Lybra - rozrząd w dieslu

mati2_2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Oleśnica

Lybra - rozrząd w dieslu

Post autor: mati2_2 » 02 lip 2008, 21:33

witam wszystkich klubowiczów :)
niestety nie dane mi było nacieszyć się świeżo zakupioną lybrą 2.4 JTD...
Jak radzi stara tradycja: "po zakupie samochodu wymień rozrząd, pompę wodną, oleje i filtry" i tak też zrobilem. Ale jakoś auto nie jest takie jak było. Chodzi o zapalanie i gaszenie, podczas których czuć wibracje silnika nawet na kierownicy. Żeby zapalić trzeba troche go pomeczyc i dzwiek nie jest miły jak przedtem. Jak otworzyłem maske to na wolnych silnik naprawdę się trzęsię. Jutro jadę z reklamacją. Nie jestem mechnikiem wiec się na tym znam. Mógłby ktoś powiedzieć mi czy faktycznie takie objawy mogą wystąpić po źle wymienionym rozrządzie, czy to coś innego?
pozdrawiam

Gość

Lybra - rozrząd w dieslu

Post autor: Gość » 02 lip 2008, 22:01

niech podłączą tester i jak wyjdzie niezgodność fazy roarządu z czujnikiem obrotów poprawić ustawienie rozrządu jednak trzęsienie nie oznacza złego montażu paska rozrządu może być wiele przyczyn podłączenie pod tester i sprawdzić zgodność parametrów proszę przslij wydruk parametrów plus błędy z kompa :D :D prooszę sprawdzić drążek reakcyjny silnika czy dokręcony.Znaki na wale "cycek" na wale korbowym ma być w osi śrubki miski olejowej znak na wałku rozrządu ma pokrywać się z występem na plastykowej osłnie głowicy

mati2_2
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: Oleśnica

Lybra - rozrząd w dieslu

Post autor: mati2_2 » 03 lip 2008, 11:49

dzieki za pomoc :)
okazało sie że byla odłączona kostka od przepływomierza, poza tym prawdopodobnie przy wymianie filtra paliwa dostało sie troche powietrza i to tez moglo byc przyczyną. Teraz jest ok. Poza tym jestem chyba troche przewrażliwiony bo zawsze jezdziłem autkami beznynowymi a to chyba troche inna kultura pracy.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - rozrząd w dieslu

Post autor: Nat » 03 lip 2008, 12:07

"mati2_2" pisze:Poza tym jestem chyba troche przewrażliwiony bo zawsze jezdziłem autkami beznynowymi a to chyba troche inna kultura pracy.
Może i tak, choc te nowoczesne common raile mają juz calkiem niezłą kulturę pracy i nie powinno być tu dużej różnicy.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”