Drive it Day

Dział dla ludzi kochających klasyki czyli... o nieco starszych Lanciach i nie tylko

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Drive it Day

Post autor: Taz » 03 cze 2009, 18:31

Kraków:
Jak zwykle u mnie pod blokiem Mini Morris, Garbus i Fiat 125p
A oprócz tego:
- stary Land Rover
- Wartburg
- chyba Golf I pickup
- Fiat z przodem podobnym do Forda Capri i z sześcioma owalnymi lampami z tyłu
- Passat pierwszej serii
- 2 Fiaty 125p
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Drive it Day

Post autor: grzole » 03 cze 2009, 19:38

Nat pisze:Jadąc z Kabat widziałem 0 (zero) klasyków. Tylko same passtuchy, mondziaki i fikusy. No nic, rozglądam się dalej.
Taka okolica niestety. Juppies mało kiedy wystają poza ramy poprawności korporacyjnej: pracują jak termity w kopcach poustawianych gęsto
służew.jpg
korzystają z firmowych aut leasingowanych przez pracodawcę, spłacają swoje hipoteki, korzystają dla oszczędności tylko ze służbowych fonów, mieszkają grupowo (jak przystało na pracowite owady typu mrówki czy inne termity) na nowoczesnych lecz bardzo ciasnych osiedlach w technologii ramy H gdzie zauważalny jest brak zieleni ponad skąpy trawnik lecz sąsiada w jego mieszkaniu widzisz przez okno ilekroć spojrzysz przez nie itp itd
osiedle marina.jpg
(Taka dygresja: mojego znajomego, oryginalnego Francuza pochodzącego z aglomeracji paryskiej molestowano w pracy w Warszawie - znanej firmie motoryzacyjnej - czemu woli mieszkać w bloku na Woli a nie mieszka na osiedlu Wilanów1 jak większość osób z jego firmy. Niestety nie rozumiano, że nikomu nic nie musi miejscem swojego zamieszkania udowadniać i woli swoje klimaty ze starej Europy, nawet tej wschodniej)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Odp: Drive it Day

Post autor: solarzmr » 03 cze 2009, 21:54

grzole pisze: Taka okolica niestety. Juppies mało kiedy wystają poza ramy poprawności korporacyjnej: pracują jak termity w kopcach poustawianych gęsto
służew.jpg
Dobrą okolicę pokazałeś. W lewym górnym rogu jest biurowiec w którym pracuję :D
grzole pisze: korzystają z firmowych aut leasingowanych przez pracodawcę, spłacają swoje hipoteki, korzystają dla oszczędności tylko ze służbowych fonów, mieszkają grupowo (jak przystało na pracowite owady typu mrówki czy inne termity) na nowoczesnych lecz bardzo ciasnych osiedlach w technologii ramy H gdzie zauważalny jest brak zieleni ponad skąpy trawnik lecz sąsiada w jego mieszkaniu widzisz przez okno ilekroć spojrzysz przez nie itp itd
I tak i nie. Dla przykładu na moim parkingu firmowym spotkałem dziś: trzy PF 125p, Fiat Argenta i BMW 635 Csi E24. A bywają jeszcze Jaguar XJ 1 serii, stara Corveta, maluch cabrio i do trzech Lancii Integrale ;) Ale 90% niestety to różne Megane, Mondeo, Astry itd. :-?

W drodze powrotnej z pracy znów nie spotkałem praktycznie nic. Były tylko dwie Skody Favorit, Volvo 340 i Golf II

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Drive it Day

Post autor: Nat » 04 cze 2009, 0:10

Ja dziś ze sto kilometrów po Warszawce nakręciłem (m.in. trasa Kabaty-centrum-Łomianki i z powrotem) i... nic.
Kompletny brak oldtimerow.
Oczywiście poza parkingiem Delta serwis ;) De bast: czterobiegowy MG V8. : ok2 :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Drive it Day

Post autor: grzole » 04 cze 2009, 1:45

solarzmr pisze:
grzole pisze: Taka okolica niestety. Juppies mało kiedy wystają poza ramy poprawności korporacyjnej: pracują jak termity w kopcach poustawianych gęsto
służew.jpg
Dobrą okolicę pokazałeś. W lewym górnym rogu jest biurowiec w którym pracuję :D
Przy Domaniewskiej pracowałem pewien czas temu. Wołowska była wtedy jeszcze jednojezdniowa... :D
solarzmr pisze:
grzole pisze: korzystają z firmowych aut leasingowanych przez pracodawcę, spłacają swoje hipoteki, korzystają dla oszczędności tylko ze służbowych fonów, mieszkają grupowo (jak przystało na pracowite owady typu mrówki czy inne termity) na nowoczesnych lecz bardzo ciasnych osiedlach w technologii ramy H gdzie zauważalny jest brak zieleni ponad skąpy trawnik lecz sąsiada w jego mieszkaniu widzisz przez okno ilekroć spojrzysz przez nie itp itd
I tak i nie. Dla przykładu na moim parkingu firmowym spotkałem dziś: trzy PF 125p, Fiat Argenta i BMW 635 Csi E24. A bywają jeszcze Jaguar XJ 1 serii, stara Corveta, maluch cabrio i do trzech Lancii Integrale ;) Ale 90% niestety to różne Megane, Mondeo, Astry itd. :-?
Nie mieszkasz na osiedlu Marina i nie pracujesz w jednej z typowych firm z tego rejonu: branży farmaceutycznej, usług finansowych, wyrobów tytoniowych, przedstawicielstwie koncernu motoryzacyjnego. Racja? Dlatego u Was na parkingu jest 10% inności od pospolitości w szeregach korporacyjnych flot.
Fajnymi wynalazkami pojawiają za to w rejonie pracownicy firm budowlanych stawiających kolejne biurowce.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Oldtimery, youngtimery :::”