Kappa - szyberdach zalewa samochód

Awatar użytkownika
makary
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zalesie

Kappa - szyberdach zalewa samochód

Post autor: makary » 23 cze 2009, 23:04

Witam kolegów i prosze o pomoc a mam taki problem woda w rynienkach szyberdachu nie odpływa i leci do srodka :-? i moja Kappa troche na maka próbowałem przepchać drutem i lipa co z tym zrobic moze ma ktoś jakis patent proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie ;)
Ostatnio zmieniony 20 lip 2011, 17:36 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: korekta tematu zgodnie z regułami forum

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: Torell007 » 23 cze 2009, 23:18

linka predkosciomierza albo od hamulca od roweru i do dziela ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: prezesjm » 24 cze 2009, 8:33

Na rurkach z przodu są zaworki więc trudno przepchać je drucikiem. Trzeba zaworki zdjąć z wężyków i je dokładanie oczyścić. Jak są zaworki zdjęte to można kompresorem delikatnie próbować przedmuchać odpływy. Z tyłu jak pamiętam nie ma zaworków i można od razu kompresorem próbować. Trzeba to robić z wyczuciem by nie rozerwać rurek lub by ciśnienie nie zsunęło ich z odpływów. Jak się tak stanie to konieczne będzie rozbieranie tapicerki. Zaworki muszą być z przodu bo inaczej dach będzie "gwizdał" podczas jazdy.

Awatar użytkownika
makary
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zalesie

Odp: Kappa - Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: makary » 24 cze 2009, 18:36

Dzieki koledzy ale mam pytanie gdzie są te zaworki i rurki gdzie ich koniec się znajduje ???

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Kappa - Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: prezesjm » 24 cze 2009, 19:27

Dobre pytanie. Jak się zastanowię to w Kappie nie miałem przyjemności przy tym dłubać. W Themie przody były wypuszczone na podszybie po obu stronach szyby, tyły były poprowadzone do bocznych kieszeni bagażnika, wyprowadzone było za tylnym kołem obok kabelków od ABS. Może w Kappie jest podobnie :roll: Te zaworki były na samych końcach rureczek gumowych i swobodnie dyndały na podszybiu.

Awatar użytkownika
makary
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 30 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Zalesie

Odp: Kappa - Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: makary » 25 cze 2009, 7:56

Bardzo dziekuje za informacje bede szukał mam nadzieje że znajdę pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Kappa - Szyber-dach zalewa samochód

Post autor: zlotko » 20 lip 2011, 17:02

I znalazł ktoś gdzie są te końce przednich odpływów szyberdachu w Kappie, jak się do nich dostać?

W związku z ostatnimi ulewami ujawnił się ten sam problem co u kolegi :(( help!

Awatar użytkownika
zlotko
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 02 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Suchedniów

Re: Kappa - szyberdach zalewa samochód

Post autor: zlotko » 20 lip 2011, 21:53

Z tych prędkich/niecierpliwych jestem więc sam zbadałem gdzie koniec mają rurki odwadniające szyberdach:

rurki zakończone są zaworkami zwrotnymi w kolorze czarnym całkowicie wchodzącymi w końce gumowych rurek tak więc nie widać ich specjalnie przed wyjęciem, same rurki schowane są w słupki przednich drzwi i aby się do nich dobrać zdjąłem:

uszczelkę drzwi, osłonę słupka przy szybie, listwę progową plastikową,

następnie odpiąłem opaski na słupku trzymające rurkę odwodnienia i ruszając tym fragmentem rurki oraz świecąc w otwór znajdujący się na wewnętrznej stronie słupka drzwi, koło dolnego zawiasu zlokalizowałem ostatnie 20cm rurki (od kierowcy rurę zasłaniało wygłuszenie gąbkowe które musiałem wyciągnąć przez ww. otwór). Drutem wyciągnąłem rurkę przez otwór, cienkim śrubokrętem wydłubałem zaworki z rur. Po rozebraniu, wyczyszczeniu zaworów i przepchaniu samych rur złożyłem wszystko w odwrotnej kolejności.

Sprawnie działające odwodnienie odprowadza wodę w profil podłogi i wycieka otworami technologicznymi przed miejscem na lewarek.

Powodzenia wszystkim zalanym ostatnimi deszczami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”