Dla przeciwników LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Dla przeciwników LPG

Post autor: Duch-Dziadka » 03 lis 2008, 16:36

To i moje 3 grosze w temacie LPG.

Nie bardzo rozumiem skad znowu na forum taka wrzawa o LPG.
Temat za czy przeciw LPG byl walkowany juz tyle razy ze szok.
Moje zdanie na temat LPG jest proste...jesli instalacja jest poprawnie zalozona to nie ma z nia zadnych problemow.
Ja mam na LPG przejechalem prawie 40 tys km...zrobilem podsumowanie z ktorego wynika(biorac pod uwage dolewane paliwo na odpalanie, drozsze przeglady, przeglady LPG ktore sa wbrew pozorom tanie) ze zaoszczedzilem jakies 3 tys zlotych. Czyli zwrocila mi sie instalka koszt 3700 i do tego zarobilem jeszcze dodatkowe 3 tys zlotych. Nie licze swiec i filtrow bo wydaje mi sie ze kazdego uzytkownika czy LPG czy PB czeka tez wymiana tych rzeczy eksploatacyjnych. Pewnie ze chetnie jezdzilm bym na PB ale ceny w polsce w stosunku do zarobkow sa niesamowicie wysokie.
Porownujac to np. do zarobkow w niemczech i cen paliw tam...to cena LPG wypada w cenie jak u nas(przy autostradzie ceny sa nieco wyzsze) a ceny samych paliw sa zaledwie o 30 do 40 groszy wyzsze.
Chcialbym tez dodac ze smord aut z LPG dotyczy tylko starych fur i z kiepsko zalozona LPG. U mnie takiego smrodu nie ma i nie bylo, malo tego moi znajomi nawet mowia ze wogle nie czuc ze auto jedzie na gaz.
Spadek mocy czuc lekko, ale podejrzewam tu raczej o problem mieszania gazu w Polsce bo kiedy zatankuje w niemczech absolutnie takiego odczucia nie mam.

Generalnie jak ktos mial pecha to moge zrozumiec ze jest przeciw LPG, ale nie bardzo rozumiem ludzi ktorzy nie mieli nigdy stycznosci z LPG i tak glosno wypowiadaja sie na forum... :?
To tak samo jak wkurzacie sie ze Lancie maja zla opinie wsrod ludzi w polsce jako auta nie trwale,a nigdy nie mieli okazji uzytkwac auta tej marki... :?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2008, 16:46 przez Duch-Dziadka, łącznie zmieniany 1 raz.
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Dla przeciwników LPG

Post autor: pawcio1 » 03 lis 2008, 16:40

"Sixt" pisze:Ja uważam że w tej materii powinny się wypowiadać TYLKO osoby które przejechały autem po założeniu instalacji LPG 100 czy 150 tysięcy.
Śmieszą mnie teksty: "Ja tylko leję gaz i wymieniam olej,filtry" (a samochodem na LPG zrobił od montażu 10.000 km. )

...
I tu masz całkowitą racje!!!
Wypowiadanie się osób które przejechały kilka tyś. jest nie na miejscu,ale tym bardziej osób które nigdy na lpg nie jeździły lub mówią ''słyszałem od znajomego itd...''
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

arkashka

Dla przeciwników LPG

Post autor: arkashka » 03 lis 2008, 16:42

"pawcio1" pisze:
"Sixt" pisze:Ja uważam że w tej materii powinny się wypowiadać TYLKO osoby które przejechały autem po założeniu instalacji LPG 100 czy 150 tysięcy.
Śmieszą mnie teksty: "Ja tylko leję gaz i wymieniam olej,filtry" (a samochodem na LPG zrobił od montażu 10.000 km. )

...
I tu masz całkowitą racje!!!
Wypowiadanie się osób które przejechały kilka tyś. jest nie na miejscu,ale tym bardziej osób które nigdy na lpg nie jeździły lub mówią ''słyszałem od znajomego itd...''
A co z tymi, którym auta zdechły po kilku(dziesięciu)kkm? :wink:

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Dla przeciwników LPG

Post autor: Duch-Dziadka » 03 lis 2008, 16:48

"arkashka" pisze:
"pawcio1" pisze:
"Sixt" pisze:Ja uważam że w tej materii powinny się wypowiadać TYLKO osoby które przejechały autem po założeniu instalacji LPG 100 czy 150 tysięcy.
Śmieszą mnie teksty: "Ja tylko leję gaz i wymieniam olej,filtry" (a samochodem na LPG zrobił od montażu 10.000 km. )

...
I tu masz całkowitą racje!!!
Wypowiadanie się osób które przejechały kilka tyś. jest nie na miejscu,ale tym bardziej osób które nigdy na lpg nie jeździły lub mówią ''słyszałem od znajomego itd...''
A co z tymi, którym auta zdechły po kilku(dziesięciu)kkm? :wink:
Niech szukaja moze pocieszenia u ksiedza... :) :D :twisted:
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Dla przeciwników LPG

Post autor: pawcio1 » 03 lis 2008, 16:48

"arkashka" pisze:
"pawcio1" pisze:
"Sixt" pisze:Ja uważam że w tej materii powinny się wypowiadać TYLKO osoby które przejechały autem po założeniu instalacji LPG 100 czy 150 tysięcy.
Śmieszą mnie teksty: "Ja tylko leję gaz i wymieniam olej,filtry" (a samochodem na LPG zrobił od montażu 10.000 km. )

...
I tu masz całkowitą racje!!!
Wypowiadanie się osób które przejechały kilka tyś. jest nie na miejscu,ale tym bardziej osób które nigdy na lpg nie jeździły lub mówią ''słyszałem od znajomego itd...''
A co z tymi, którym auta zdechły po kilku(dziesięciu)kkm? :wink:
...pewnie to samo co z tymi co przejechali po 300 tyś. :wink:
P.S ...powinni udać się po zwrot za instalke do tych partaczy...!
...ja przejechałem trzema autkami ok. 90-110 tyś.km. nie liczyłem precyzyjnie... :wink:
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Dla przeciwników LPG

Post autor: david_b » 03 lis 2008, 18:33

Z instalacji,którą mi założyli została butla i rurki miedziane,resztę wymienili w ramach gwarancji,co nie znaczy,że chętnie i fachowo :D. Zdążyłem w 12 miesięcy,co robiącym mniejsze przebiegi się nie zdarza i przy oszukanym i niefachowym montażu kosztowałoby ich pewnie 800zł,(ceny części bez montażu)bo komputer ma gwarancji 24 miesiące-czyli większość w razie awarii tego akurat elementu zdąży z upomnieniem się o swoje.Ja znalazłem się w sytuacji w której wiedziałem,że od monterów -kombinatorów nic więcej nie uzyskam,więc olałem gwarancję na komputer,skorzystałem z rad uczestników forum pojechałem gdzie indziej i efekt jest auto pali 2 litry mniej.Gwarancji więc już nie mam... Po podpięciu do innego kompa pozostaje ślad w sterowniku,który jest pod maską.Niesmak pozostał,bo instalacja sekwencyjna" ma chodzić",nie stwarzając problemów.Z tego co czytam niektórym chodzi od początku(zazdroszczę fachowców),ale większość jakieś małe problemy ma i stąd to forum,żeby coś dla siebie wziąść i coś doradzić o ile się miało podobny problem.
pozdrawiam miłośników i przeciwników LPG,cennych uwag nigdy dość :D
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Dla przeciwników LPG

Post autor: Marcin_D » 04 lis 2008, 15:10

Ja ze swoją Kappą i instalacją LPG miałem jeden kłopot opisany tutaj.
Nigdy nic nie nawaliło z jej winy ani przez nią.
Rzeczy, które robione były są związane z normalną eksploatacją auta (zawieszenie, filtry, inne pierdoły).
Smród za samochodem, to jest jak jedzie Poldek, albo Wartburg na I gen. ze śrubą skręconą na maksa.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

...

Post autor: larry123 » 04 lis 2008, 15:31

dawno tak dennego tematu nie widziałem, jest dużo zwolenników lpg i przeciwników, jeszcze inni wolą diesla ... temat rzeka nie wnoszący nic do sprawy.
Sam mam wyrobione zdanie na temat instalacji gazowej i stwierdzam że jest to zło konieczne z uwagi na koszty i nic więcej nie przemawia za tym zasilaniem, no może oprócz wtrysku vialle, który jest lepszy niż zasilanie benzynowe w autach z silnikami turbo.

PS. podobne denne tematy na forum to oleje silnikowe i ksenony hid ...
PS2. David na drugi raz ja ci wskaże zakład gdzie zamontujesz gaz ...
PS3. Nie długo może będę miał instalacje kme g3 od samego producenta .. prawie za darmo ... z uwagi na wkład jaki niosę użytkownikom forum lpg.info.pl i lancia oraz innych.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Dla przeciwników LPG

Post autor: pew » 04 lis 2008, 23:51

wziąłbyś na wstrzymanie Larry - nadąłeś się jak ropucha, wlazłeś na stołek i miażdżysz z góry maluczkich cieniasów co nie wiedzą co mówią - Twoje zdanie ani lepsze ani gorsze niż innych tutaj ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”