Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Dział stworzony specjalnie dla posiadaczy i miłośników najlepszych Lancii w historii. Znalazłeś coś ciekawego w sieci, chcesz coś udostępnić - podziel się tutaj (z wyjątkiem porad technicznych)
piterrro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:28
Lokalizacja: wawa

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: piterrro » 05 sty 2010, 11:57

A korzystaliscie z porownywarek? Tam w sumie mozna szybko i latwo wyliczyc skladke we wszystkich towarzystwach, potem to zweryfikowac dla powiedzmy trzech najtanszych ofert i voila! :) Ja w taki sposob nabylem swoje obecne ubezpieczenie i jestem pewien ze jest najtansze na rynku.

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: RobertWroc » 06 sty 2010, 15:25

Marcin_D pisze:Nacie sprawdź jeszcze taką firmę PZM TU S.A. - ja tam mam Kappe i najtaniej wychodziła ze wszystkich firm - porów nywałem i Liberty, Axe itp.

Mnie Liberty liczy składkę 2 razy wyższą niż płacę teraz.

PZM jak startowali faktycznie mieli najniższe stawki ,ale w tym roku znacznie podnieśli.Sam to odczułem przy ubezpieczeniu Kappy. Do tego doliczają opłątę za jakąś kartę członkowską, której do dziś nie dostałem.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: Nat » 06 sty 2010, 15:36

Jakaś lipa z tym PZMotem. Zadzwoniłem. Dotychczasowe ceny u konkurencji miałem od 560 do powiedzmy 900.
A Ci mi wyliczyli ponad 1000. Mówię więc, że spodziewałem sie, że będzie taniej, a tu znacząco drożej. Facet na to: niemożliwe, my jesteśmy tańsi. Jak tańsi, skoro drożsi - ja na to. No to Pan nawydziwiał nawydziwiał i stwierdził, że to niemozliwe. Może się pan pomylił przy obliczaniu - sugeruję.
Nie. Może ci inni się pomylili. Wszystkie siedem innych ubezpieczalni? - pytam. Nooo może... bo to tak wychodzi...Ale my jesteśmy tańsi. :lol:
Więc grzecznie podziękowałem :)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: pew » 06 sty 2010, 23:59

Nat pisze:Jakaś lipa z tym PZMotem. Zadzwoniłem. Dotychczasowe ceny u konkurencji miałem od 560 do powiedzmy 900.
A Ci mi wyliczyli ponad 1000. Mówię więc, że spodziewałem sie, że będzie taniej, a tu znacząco drożej. Facet na to: niemożliwe, my jesteśmy tańsi. Jak tańsi, skoro drożsi - ja na to. No to Pan nawydziwiał nawydziwiał i stwierdził, że to niemozliwe. Może się pan pomylił przy obliczaniu - sugeruję.
Nie. Może ci inni się pomylili. Wszystkie siedem innych ubezpieczalni? - pytam. Nooo może... bo to tak wychodzi...Ale my jesteśmy tańsi. :lol:
Więc grzecznie podziękowałem :)
ten Pan był zaprogramowany na "my jesteśmy tańsi". Taka sytuacja się zdarza kiedy firma oszczędza na:
- Panach (nie zatrudnili Panów którzy są w stanie nauczyć się paru alternatywnych programów i podjąć decyzję który użyć), lub
- programach (nie opracowany dla Panów innego programu, zabroniono im improwizować).
Długiej przyszłości nie wróżę ;-)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: RobertWroc » 07 sty 2010, 0:15

Ja im też życzę jak najlepiej, troszkę z mojej winy, lekko po terminie udałem się przedłuzyć polisę właśnie w PZM, miałem przy sobie kasę na opłatę za cały rok...jakież było moje zdziwienie gdy okazało się ze teraz starczy mi na pierwszą ratę :)
Oczywiście zapłaciłem, ale równocześnie napisałem wypowiedzenie umowy. Coby nie było że za późno dałem z rocznym wyprzedzeniem.
Nie zdziwiło mnie gdy moje wypowiedzenie wylądowało na dość sporej stercie podobnych.Bo wielu złapali na to, w zeszłym roku byli naprawdę poza konkurencją.

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: Bany » 07 sty 2010, 9:38

Wszystko mam w HDI nie szaleli to tej pory z podwyżkami,
a o mały włos sie nie przeniosłem rok temu do PZM,
Za cały rok za Integrale ok 600pln ale Otwock nie Warszawa...

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: schab » 07 sty 2010, 10:46

Bany pisze:Wszystko mam w HDI nie szaleli to tej pory z podwyżkami,
a o mały włos sie nie przeniosłem rok temu do PZM,
Za cały rok za Integrale ok 600pln ale Otwock nie Warszawa...
Tak samo jak Bany mam 4 auta + chałupę w HDI i nie narzekam . Za Deltę 2,0 16V płaciłem pięćset parę złotych za cały rok . Co prawda z max - zniżkami i nie miasto , tylko powiat Kraków .

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: matias21 » 07 sty 2010, 12:06

no to widzisz, a ja w Gdańsku za swoją delte płaciłem w allianz direct 340 zł, a nic innego tam nie ubezpieczam :P

Awatar użytkownika
miszax
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1262
Rejestracja: 09 gru 2007, 0:00
Skype: miszax123
Lokalizacja: Lubsko woj. Lubuskie

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: miszax » 07 sty 2010, 12:45

Co prawda to nie ubezpieczałem Delty ale Dederkę Turbo i teraz Kapiszonka w Generali Direct i za Dedrę zapłaciłem tam 320 złotych (o ile dobrze pamiętam) za cały rok, a teraz kapiszonka na dwie raty 345 (przy jednorazowej wpłacie wyszło by 313 PLN). A i jeszcze dostałem w cenie NW i skrobaczkę do szyb wraz z rękawiczką - na zimę jak znalazł ;)
Były Ford Taunus 2,0 x2, PF125p, VW Golf MK2, Dedra 2,0 Turbo, Kappa 2,0 VIS, BMW E34 2,5, Laguna 1,6 kombi
Są Audi A4 B5 BENZYNA:-)
Obrazek
Obrazek
DeltaIntegrale.pl - właściwy adres w sieci

Lajka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Piekna

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: Lajka » 07 sty 2010, 13:56

HDI było konkurencyjne jeszcze ok 2-3lat wstecz.
Ubezpieczałem swoje miłości tylko u nich - do czasu, zaczeli sukcesywnie przekonywać mnie że zwyżki typu 50-80zł rocznie to norma...i że rzeczywiście taniej było, na początku, gdy były promocje (5% od dyrektora i inne bzdety).
Aktualnie nic u nich nie mam - ostatnie auto które ubezpieczałem wyliczyli mi na ok 300zł drożej niż w ubezpieczalni na którą się zdecydowałem.
Nie wspomnę o wygodzie firm takich jak link4/liberty etc - w HDI co rok wzywali mnie na wznowienia polisy.
Dla mnie to była jakaś paranoja - teraz siedzę w domu i wszystko załatwiam taniej i jednym kliknięciem.
Chyba leniwy jestem. ;)

piterrro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:28
Lokalizacja: wawa

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: piterrro » 08 sty 2010, 12:00

Jednym kliknięciem czyli przez direkta link4 czy cos innego? Bo rozumiem że klikasz wydrukuj i juz masz ubezpieczenie :D Swoją drogą chyba wygodniejszego sposobu nie ma :)

wuka99
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2009, 10:15
Lokalizacja: Opole

Re: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: wuka99 » 08 sty 2010, 13:48

A ja dość intensywnie się ostatnio rozglądałem za tanim ubezpieczeniem i o dziwo wszystkie direct'y wyliczały mi stawki porównywalne do tej jaką uzyskałem u przedstawiciela ubezpieczeniowego PZU. W efekcie ubezpieczyłem się ostatecznie w PZU, gdyż jeśli coś się stanie (a mam też AC) to przynajmniej przy okazji będę mógł przy okazji ulżyć sobie i nazwyzywać agenta ;) Korzyścią agentów ubezpieczeniowych są ich indywidualne zniżki, które czasami powodują niższą cenę niż w direct'ach czy bezpośrednio w oddziałach TU i tak właśnie było w moim przypadku, gdyż z początkowo sugerowanej składki 1500 nagle zrobiło się 1211 pln. Wiec polecam sprawdzenie oferty u jakiegoś przedstawiciela, jeśli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: maydayns » 11 sty 2010, 22:16

Dawniej dobre bylo HDI potem przeszedlem na PZM bo bylo najtaniej, a teraz na szczescie przed wyjazdem chcialem przedluzyc i jak mi kobieta strzelila cos kolo 800zl (wczesniej placilem kolo 560zl) to podziekowalem jej grzecznie, poszperalem w necie i za pakiet OC + szyby + NW kierowcy i pasazerow i psa + podstawowy assistanece zaplacilem niecale 490zl (znizki full) na dwie raty, a to wszystko w AXA Direct, naprawde polecam!!
Seat Leon

piterrro
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:28
Lokalizacja: wawa

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: piterrro » 12 sty 2010, 10:57

z tymi zniżkami u agenta to jest bardzo różnie kiedyś gdy jeszcze u nich ubezpieczałem auto, nigdy nie dostałem jakieś specjalnej zniżki, jedyne to znizki za bezszkodowa jazde... tak czy inaczej, mysle ze agent tylko dajac jakas mega wielką zniżke, przebije directy...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Popłoch przy ubezpieczaniu integralki

Post autor: Nat » 12 sty 2010, 12:00

Finałowa rozgrywka odbyła sie pomiędzy firmą, o której mam bardzo dobre zdanie, czyli Allianz a AXA.
Allianz był ciut tańszy(OC+assistance: 587, OC+ASS+NW: 637), AXA ciut droższa (OC: 596, OC+NNW: 655, OC+NNW+ASS 703), ale jednak wybrałem AXA.

Przyczyny:
1. ASS lepsze - w allianz holowanie tylko do 125 EURO, działa tylko w przypadku wypadku, w AXA nawet do przebitej opony tudzież braku paliwa przyjadą
2. NNW lepsze: - w allianz do 10 000 zł na osobę, w AXA kierowca do 250 000, pasażerowie do 50 000 zł każdy
3. W Axa skorzystałem z opcji polecenia, którą znalazłem na forum Renault. Teoretycznie dodatkowa zniżka 50 zł , nie wiem, jak to babce wyszło, ale policzyła 665 zł za najbogatszą opcję (OC+ASS+NNW)

Przy okazji - gdyby ktoś się decydował na axa to przy wyliczaniu składki należy podać numer "polecającego", np. mój - AA/1661088/00.
Korzyść obopólna, bo dla ubezpieczającego się to 50 zł zniżki, a dla polecającego jakiś talon na balon.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: INTEGRALE i nie tylko - superliga Lancii wszechczasów :::”