Dedra - alternator

Anonymous

Dedra - alternator

Post autor: Anonymous » 07 lis 2004, 11:35

Witam.
Mam pytanie,moze ktos z klubowiczow posiada katalog i zechcialby zerknac na nr katalagowy oraz ogolne parametry i w jakich samochodach sa montowane.Chodzi mi o alternator MAGNETI MARELLI do Lanci Dedra 1.8ie bez klimatyzacji,chcialbym nabyc taki alternator oczywiscie uzywany,ale jak podaje marke samochodu to odrazu slysze slowa "nie ma"Mysle,ze te alternatory sa rowniez w TEMPRACH,Tipach itp.

tapatic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 23 lip 2004, 0:00
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce

Re: ALTERNATOR

Post autor: tapatic » 07 lis 2004, 18:46

"Krzysztof" pisze:Witam.
Mam pytanie,moze ktos z klubowiczow posiada katalog i zechcialby zerknac na nr katalagowy oraz ogolne parametry i w jakich samochodach sa montowane.Chodzi mi o alternator MAGNETI MARELLI do Lanci Dedra 1.8ie bez klimatyzacji,chcialbym nabyc taki alternator oczywiscie uzywany,ale jak podaje marke samochodu to odrazu slysze slowa "nie ma"Mysle,ze te alternatory sa rowniez w TEMPRACH,Tipach itp.
Czy twój alternator padł?
tapatic
lancia dedra 1,8 94r
uno 1,0 88r
Astra 1,6 98r automat
teraz Zafira 1,8 99r automat

Anonymous

Dedra - alternator

Post autor: Anonymous » 07 lis 2004, 21:01

Juz pada.

Anonymous

Mam podobny problem

Post autor: Anonymous » 08 lis 2004, 8:27

U mnie też pada alternator, ale nie wiem czy kupowac używke czy coś takiego jak jest na allegro
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=34368626
bo u mnie w miescie moga zregenerowac za ok 150 zl. Przy okazji musze zająć sie też pompą wody( huczy ) i strach jezdzic w trase. A że jedno siedzi nad drugim to musze wszystko wyciagac. Koszt operacji to: pompa - 300, alternator - 150 i robocizna 350. Duzo to czy mało. :roll:

tapatic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 23 lip 2004, 0:00
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce

regeneracja altka

Post autor: tapatic » 08 lis 2004, 9:28

"Krzysztof" pisze:Juz pada.
w poprzednim aucie miałem do wymiany alternator (padły łożyska, szczotki i stojan) i pomyślałem poszukam na szrotach...jak pomyślałem tak i zrobiłem...przez 2 tygodnie jeździłem i szukałem...co znalazłem to miały usterki: pęknięta obudowa, łożyska, diody, itd. W końcu wybrałem prawie nówkę, i okazało się że też padnięty. Wkurzyłem się na moje głupie oszczędności - strata czasu i pieniędzy na paliwo - pojechałem do firmy regenerującej altki i rozruszniki. Tam wyjęli altka, rozebrali, wyczyścili (jak nówkę) i powymieniali części, założyli do samochodu, zapłaciłem 120 zł i pojechałem do domu.
A morał taki że od razu trzeba też przeglądnąć rozrusznik (ja tego nie zrobiłem i za dwa dni go pchałem ...)
tapatic
lancia dedra 1,8 94r
uno 1,0 88r
Astra 1,6 98r automat
teraz Zafira 1,8 99r automat

tapatic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 23 lip 2004, 0:00
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce

Re: Mam podobny problem

Post autor: tapatic » 08 lis 2004, 9:31

"Diesel" pisze:U mnie też pada alternator, ale nie wiem czy kupowac używke czy coś takiego jak jest na allegro
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=34368626
bo u mnie w miescie moga zregenerowac za ok 150 zl. Przy okazji musze zająć sie też pompą wody( huczy ) i strach jezdzic w trase. A że jedno siedzi nad drugim to musze wszystko wyciagac. Koszt operacji to: pompa - 300, alternator - 150 i robocizna 350. Duzo to czy mało. :roll:
Pompę kup za 160 zł (zamiennik), przy pompie to trzeba na rozrząd spojrzeć, może trzeba sprawdzić naciąg paska? niestety robocizna jest droga ale nie powinna przekroczyć 150 zł w prywatnym warsztacie.
Mi wytopiło łożysko pompy i wylała sie przez nie woda (jak niagara) no i 300 km holowania do domu
tapatic
lancia dedra 1,8 94r
uno 1,0 88r
Astra 1,6 98r automat
teraz Zafira 1,8 99r automat

Anonymous

Dedra - alternator

Post autor: Anonymous » 08 lis 2004, 18:18

Witam.
Pewnie,ze kupujac na szrotach ponosimy pewne ryzyko,ale elektrycy samochodowi z mojego rejonu za przeglad i naprawe spiewaja 250,-wczoraj namierzylem faceta,ktory ma 3 Lancie Dedra w tym dwie 1.8ie i 2.0 na czesci ,za alternator do mojej zaspiewal 150,- utargowalem na 120,- teraz oczekuje na przesylke i dopiero sie okaze czy mam problem z glowy czy wywalilem pieniadze w bloto.Z moim alternatorem bylem u dwoch elektrykow,jeden nie podjal sie wcale bo stwierdzil,ze jest zawalony robota,drugi wymienil mi regulator napiecia ze szczotkami,zaplacilem 80,- i po trzech dniach lampka dalej jarzy i swieci,dlatego wymienie alternator na drugi,moze w koncu bedzie chodzic.

Anonymous

Dedra - alternator

Post autor: Anonymous » 08 lis 2004, 18:37

A tak przy okazji podam nr i parametry alternatora do LANCI DEDRA 1.8ie dwa walki rozrzadu,bez klimatyzacji.
nr 63320044
14 V
65 A
AA 125B
MAGNETI MARELLI

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”