Lybra vs Alfa 166

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Lybra vs Alfa 166

Post autor: gfu » 11 lut 2009, 21:05

"Pablo" pisze: Któryś z kolegów napisał o plastikowym wnętrzu. Hmmm...chyba nie siedział w A 166. Mimo wszystko design Alfy bije Kappę na plecy. Ja osobiście polecam Alfę, Lybra (szczególnie w sedanie) jest dla mnie zbyt klaustrofobiczna :wink:
To porównywanie jabłek i pomarańczy. Pomijam, że to dwie różne klasy. Lybra jest owszem ładna na zewnątrz, ale to wnętrze projektował chyba garncarz. Porównanie designu wnętrza to nie przepaść, to Kanion Kolorado. Alfa 166 ma wszystko idealnie - tam gdzie być powinno i takie jak powinno być. Z tego samochodu po prostu nie chce się wysiadać. Na dodatek jakość wykonania jest na takim poziomie, że w Europie nie ma żadnej konkurencji. Alfa po 300kkm wygląda tak samo jak po 100. Dokładnie odwrotnie jest ze stylizacją na zewnątrz, Lancia jest o wiele bardziej harmonijna, nie przytłacza dużą powierzchnią blachy, niestety Alfa pod tym względem trochę przypomina AGD. Co do zawiasu Alfa prowadzi się perfekcyjnie jeśli zawieszenie jest takie. Niestety utrzymanie go w takim stanie kosztuje dużo trudu i pieniędzy. Jeśli ktoś jest tego świadomy przyjemność prowadzenia nie do pobicia za porównywalne pieniądze.
P.S. Tak się składa, że temat trochę rozpracowałem, bo w najbliższym czasie muszę kupić samochód. Po rozpatrzeniu w grę wchodzi jedynie AR166 i Lancia Kappa.
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Sixt

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Sixt » 11 lut 2009, 21:14

Do wczoraj też miałem podobny dylemat ..

E-38 728iL // Alfa Romeo 166 JTD // Lancia K JTD sedan

Kupiłem w końcu kolejną Kappę bo tutaj niestety stosunek ceny do jakości/stanu auta jest najlepszy i to autko z tej trójki najtańsze w eksploatacji w tych wesołych czasach.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Dudi » 11 lut 2009, 22:26

"gfu" pisze: To porównywanie jabłek i pomarańczy. Pomijam, że to dwie różne klasy. Lybra jest owszem ładna na zewnątrz, ale to wnętrze projektował chyba garncarz. Porównanie designu wnętrza to nie przepaść, to Kanion Kolorado. Alfa 166 ma wszystko idealnie - tam gdzie być powinno i takie jak powinno być.
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Czytam i nie wierze 8O 8O 8O Garncarz??????????? 8O 8O 8O

Człowieku wnętrze Lybry to akurat jedno z najlepszych wnętrz jakie kiedykolwiek zostały zaprojektowane. Na każdym kto po raz pierwszy wsiada do tego samochodu największe wrażenie robi właśnie wnętrze. A ty tu z jakimś kanionem wyskakujesz???? 8O 8O 8O :? Nie no trzymajcie mnie :?
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Lybra vs Alfa 166

Post autor: kaeres » 12 lut 2009, 10:54

To jest opinia tak skrajna, że aż się wierzyć nie chce że całkiem poważna :)

Awatar użytkownika
Afamia
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 19 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Afamia » 18 lut 2009, 12:18

Jeśli nie planujesz w najbliższym czasie potomstwa, to zdecydowałbym się na twoim miejscu na Alfę 166. Jechałem tym samochodem, z silnikiem 2,4 i jest rewelacyjne. Duże, wygodne, piękne z zewnątrz i w środku, jeździ jak po sznurku, zawieszenie sprężyste ale nie za twarde, słowem cud, miód, malina. Tylko, że mimo lepszych opini o jakości wykonania niż alfa 156, to zawieszenie mimo wszystko jest delikatniejsze niż w lybrze.
Ale sądzę, że i tak warto. Sam kupiłem (m.in) lybrę kombi dlatego, że mam potomka, inaczej najprawdopodobniej śmigałbym alfą 166.
Może przy używanach nie powinno się być wybrednym jeśli stan techniczny jest zadowalający, ale w alfie nie podoba mi się gdy wnętrze jest całe czarne ze srebrną konsolą środkową. Najładniejsze są dwukolorowe, lub ze wstawkami z drewna. A najlepiej takie:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Nat » 18 lut 2009, 12:29

"gfu" pisze: Lybra jest owszem ładna na zewnątrz, ale to wnętrze projektował chyba garncarz.
Hehe widać Alfiarz pisze. I zapewne garncarz, skoro tak dowartościowujesz ten fach.

Mozna miec do Lybry zarzuty, że zbyt pstrokato ( i plastiki i pseudoalu i pseudodrewno) ale trudno te zarzuty potraktowac inaczej niż drobiazgi.

To już własnie lybrowy wygląd zewnętrzny (migacze z przodu) wzbudza więcej kontrowersji...

Ale trudno dyskutowac o gustach ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Krzysiek_79 » 18 lut 2009, 13:44

"Dudi" pisze:
"gfu" pisze: To porównywanie jabłek i pomarańczy. Pomijam, że to dwie różne klasy. Lybra jest owszem ładna na zewnątrz, ale to wnętrze projektował chyba garncarz. Porównanie designu wnętrza to nie przepaść, to Kanion Kolorado. Alfa 166 ma wszystko idealnie - tam gdzie być powinno i takie jak powinno być.
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Czytam i nie wierze 8O 8O 8O Garncarz??????????? 8O 8O 8O

Człowieku wnętrze Lybry to akurat jedno z najlepszych wnętrz jakie kiedykolwiek zostały zaprojektowane. Na każdym kto po raz pierwszy wsiada do tego samochodu największe wrażenie robi właśnie wnętrze. A ty tu z jakimś kanionem wyskakujesz???? 8O 8O 8O :? Nie no trzymajcie mnie :?

POTWIERDZAM AŻ BRAK SŁÓW , WNĘTRZE SAMOCHODZIKU ROBI FURRORĘ WSRÓD ZNAJOMYCH ! KAŻDY KTO WSIADA PIERWSZY RAZ MÓWI WOW ! CHYBA NIE BEZ POWODU :p
może będzie.....Thesis, ale upragnione Volovo C30 :)
jest.....2007 Lyberka 2.4 jtd :D Czarna Błyskawica
była....2006 Vectra Złota Strzała :)

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Toper » 05 mar 2009, 18:50

"Krzysiek_79" pisze: POTWIERDZAM AŻ BRAK SŁÓW , WNĘTRZE SAMOCHODZIKU ROBI FURRORĘ WSRÓD ZNAJOMYCH ! KAŻDY KTO WSIADA PIERWSZY RAZ MÓWI WOW ! CHYBA NIE BEZ POWODU :p
u mnie to samo :) zdziwienie i pochwały :-) wszystkim się podoba wnętrze mojej Lybry :-)
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Sebastian » 05 mar 2009, 20:25

"Toper" pisze:u mnie to samo :) zdziwienie i pochwały :-) wszystkim się podoba wnętrze mojej Lybry :-)

U mnie moja Magda właśnie tak przesądziła o zakupie Lybry - wsiadła do środka auta i powiedziała, że jest bardzo ok, więc bierzemy. :)
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Garos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Garos » 15 mar 2009, 17:18

"Pablo" pisze:A 166 miałem i mogę szczerze polecić. Do Lybry nigdy nie robiłem poważnych przymiarek choćby z uwagi na jej gabaryty. A 166 to udany model, silnik 2,4 JTD jak najbardziej przydatny, awaryjność osobiście nie odczułem, a jej obecny właściciel też nie narzeka :lol: Któryś z kolegów napisał o plastikowym wnętrzu. Hmmm...chyba nie siedział w A 166. Mimo wszystko design Alfy bije Kappę na plecy. Ja osobiście polecam Alfę, Lybra (szczególnie w sedanie) jest dla mnie zbyt klaustrofobiczna :wink:
to ja jestem obecnym właścicielem Alfy Pabla i zdecydowanie polecam 166 z dieslem.Autko robi wrażenie a dźwięk diesla to nie klekot tylko rasowa muzyka pięciocylindrowca.Komfort jest zajeb... a zwłaszcza bardzo wygodne tylne fotele.Niestety nic nie mogę powiedzieć na temat Lybry bo nie miałem okazji użytkować ale ostatnio zachorowałem na Thesisa i mam nadzieję iż się spełni marzenie.
A to już historia:
AR 155 2.0 TS 8V, AR 164 3.0 V6 24V Super, AR 166 2.4 JTD

http://www.fotokadry.wordpress.com

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Lybra vs Alfa 166

Post autor: Sebastian » 15 mar 2009, 19:19

"Garos" pisze:ostatnio zachorowałem na Thesisa i mam nadzieję iż się spełni marzenie.

To jeszcze raz porozmawiaj z Pablem, to Ci wyłuszczy utrapienia z tym związane (w sensie posiadania Thesiski) ;)


Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Garos
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lybra vs Alfa 166

Post autor: Garos » 18 mar 2009, 18:20

Sebastian pisze:
"Garos" pisze:ostatnio zachorowałem na Thesisa i mam nadzieję iż się spełni marzenie.

To jeszcze raz porozmawiaj z Pablem, to Ci wyłuszczy utrapienia z tym związane (w sensie posiadania Thesiski) ;)


Pozdrawiam
hmmm,nie dobrze bo już się poważnie zakochałem :kwasny:

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Lybra vs Alfa 166

Post autor: Toper » 22 mar 2009, 23:09

Sebastian pisze: To jeszcze raz porozmawiaj z Pablem, to Ci wyłuszczy utrapienia z tym związane (w sensie posiadania Thesiski) ;)

Pozdrawiam
a mógłbyś w skrócie napisać w czym problem(y)?
Mi się bardzo podoba, tylko za duża dla mnie jest... Lybra jest dla mnie w sam raz :-)

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Odp: Lybra vs Alfa 166

Post autor: gfu » 19 cze 2009, 18:59

Nat pisze:
"gfu" pisze: Lybra jest owszem ładna na zewnątrz, ale to wnętrze projektował chyba garncarz.
Hehe widać Alfiarz pisze. I zapewne garncarz, skoro tak dowartościowujesz ten fach.

Mozna miec do Lybry zarzuty, że zbyt pstrokato ( i plastiki i pseudoalu i pseudodrewno) ale trudno te zarzuty potraktowac inaczej niż drobiazgi.

To już własnie lybrowy wygląd zewnętrzny (migacze z przodu) wzbudza więcej kontrowersji...

Ale trudno dyskutowac o gustach ;)
Owszem trudno, pisząc tamte słowa nie chciałem nikogo urazić, wyraziłem tylko dość lapidarnie własne odczucia. Każdy ma indywidualne odczucia estetyczne i tak jest bardzo dobrze. Na dodatek podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :) Najlepszym dowodem na to jest fakt, że ostatecznie nie kupiłem AR166 3.0V6 albo Kappy 2.0T jak planowałem, tylko właśnie Lybrę. Tym bardziej trudna dla mnie to była decyzja, że od lat usilnie unikałem diesli i niezmiennie występowałem jako zagorzały przeciwnik ropy do osobówki. Jak widać rozsądek ponad uprzedzenia i zachcianki nie na czasie. Na tamte zakupy przyjdzie jeszcze czas. W tej chwili po prostu potrzebowałem auta kombi, a w tej konkurencji Lybra nie miała godnych przeciwników. Na dodatek po próbach drogowych stwierdziłem, że do auta uniwersalnego tej wielkości i wagi ten diesel pasuje najlepiej z całej gamy oferowanych jednostek. I tak drogą kupna wszedłem w posiadanie Lybry 2.4jtd SW. W chwili kiedy piszę te słowa jestem zadowolony z tego zakupu.
Nie jestem garncarzem niestety i czasem tego żałuję :) Nadal jednak projekt wnętrza Lybry nie powala mnie na kolana, zwłaszcza właśnie konsola centralna z ICSem, którą w rodzinie na cześć jednego z pierwszych polskich aparatów radiowych pieszczotliwie nazywamy "radiem Promyk". Cóż takie skojarzenia. Nie do końca też odpowiada mi wysoka pozycja za kierownicą i od 2 tygodni nie za bardzo mogę sobie wymościć miejsce za kółkiem. Poza tym podoba mi się prawie wszystko, a zwłaszcza właśnie przód i tył -szczególnie światła i nazywane przez niektórych kontrowersyjnymi przednie kierunkowskazy. Czyż jest bardziej klasyczny kształt świateł niż okrągły? Doprawdy nie uważam tego za kontrowersyjne lecz dystyngowane. No ale jak już zostało powiedziane: "de gustibus non disputandum est".
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra vs Alfa 166

Post autor: jaro1959 » 19 cze 2009, 21:34

Posiadamy w domu Lybre i Alfę 166, komfort zbliżony,naprawy tańsze Lybra (zwłaszcza zawieszenie)
ale generalnie co komu serce podpowiada,można kupić Volkswagena i mieć radość z życia.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”