Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Moderator: stabraf

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: matias21 » 27 kwie 2009, 10:34

jedną z wad są dla mnie właśnie trzeszczące plastiki i tylna półka, o ile tą ostatnią można jakoś podkleić to drzwi czy tapicerkawymaga rozkręcenia i usztywnienia tego jakoś. I niech nikt nie mówi, że w delcie jest cicho bo chyba nie jechał wtedy autem wyższej klasy.

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Bichoń » 27 kwie 2009, 12:59

Z wlasnego doswiadczenia - jest bardzo cicho, jak sie jezdzi po rownych drogach. Czyli wyjezdza za granice...
U mnie najbardziej trzeszcza plastiki trzymajace klape bagaznika (takie dwa po bokach). Pomaga przesmarowanie ich gestym smarem.

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: mfedor » 14 maja 2009, 21:23

Ale kiedy ci one trzeszczą ?? Wiesz moim zdaniem wystarczy dobrze je wyregulować
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: edym » 12 cze 2009, 14:29

zgadzam sie, zdecydowanie denerwuje maly zbiornik paliwa i usterki, z ktorymi nie moge sobie poradzic juz drugi rok...natomiast jakosc wykonczenia wnetrza i ergonomia zdecydowanie przewyzsza konkurencje z tamtych lat...
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Lukasz KrK » 23 wrz 2009, 20:29

Ogolnie to nieiwiele mi przeszkadza poza slaba widocznoscia podczas cofania i ciezko wchodzacymi biegami ale wkoncu to auto dla prawdziwych facetow :P nawet fotel przedni nie przesowa sie odpowiednio blisko w strone kierownicy. Moja zona chciala sie przejechac bo juz dosc wymeczylem jej Astre :-) : yesyes :

p.s. aha no i umnie takze wskazowka paliwa boja sie jak na morzu podczas ostrego depniecia pedalu gazu
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

Awatar użytkownika
sir-motorex
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:33
Skype: SirMotorex
Lokalizacja: Krotoszyn

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: sir-motorex » 08 paź 2009, 1:36

słyszałem, że w deltach często cieknie olej z pod pokrywy i półgłowiczki u mnie właśnie tak się stało i muszę to teraz zrobić
Delta 1.6
Załatwiłem dyspensę od biskupa na seks przedmałżeński.Nie było to trudne.Zadzwoniłem do niego o trzeciej w nocy i spytałem co sądzi o materialistycznej wizji świata w świetle teorii tomistycznej.
Odp.-pier**l się i nie zawracaj głowy!

yanosik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 23 paź 2009, 1:19
Lokalizacja: Piła okolice

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: yanosik » 28 paź 2009, 0:56

Wiec tak, troche za krótka skrzynia biegów jak na trase (100km/h i prawie 4tys obr). W mieście ma swoje plusy, moge spoko jechać 40km/h na 5. i płynnie z tego przyspieszać.
Dziwne otwieranie bagażnika, ale można powiedziec, ze to poprostu oryginalność.
Wysoka pozycja za kierownicą, niby jest regulacja wysokości, ale może być wysoko lub bardzo wysoko. Malo miejsca z tyłu na głowe, ale akurat to mi nie przeszkadza, bo jeżdze z przodu :D
Za mocno oddalony przełącznik świateł mijania/drogowe (każdy kto pierwszy raz siedział w mojej delcie zauwazył) - na początku przeszkadzało, ale idzie sie przyzwyczaić.
No i spalanie. 1,8 8V 103 czy 105KM - 8-8,5/100km w trasie przy setce. W mieście przy dynamiczniejszej jeździe pewnie ze 2 razy tyle (nie odważyłem się policzyć) :D No ale założyłem LPG i teraz srednio 10l/100km (większosć traska - w mieście ekodrajwing) ;)

Jesli chodzi o trzeszczące plastiki, mało schowków - to sie z wami nie zgodze. Jest ok.
Jeśli chodzi o spryskiwacz tylni..hmm... mam samochód prawie 3 lata i ani razu go nie musiałem używac. Może to "wina" spojlerka, ale w tym aucie nie ma szans aby zachlapać błotem tylną szybę.

-- 28 Paź 2009, 01:05 --
Lukasz KrK pisze:...t fotel przedni nie przesowa sie odpowiednio blisko w strone kierownicy....
Bo tu trzeba pokombinować dxwignią od regulacji wysokości oraz drutem od regulacji przesuwu przód/tył.

Awatar użytkownika
deltadevill
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:11
Lokalizacja: zamość

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: deltadevill » 08 lis 2009, 14:55

A ja powiem tak: krolestwo i reke ksiezniczki temu ktory znajdzie auto bez wad....pozatym jeszcze nikt nie dogodzil wszystkim i nie dogodzi to niemozliwe....mnie moja Delta bardzo sie podoba :) i nie zamierzam jej krytykowac bo na tle aut podobnych tzn z tej polki i lat to wyglad,wyposazenie i komfort nie do porownania z jakimis beznadziejami typu vw,ford,reanult itp....FORZA ITALIA :)
Moje 2 piekne panie :) moja pani i lancia ;)
Była delta 1.6 jest kappa 2.4 tds ;)

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pew » 08 lis 2009, 21:18

o matko następny ślepo zakochany ;-) mnie też się moja bardzo podoba :-) ale nie o to chodzi w tym wątku :-) ja bym się np. chętnie dowiedział czy wszystkie Delty II miały taką krótką skrzynię czy może jest szansa przełożyć sobie coś innego :twisted:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: mac1us » 08 lis 2009, 22:19

Zależy, czy wszystkie delty mają hydrauliczne sprzęgło, jeżeli nie to polecam niektóre Dedry przykładowo schaba, czyli 1,8 103 km która nie jest się sama rozpędzic na 5 biegu więcej niż 180, a trwa to cholernie długo, bo na ostatnim biegu już nie jedzie.

Awatar użytkownika
Mado
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 219
Rejestracja: 01 lis 2009, 11:58
Lokalizacja: Stronie Śl. / Wrocław

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Mado » 09 lis 2009, 12:15

Ja swoją Deltę mam od piątku, poza ogólnym, wstępnym zauroczeniem, jedyną rzeczą która mi przeszkadzała w trasie to jak już wyżej koledzy piszą: krótka skrzynia biegów, a dokładniej piąty bieg, albo np brak 6 biegu ale to dopiero teraz zaczynają stosować.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pew » 09 lis 2009, 21:06

Mado pisze:Ja swoją Deltę mam od piątku, poza ogólnym, wstępnym zauroczeniem, jedyną rzeczą która mi przeszkadzała w trasie to jak już wyżej koledzy piszą: krótka skrzynia biegów, a dokładniej piąty bieg, albo np brak 6 biegu ale to dopiero teraz zaczynają stosować.
eee tam teraz :-) miałem Themę z '88 roku i na piątce można było spokojnie jechać już od 80-tki a w drugą stronę miałem 230 :-) wóz się całkiem fajnie rozpędzał na 5-tce a obrotomierz stał w miejscu, to była skrzynia : buja w oblokach :
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Pavciu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Długołęka koło Wrocławia

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Pavciu » 28 gru 2009, 13:13

Mi przeszkadzają usterki ale to chyba związane z wiekiem: awaria regulatora nawiewu, wentylatora nawiewu, cięknące miejsce przy suficie-tylny słupek, czujniki ABS przód, teraz padł chyba ECU, słaba synchronizacja II biegu, tylne łożyska. Ponadto słaba widoczność w lewym lusterku - nakombnowałem się z ustawieniami a i tak jest spory martwy punkt i trzeba główke obrucić aby upewnić się czy z lewej jest wolny pas. No i spalanie i zużycie oleju silnikowego pozostawia wiele do życzenia.

Awatar użytkownika
tarsar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2009, 16:23
Lokalizacja: KGR

Re: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: tarsar » 29 gru 2009, 18:54

Witam,
co do delty 1generacji to denerwował mnie długi lewarek biegów, pozatym wynikajaca z konstrukcji silnika łakliwośc na wachę:), co do starości to słaba blacha na podszybiu i dachu. O dziwo spód był zdrowiutki. reszty nie pamietam bo to było dawno - a pamieta się raczej plusy:)

Nouva Delta - synchro 2 biegu tylko na b.zimnym - czasem utrudnione wkładanie tegoż biegu. Wady konstrukcyjne to - za nisko radio zdecydowanie niewygodne, tylna półka cichutka, jak na diesla-codzienno-woza wspomaganie mogłoby być ciut mocniejsze. Tak to reszta przyjemna,ergonomia ok, tdsik cyka aż miło. Poza siłownikiem ssania ,któy wymieniałem, to bez zarzutu. Skrzynia ma długie przełożenia, na trasie przy 100km/h na V biegu mamy tylko 2000obr. Przy 130km/h ok.2800obr. Jest super wyciszony,lepiej niż V40 1.9dci (ale wewnątrz,z zewnątrz nie ma co porównywać przecież) Ciekawostka - przednie wahacze wytrzymały 165tys km od nowości - na bawarskich drogach oczywiście. Wiem,bo wymieniałem na nowe po sprowadzeniu wozu.

pozdrowienia dla lanciarzy:)
--- Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 20V M-Jet`04 grigio luci di bosco ---
>> ex: Lancia Delta 1.9 t.ds LE ; Lancia Delta 1.6 GTi.e.`88 bordeaux met. ; Alfa Romeo 156 Sportwagon Distinctive 2.4 Jtd 150 Nero Fuoco <<

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: vanisch » 06 cze 2010, 16:16

Tandetny plastik na panelu sterowania nawiewami i popielniczce.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”