LPG-w Niemczech

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

LPG-w Niemczech

Post autor: LukaszN » 01 lut 2008, 11:15

Duchu-dziadka, mylisz sie,

POI LPG-Niemcy ze strony gas-tankstellen sa najlepszymi jakie mozesz znalesc w sieci.
Pelna lista LPG + CNG z mozliwoscia przesortowania Autostrady/ 24H/ z-bez obslugi kart EC - kozystam z danych na tej stronie od 2001 i zawsze byly aktualne. POI sa zaznaczone z dokladnoscia nie przekraczajaca 50m w stosunku do rzeczywistosci

Mapa owszem troche slaba, ale mozna wydrukowac pelna liste wszystkich stacji w Niemczech, a to sie przydaje. Rob jak chcesz, zawsze jest PB na kazdej stacji..
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

LPG-w Niemczech

Post autor: Duch-Dziadka » 01 lut 2008, 12:24

Mowisz o POI do TOM TOM-a dla symbiana v3???
POI z LPG tak ale dla zwyklych navigacji a nie udalo mi sie znalesc POI dla navigacji z telefonu komorkowego. Chcialbym zauwazyc ze to sa mimo wszystko dwa rozne programy.

Te mapy z strony internetowej sa dla mnie nieczytelne zupelnie i nie moge na nich polegac majac adresy tylko jak bede jechal autostrada to po co mi one. :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

LPG-w Niemczech

Post autor: Duch-Dziadka » 08 lut 2008, 19:42

LukaszN dzieki za ten link z POI to stacji LPG faktycznie smiga dobrze w TOM-TOMie. Wielkie dzieki za pomoc. :D

I wielkie dzieki dla BJK ktory cierpliwie na odleglosc pomagal mi w instalacji tej opcji. :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

LPG-w Niemczech

Post autor: Duch-Dziadka » 17 mar 2008, 11:47

Juz dwa tygodnie jak wrocilem z niemiec i teraz opisuje sprawe cala.

No wiec jesli chodzi o LPG to faktycznie wzdluz autostrady duzo stacji benzynowych ma gaz i najczesciej sa dwa rozne pistolety co wyklucza chodzenie na stacje do obslugi i proszenie o koncowke. Jednak poki co od swiecka przez jakies dobre 200 km a moze wiecej nie ma wzdluz bany zadnej LPG wiec polecam tankowanie po polskiej stronie.
Bardzo latwo rozroznic te pistolety. Dla naszych instalacji wyglada jak te co znamy z polskich stacji natomiast te pistolety do instalacji tzw. holenderskich maja na koncowce taka jakby gwiazde jak na zaworze od wody. Moglem zrobic zdjecie to bym wam pokazal. Nastepnym razem o tym pomysle.
Jeszcze raz wielkie dzieki dla LukaszaN ktory dal mi link do POI dla Tom Toma Mobile. Bez tego chyba nie znalazlbym zadnej stacji LPG. Mimo wszystko trzeba byc uwaznym jak sie nie ma takiej pomocy w nawigacji.
:D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 918
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

LPG-w Niemczech

Post autor: Piszczyk » 17 mar 2008, 23:32

gdybe jednak ktoś uparł się "pożyczać" przelotkę na stacjach to można spróbować tak:

Adapter fur Flussiggas mit M10 Gewinde bitte..

fonetycznie:

...adapter fur flusyśgas mit em cejn gewinte bite...

czyli : poproszę o adapter do gazu płynnego z gwintem m10

a jeśli chodzi o moje spostrzeżenia to w większych miejscowościach często można zatankować gaz w punktach nabijania butli gazem - czasem częściej niż na stacjach paliw

i jeśli ktoś chce szukać gazu pytając ludzi (niemców) to jeśli już ktoś coś kojarzy to zazwyczaj pośle was na stację z CNG - czyli ziemnym - nawet jak zapytacie o FLUSSIGGAS...
niestety naród ten nie jest tak lotny jak się zwykł przedstawać...
...niewykonalność jakiegoś zadania jest tymczasowa i spowodowana jedynie złym doborem narzędzi...

jest :
DELTA I 1.6 GTi.e.`1992   w wiecznym remoncie
AR166 2,5 V6 `2000   holownik
HiLux 3.0d `2007   służbowy
Thesis 3,0V6 `2002   żony
Thema 2,8 PRV   powrót do przeszłości

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

LPG-w Niemczech

Post autor: tomek » 18 mar 2008, 8:53

"Piszczyk" pisze:
Adapter fur Flussiggas mit M10 Gewinde bitte..
Niestety najczesciej Pani/Pan wyciaga pudelko z duza iloscia adapterow i musisz sobie sam wybrac ;). Ja mam swoj wiec nie ma problemow.

Rzeczywiscie jak pisam Duch pojawily sie stacje na ktorych sa 2 rodzaje pistoletow, pierwszy raz sie z tym spotkalem, czyzby wprowadzali nowy standard? Sam podjechalem raz z niewlasciwej strony, ale na szczescie nie bylo kolejki wiec sie przestawilem. W drodze nawet pomoglem 2 rodakom- jednemu porzyczylem koncowke, a drugiemu powiedzialem, ze ma podjechac pod drugi pistolet bo biedak walczyl z tym niewlasciwym i za cholere mu nie pasowalo.
W sumie droge Swiecko-Zillertal pokonalem w 100% na gazie (stacje mniej-wiecej co 200-250km przy autostradzie. Droga Monachium-Hamburg - rowniez 100% na gazie. Droga Hamburg-Kolbaskowo (przez Lubeck) niestety koncowka na benzynie - 1 stacja 100 km od HH a kolejne w pewnym oddaleniu od autostrady.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”