Kappa - uszkodzony komputer

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - uszkodzony komputer

Post autor: Wujek_2000 » 06 sty 2006, 11:55

Problem z odpalaniem samochodu nadal nie został wyleczony dlatego zabrałem swoje dziecko do ASO na ul. Limanowskiego. Okazało się, że eklektryk nie jest w stanie podłączyć komputera diagnostycznego do samochodu ponieważ ktoś już przy nim dłubał i przewody odpowiedzialne za taką komunikacje poprostu nie istnieją. Oczywiście dioda od immo wogóle się nie zapala więc tego pewnie też nie ma no i nie da się określić przyczyny usterki. ASO nie może mi pomóc i odesłali mnie do speca w Piasecznie, który ponoć jest w stanie dorobić brakujące przewody i na nowo ustawić komputer czego koszt będzie opiewał na 1500 zł.
Problemy z odpalaniem zaczeły się jak na ulicach pojawiła się duża ilość wody, deszcze i głębokie kałuże. Niestety Panowie w ASO nie chcą wogóle ruszyć samochodu twierdząc, ze bez komputera diagnostycznego nie mogą mi pomóc. Temat czujnika wału zdementował mój znajomy twierdząc, ze jest to element raczej trudny do uszkodzenia i kiedy on sam miał taki problem to okazało się, ze jakieś przewody w nadkolu od strony kierowcy były źle podłączone. Za samą, nieudaną, próbe podłączenia samochodu do diagnostyki musze zapłacić 55 zł. czyli płace za nic. Czy znacie kogos kto może mi pomóc z tym cholernym odpalanie nie marudząc, ze nie może zdiagnozować autka komputerem i nie weźmie ode mnie 1500 zł. ?
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa - uszkodzony komputer

Post autor: sloneczna » 06 sty 2006, 12:53

Czujnik wału psuje się różnie .Miałem taki przypadek w dedrze.
Miał różną rezystancje pod wpływem temperatury.
Usterka nie do wykrycia (wykryta przez przypadek )Grzałem go suszarką i pokazał swoje zagrania. Może styki na pompie paliwa .
Taką pdstawową diagnozę powinni wykonać .
Czy jest iskra czyli układ zapłonowy lub sprawdzić układ zasilania paliwa.
Po nidce do kłębka. Błąd można zlokalizować każdy .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - uszkodzony komputer

Post autor: Wujek_2000 » 07 sty 2006, 20:34

Samochód jest zczyszczony z kodów, kompletny format komputera a następnie usunięte zostały wszelkie możliwości podłączenia się pod komputer diagnostyczny. Autko trafiło do Grabowskiego w Piasecznie, podobno znają się tam na rzeczy i dadzą sobie rade ze zdjagnozowaniem i jej i przywróceniem wszystkich łączy diagnostycznych oraz pełnej sprawności komputera.
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - uszkodzony komputer

Post autor: grzole » 07 sty 2006, 21:27

Słyszałem dużo dobrego o serwisie Grabowskiego w Piasecznie. Chyba jako jeden z pierwszych w tym kraju mial autoryzacją nadaną od Boscha.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Wujek_2000
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 394
Rejestracja: 17 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - uszkodzony komputer

Post autor: Wujek_2000 » 07 sty 2006, 22:24

No właśnie też słyszałem dużo dobrego, a mechanicy i elektryk z Limanowskiej bardzo polecali i twierdzilli, ze nawet ludzie z całej Polski wysyłają mu komputery od Kappy
Lancia Kappa 3.0 V6 24V 1995 r.
Audi A6 3.0 TDI Quattro 2006 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”