobił.
Jeszcze raz dziękuje koledze argenta67 który pomógł mi uruchomić silnik i koledze prezesjm, który podał właściwą usterke. Bez niego zapewne nie wiedziałbym gdzie palce włozyć,a tak to odrazu przeglądnąłem przewody od czujnika i jak się okazało jeden z nich był pęknięty :x
Teraz to mi się chce śmiać ile problemów może zrobić jeden głupi kabelek :twisted:
Silnik pracuje idealnie, ustawiłem gaz, sprawdziłem sonde-wszystko jest OK : ok2 :
Mam nadzieje,że będe miał spokój na dłuższy czas :D
PiszczykTobie napisałem na pw

Pozdrawiam
Miro 8)
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Odp: Thema - nie zapala silnik 3.0 V6

Post autor: Artas » 18 sty 2010, 7:13

heheh moja tez już wyzdrowiała : yesyes :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”