Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Post autor: mmilon » 07 sie 2008, 18:53

Czy ktoś przerabiał wymianę, regenerację, naprawę? Jakie są objawy padniętej pompy wtryskowej?
świeżo upieczony...

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Post autor: Kis79 » 07 sie 2008, 20:09

w lybrze jtd jest uklad common rail, nie ma klasycznej pompy wtryskowej. jest pompa wysokiego ciśnienia, która podaje paliwo pod wysokim ciśnieniem na listwę wtrysków i wtryskiwacze wtryskują paliwo do komory spalania - jest to sterowane elektronicznie jak w benzyniakach z wtryskiem.


A jakie masz objawy?
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Post autor: mmilon » 07 sie 2008, 22:04

po regeneracji turbiny, przeglądzie zaworka sterującego EGR, wyczyszczeniu EGR, recyrkulacji i wymianie przewodów podciśnienia, a także po wymianie przepływomierza, aha i uszczelki pod pokrywą zaworów, sprawa wygląda tak, że jak odłączę przepływomierz to auto śmiga jak szalone chociaż przy przyspieszaniu w górnym zakresie obrotów przed zmianą biegu na wyższy słyszę takie stuki, ale ciągnie tak jak moje poprzednie Audi a4 z silnikiem 110 KM, ale jak przepływomierz jest podłączony to auto jedzie, ale średnio przyspiesza i raczej ciężko się zbiera, maksymalna prędkość to 140 km/h.
Raczej to nie problem z przepływomierzem, ponieważ wymieniałem go w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwa razy. Pierwszy zachowywał się mniej więcej podobnie (w kwestii dynamiki) jak obecny, tyle że po jego zamontowaniu auto zaczęło kopcić przy ruszaniu, wymieniłem na nowego boscha i kopcenie zniknęło, ale dynamika się nie poprawiła.
Wydaje mi się, że bez przepływomierza pompa wtryskowa działa w trybie awaryjnym i sama dobiera sobie ilość powietrza, a z przepływomierzem działa tak jakby nie odbierała z niego poprawnych danych o ilości powietrza.
świeżo upieczony...

dudekken

Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Post autor: dudekken » 07 sie 2008, 22:14

Przy tak rozległym problemie wizyta w ASO na sczytanie błędów będzie wskazana.

Awatar użytkownika
mmilon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 20 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - pompa wtryskowa w jtd

Post autor: mmilon » 07 sie 2008, 22:17

tak pewnie zrobię...
świeżo upieczony...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”