Kappa - woli LPG od benzynki

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
compablo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 13 lip 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: compablo » 12 paź 2004, 8:21

Moja malutka ostatnio zaczęła robić problemy z odpalaniem na benzynce. Zapalała, ale silnik pracował nierówno i stukał jakoś tak jakby coś go powstrzymywało. Co prawda wyjeżdżałem z ciepłego garażu więc praktycznie zaraz po uruchomieniu przeskakiwała na gaz i wtedy od razu ulga. Silniczek pracuje jak marzenie. Apogeum nastąpiło wczoraj kiedy postała pod pracą na powietrzu i temperaturze ok 5 stopni kilka godzin. Niestety po odpaleniu musiał upłynąć dłuższy czas zanim się rozgrzała wystarczająco żeby przerzucić się na gaziora. A po drodze prychała, kichała, bulgotała i zgasła chyba z 5 razy. W końcu przewaliła się na gaz i znowu jak ręką odjął, nie ten samochód - bajka - rwie jak głupia. W związku z powyższym wpadło mi do głowy żeby wieczorem odczepić akumulator na noc, żeby się komputerek zresetował. Jak postanowiłem tak zrobiłem. Dzisiaj rano zapiąłem akumulator. Zapalam.... i chodzi na benzynce tez ok. Jak na razie. Zobaczymy co będzie jak postoi 8 godzin na powietrzu, a chłodniutko dzisiaj.

Czy mieliście może podobne przygody :?:
Jeżeli tak, to jak sobie z nimi radziliście :?:
Kappa 2.0 20V
Dodge Caravan 2.4


502-71-55-69

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: Arek » 12 paź 2004, 14:33

Podobne nie, trochę inne pisałem juz. Ka sobie poradziłem??
Zdjąłem to diabelstwo :lol: Lucyna dostała od razu orgazmu hehehe
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

compablo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 77
Rejestracja: 13 lip 2004, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: compablo » 12 paź 2004, 14:49

Teraz jest już gitara, więc metoda to co jakiś czas odpiąć zasilanie i zerować dziada. I tyle.
Kappa 2.0 20V
Dodge Caravan 2.4


502-71-55-69

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: tomek » 12 paź 2004, 15:30

"Arek" pisze: Zdjąłem to diabelstwo :lol: Lucyna dostała od razu orgazmu hehehe
Arek jest przeciwnikiem LPG w Kappie ;) ale rozumie go, jak ktos sie natnie to pozniej podchodzi ostroznie do wszystkiego co jest choc troszke podobne.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: Krzysiek » 13 paź 2004, 8:02

Arek jest przeciwnikiem gazu bo odpadł mu najpoważniejszy argument za i miał kłopoty których my nie mamy. A poza tym zauważcie że compablo pisze że źle chodzi na benzynie a nie na gazie. U mnie jest tak samo. W chłodne dni (powiedzmy jak dzisiaj), po zapaleniu aż się nie nagrzeje. W zimie to samo. A więc nie ma na to zjawisko spadek temperatury, ale jakaś temperatura graniczna. Po przełączeniu na gaz bez zastrzeżeń. Ta nierówna praca to nie jest coś strasznego, ale nie chodzi idealnie. Tylko że ja od razu przełączam na gaz. Niezależnie od tego jak zimno jest na zewnątrz. No powiedzmy jeśli auto stało na zewnątrz i jest ostry mróz to nie od razu. I mam ku temu poważne przesłanki.
Z tym resetem kompa coś może być. Muszę sprawdzić.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: Arek » 13 paź 2004, 9:20

eee tam zaraz przeciwnikiem. Powiem tak: jeśli LPG to tylko najlepsza instalka jaka może byc czyli wtrysk bezp. (no trzeba jednak rozważyć cene instaliki).
Mnie na LPG kapiszon chodził ok, tzn. zero kłopotów z odpalaniem, jazdą na benzynce, no problem przy chłodnych czy ciepłych dnaich.
Aleee te "strzały" i mułowatośc na benzynce. Nie .. po prostu to nie to.
Ale jesli cena "baryłki" będzie tak gnać jak obecnie ... jakiś kretyn pseudoanalityk twierdzi że trzeba się oswajać z możliwą ceną ok 80 $ to ja chyba wtedy przerobię Lucyne na paliwo pochodzace z wegla drzewnego :lol:
Ida cięzkie czasy :roll:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: tomek » 13 paź 2004, 10:43

"Arek" pisze: Ida cięzkie czasy :roll:
I to niezaleznie od rodzaju paliwa :(. Trzeba bedzie wiecej jezdzic na rowerze i nartach ;)
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
romo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwie 2004, 0:00
Lokalizacja: Złotoryja

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: romo » 16 paź 2004, 0:30

"Arek" pisze:Podobne nie, trochę inne pisałem juz. Ka sobie poradziłem??
Zdjąłem to diabelstwo :lol: Lucyna dostała od razu orgazmu hehehe
arecki ma racje.kappa nie zasluguje na srodki zastepcze jakim jest gaz.wychodze z zalozenia jak kogos bylo stac na konia to musi byc go stac i na bat.kappa na bezynie ma kopa a na gazie nie osiagnie tego za zadne skarby swiata
Romo Kappa 2000 Turbo (LPG)

Anonymous

Ciekawe zjawisko...

Post autor: Anonymous » 06 lis 2005, 16:25

Mam dedre 2.0 8v przerobiona na gaz i zauwazylem ze na gazie jest berdziej zywsza niz na paliwie. U mnie silnik odpala sie na benzynie i nie ma z tym akurat zadnych problemow nawet gdy jest zimno, pozniej przelacza sie na gaz rowno pracuje i jest jakby dynamiczniejszy. Przejechalem sobie kawalek na benzynie i trudniej wchodzi na obroty nawwet szarpiac momentami co moze byc nie tak :?:

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: Kubek » 06 lis 2005, 17:04

U mnie w dederce co prawda nie mam gazu ale zauwazylem ze jak jest zimno to odpala i chodzi znacznie lepiej niz w cieple, szczegolnie wieczorem jak ja odpalam na zimnie to gitara, odrazu pali itp, a w dzien to zgasnie to co innego, i w ogle jak zimnie to mi sie duzo przyjemniej tym jezdzi, samochod plynie nawet mam wrazenie ze biegi lzej chodza :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

hardwired

Kappa - woli LPG od benzynki

Post autor: hardwired » 06 lis 2005, 17:45

"romo" pisze:kappa na bezynie ma kopa a na gazie nie osiagnie tego za zadne skarby swiata
na cale szczescie jest to kompletna bzdura.
a ztym stwierdzeniem ze jak kogos stac na konia.... nie badz smieszny. skoro nie masz lpg - za kazdy litr przeplacasz prawie 2zl ktore idzie na pierdzistolkow itp.

dodam jeszcze, ze im wiecej takich opinii, tym lepiej dla uzytkownikow LPG.

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”