Lybra - ukryte opcje ICS

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: adamc » 26 mar 2009, 13:50

jedna z tych opcji w tym ukrytym menu zmienia kolor wyświetlacza..
podoba mi się w tym kolorze...
niestety tylko chwilowo zmienia...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 mar 2009, 20:39 przez adamc, łącznie zmieniany 1 raz.

dudekken

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: dudekken » 27 mar 2009, 16:20

Zmiana kolorków to pikuś, ja zauważyłem coś ciekawszego. W jednym z podmenu można sprawdzić sumę kontrolną niektórych systemów np. otwarcia drzwi, stanu żarówek itd, a najciekawsze z tego wszystkiego jest to

Obrazek

Że niby mam ASR z którym łączy się komputer (1ka to poprawne połączenie, 0ro to przerwane połączenie). Niestety przycisku między fotelami brak...
Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem?? Wystarczy przycisk, może aktywacja w sterowniku i będzie działać, strasznie mnie to zaciekawiło...

Awatar użytkownika
DZIDA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 391
Rejestracja: 26 sty 2007, 0:00

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: DZIDA » 27 mar 2009, 18:35

zgodnie z EPER-em inny jest moduł sterujący w przypadku gdy ma się opcję 941 KONTROLA TRAKCJI lub też inna gdy jest opcja 392 VEHICLE DYNAMIC CONTROL ale musisz sprawdzić -dobierz się do konsoli i zobacz czy się takm nie szwenda wtyczka z podłączonym kabelkiem błękitnym, błękitno-czarnym i błękitno-żółtym. jeżeli tak - to teoretycznie może wystarczyć przycisk podpiąć

pozostaje jedna kwestia: czy nie trzeba jakiegoś urzadzenia mechanicznego?

Awatar użytkownika
netmarcinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: CHEŁM

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: netmarcinek » 27 mar 2009, 19:38

dudekken pisze:Zmiana kolorków to pikuś, ja zauważyłem coś ciekawszego. W jednym z podmenu można sprawdzić sumę kontrolną niektórych systemów np. otwarcia drzwi, stanu żarówek itd, a najciekawsze z tego wszystkiego jest to

Obrazek

Że niby mam ASR z którym łączy się komputer (1ka to poprawne połączenie, 0ro to przerwane połączenie). Niestety przycisku między fotelami brak...
Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem?? Wystarczy przycisk, może aktywacja w sterowniku i będzie działać, strasznie mnie to zaciekawiło...
kolego to nie pokazuje ci ze masz ASR

to menu pokazuje co kontroluje ICS , nie jest to suma kontrolna!, jest to 0 i 1 cyfrowy sygnal jest prad lub niema ,zrozumiale dla procesora systemu, wiec sprawa ma sie tak ze ics widzi polaczenie z ASR ale ty go miec fizycznie nie musisz.

fajna sprawa z tym ukrytym menu

przydalaby sie pomoc kogos kto ma dostem do softu do icsa i do plyt z update
probowalem u siebie update ale pokazuje ze nima plyty z softem
musimy szukac pomocy na forach wloskich moze oni maja dostep do softu ICS
kurcze wtedy dalo by sie wiel zrobic w naszych lybrach ( moze nowe mapy , moze DVD )
mysle ze ci zrobili Loudlink z mp3 do maszych lyberek mieli wlasnie dostep do orginalnych softow i kodu zrodlowego

bawilem sie usiebie tym troche i musze powiedziec ze trzeba sie zaglebic w temat moze uda mi dumpnac flash ICSa i bedzie soft tylko ze modyfikacja i odczyt to juz inna bajka

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1413
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: kaeres » 27 mar 2009, 20:21

dudekken pisze: Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem??
A przepraszam, co jest z tempomatem ?

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: Sebastian » 27 mar 2009, 20:31

kaeres pisze:
dudekken pisze: Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem??
A przepraszam, co jest z tempomatem ?
Dokładasz gałkę i masz tempomat w Lybrze.

Pozdrawiam
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: adamc » 27 mar 2009, 20:39

dudekken pisze:Zmiana kolorków to pikuś, ja zauważyłem coś ciekawszego. W jednym z podmenu można sprawdzić sumę kontrolną niektórych systemów np. otwarcia drzwi, stanu żarówek itd, a najciekawsze z tego wszystkiego jest to

Obrazek

Że niby mam ASR z którym łączy się komputer (1ka to poprawne połączenie, 0ro to przerwane połączenie). Niestety przycisku między fotelami brak...
Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem?? Wystarczy przycisk, może aktywacja w sterowniku i będzie działać, strasznie mnie to zaciekawiło...
znwu czegoś nie znalazłem.. :hmmm:
trzeba będzie ...:gazeta:

dudekken

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: dudekken » 27 mar 2009, 20:56

netmarcinek pisze:
dudekken pisze:Zmiana kolorków to pikuś, ja zauważyłem coś ciekawszego. W jednym z podmenu można sprawdzić sumę kontrolną niektórych systemów np. otwarcia drzwi, stanu żarówek itd, a najciekawsze z tego wszystkiego jest to

Obrazek

Że niby mam ASR z którym łączy się komputer (1ka to poprawne połączenie, 0ro to przerwane połączenie). Niestety przycisku między fotelami brak...
Czyżby z ASR'em było podobnie jak z tempomatem?? Wystarczy przycisk, może aktywacja w sterowniku i będzie działać, strasznie mnie to zaciekawiło...
kolego to nie pokazuje ci ze masz ASR

to menu pokazuje co kontroluje ICS , nie jest to suma kontrolna!, jest to 0 i 1 cyfrowy sygnal jest prad lub niema ,zrozumiale dla procesora systemu, wiec sprawa ma sie tak ze ics widzi polaczenie z ASR ale ty go miec fizycznie nie musisz.
No i fizycznie go nie ma (przycisku), ale skoro jest jakieś połączenie to może w prosty sposób można uruchomić ASR ;)

Awatar użytkownika
netmarcinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: CHEŁM

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: netmarcinek » 28 mar 2009, 15:14

z ASR to mysle ze nie taka prosta sprawa jak z tempomatem, potrzebny specjalny kontroler przyczepnosci kol i mikroproscesor sterujacy ale jak bedzie cieplej to popatrze w swojej lybrze. Fajnie by bylo gdyby tylko wlacznik ale ASR zalacza sie zawsze ze stacyjki a w tunelu jest WYLACZNIK wiec jestem zlej mysli w tej sprawie.

W tym ukrytym menu jest podmenu z takim wykresem i ustalilem ze jest pomiar natężenia swiatla z czujnika nad wlotami powietrza pod przednia szyba.

Szukalem w necie i nie znalazlem nic na temat Internal Settings ICS :(
Z ta modyfikacja softu to niestety nie damy rady :(

Awatar użytkownika
netmarcinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: CHEŁM

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: netmarcinek » 30 mar 2009, 18:00

Malo info w temacie znalazlem w sieci wiec sam powli rozpracowuje ten ics :)

wiec sprawa ma sie tak w naszych lybrach
ASR (acceleration slip regulation) dziala na czujnikach od abs i ebd
i dodatkowo odbiera sygnal z sensora obrotu samochodu wokol osi pionowej

jesli nasze lyberki maja ten sensor to bedzie dosc latwo aktywowac ASR

mysle ze w ics pokazuje nam ze mamy ASR bo ICS jest podpiete do czyjnikow abs i ebd
czekam na pogode i bede szukal w swojej tego czujnika

teraz ciekwi mnie zakladka injection w menu ics
jest tam dawka chyba paliwa w mm3 wiec wydaje mi sie ze to ics nam oblicza spalanie na tej podstawie
ilosc cykli wtryskiwacza i dawka paliwa na jeden cykl i mamy spalanie obliczane przez ICS
tak wiec teraz bedzie mozna precyzyjnie ustawic spalanie naprzyklad gazu lpg tak aby komp pokazywal to spalanie
to tylko moje domysly jeszcze nie potwierdzone

zakladka odometer to licznik przebytej drogi (element tablicy wskaźników pojazdu)

Awatar użytkownika
miszaa
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2009, 7:52
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Lybra ICS dignostyka SOS+LIGHT

Post autor: miszaa » 31 mar 2009, 8:51

Witam wszystkich.
Jak znalazłem na tutejszym forum istnieje coś takiego jak ukryte ekrany diagnostyczne wywoływane poprze jednoczesne wciśnięcie przycisków SOS+LIGHT. Niestety nikt nie wyjaśnił od czego są poszczególne funkcje poniżej zamieszczam zdjęcia ekranów i mam nadzieje, że uda się opisać wszystkie funkcje.
Na ekranach można dostrzec coś takiego jak "Codes:" w moim przypadku pojawia się kod "Codes:7623,8589"
(czy ktoś ma pojęcie co to znaczy, gdzie znaleźć tablice kodów z opisem).

Obrazek

Kolejnym zaskoczeniem była zdalna aktualizacja oprogramowania
(czy ktoś wie na jakiej zasadzie aktualizuje sie oprogramowanie).

Obrazek

Na koniec co to za wykres, dowolnie można zmieniać krzywą.

Obrazek

Oczywiście bałem się zmieniać jakich kolwiek parametrów więc zostawiłem wszystko jak było.
Proszę o pomoc.

--- zdjęcia nie mogły zostać załadowane na forum więc wstawiłem linki---
Ostatnio zmieniony 31 mar 2009, 12:24 przez Nat, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uruchomiłem obrazki, by sie wyswietlały bezpośrednio.
LANCIA Lybra 1.9JTD 105KM 2000 rok.

Awatar użytkownika
netmarcinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: CHEŁM

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: netmarcinek » 31 mar 2009, 12:48

wiec panowie jesli chodzi o zakladke Injection to tak jak pisalem odpowiada ona za obliczanie spalania i mozna to edytowac bez obaw ze cos sie uszkodzi.

ja teraz u siebie musze obliczyc ile mm3 gazu pali na ms i bedzie mi pokaztwal komputer spalanie gazu lpg :)
testowalem to i mozna bardzo precyzyjnie to ustawic

zalkadka odometer to na podstawie tutaj podanych jest obliczny dystans przejechany
chyba chodzi tu o sr kola albo jakis podobny parametr na podstawie ktorego ICS oblicza przejechany dystans
wiec mozna go oedytowac jesli mamy np. za duze i nieorginalne alufelgi i wtedy podazuje prawdziwa predkosc i dystans
tylko niewiem jeszcze czy ics wspolpracuje z zegarami ( ale wydaje mi sie ze nie ) kozystaja tylko z tych samych czujnikow a obliczenia dokonywane sa podwojnie i w zegarach i w ICS

co do kolorow wyswietlacza to jeszcze nie zrozumialem zasady po co je sie zmienia i czy mozna na stale

zakladka CON/Nachtlauf jeseszcze nie ustalilem o co w niej biega i jest nastepna w kolejce :)

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: adamc » 31 mar 2009, 14:14

netmarcinek pisze:wiec panowie jesli chodzi o zakladke Injection to tak jak pisalem odpowiada ona za obliczanie spalania i mozna to edytowac bez obaw ze cos sie uszkodzi.

ja teraz u siebie musze obliczyc ile mm3 gazu pali na ms i bedzie mi pokaztwal komputer spalanie gazu lpg :)
testowalem to i mozna bardzo precyzyjnie to ustawic

zalkadka odometer to na podstawie tutaj podanych jest obliczny dystans przejechany
chyba chodzi tu o sr kola albo jakis podobny parametr na podstawie ktorego ICS oblicza przejechany dystans
wiec mozna go oedytowac jesli mamy np. za duze i nieorginalne alufelgi i wtedy podazuje prawdziwa predkosc i dystans
tylko niewiem jeszcze czy ics wspolpracuje z zegarami ( ale wydaje mi sie ze nie ) kozystaja tylko z tych samych czujnikow a obliczenia dokonywane sa podwojnie i w zegarach i w ICS

co do kolorow wyswietlacza to jeszcze nie zrozumialem zasady po co je sie zmienia i czy mozna na stale

zakladka CON/Nachtlauf jeseszcze nie ustalilem o co w niej biega i jest nastepna w kolejce :)
to się zawziął... powodzenia i czekamy na relację...

Awatar użytkownika
netmarcinek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 22 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: CHEŁM

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: netmarcinek » 31 mar 2009, 18:46

jesli chodzi o zakladke CON/Nachtlauf to w niej ustawiamy jakie info ma nam pokazac ICS
pokazuje rozne informacje o czujnikach jakie kontroluje ICS i wiele info o naszym aucie
niektore info pokaza sie tylko przy wlaczonym zaplonie
potestujcie i popatrzcie a znajdziecie wiele info w tych ustawieniach o waszym aucie :)

zakladka Nachtlauf ma cos wspolnego z biegiem koncowym albo z max predkoscia ustawiana w ICS ( jeszcze tego nie testowalem )

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - Ukryte opcje ICS

Post autor: Taz » 31 mar 2009, 19:29

netmarcinek pisze:zakladka Nachtlauf ma cos wspolnego z biegiem koncowym albo z max predkoscia ustawiana w ICS ( jeszcze tego nie testowalem )
Może jest to ustawienie sygnału dźwiękowego po przekroczeniu zadanej prędkości, żeby nie jeździć za szybko ;)
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”