Thema - sprzęgło

Anonymous

Thema - sprzęgło

Post autor: Anonymous » 14 wrz 2004, 8:02

Witam wszystkich serdecznie. Chciałem podzielić się pewną informacja na temat sprzęgła.
Od pewnego czasu pedał sprzegła nie wracał do pozycji wyjsciowej lub co gorsza nie wysprzeglał wstecznego.
Od dwóch dni łapał przy samej ziemi na odcinku 2 cm!
Az w koncu skrzynka sie zbuntowała i biegi poszły sie...tzn nie wchodziły. Sprzęgło "padło"
Po całodziennych oględzinach przez mojego zaufanego mechanika stwierdzono padnietą pompe lub jej jakis profesjonalnie nazwany element i wyrobiony jeden z elementów siłownika.(Nie jestem mechanikiem, więc sie nie znam;)). Operacja trwała pare godzin i kosztowała mnie 280 zł. Jesli Ktos z Was chce moge dokladnie dopytac jak sie nazywały te elementy. Teraz chodzi jak brzytwa , jest wyregulowane i musze sie na nowo;) uczyc używać sprzegła. To tyle ode mnie. Moze sie komuś ta opowieść przyda jako diagnoza. Oby nie;)
Pozdrawiam serdecznie
Themka 2.5td (już zdrowa!)

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - opowieść o sprzęgle

Post autor: Arek » 14 wrz 2004, 11:28

No przyłaczam sie do tych zyczeń, a porada na pewno sie kiedyś komus przyda :roll:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

KRadzi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2003, 0:00
Lokalizacja: Mainz/Poznan

Thema - opowieść o sprzęgle

Post autor: KRadzi » 22 wrz 2004, 17:52

Mialem dokladnie to samo. Zeby moc przelaczyc bieg musialem "napompowac" sprzeglo. Pytalem 2 mechanikow - mowili pompa sprzegla ale robic nie chcieli. Pojechalem do szanownego ASO Lanci. Tam podszedl glowny mechanik - wyrok - padlo sprzeglo :shock:. Z wymiana ok 2.500PLN :? :shock: :( . Mowie ze moze pompa bo na pad sprzegla to nie wyglada. Nie i koniec - sprzeglo. Ale musze poczekac bo bedzie za kilka dni. No dobra jak sprzeglo to zamawiajcie. Wyjechalem z ASO i mnie nagle mnie olsnilo ze ktos kiedys polecal warsztat co sie zna na fiatach i alfach. Pojechalem. Szef pomacal, wysluchal mnie (!!!). I zwyrokowal ze pompa sprzegla albo wysprzeglik. Za naprawe wyszlo 250PLN czyli dziesiec razy mniej niz w ASO gdzie by mnie naciagneli na wymiane dobrej czesci. Czy to byl wysprzeglik czy pompa nie pomne. W pol dnia sie uporal.
Na nastepny dzien telefon z ASO - sprzeglo doszlo! Ladnie podziekowalem.
Omijam ASO najwiekszym lukiem jakim moge. Wam tez to radze. No chyba ze trzeba jechac na komputer - wtedy nie bedzie rady
Krzysztof

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - opowieść o sprzęgle

Post autor: Arek » 23 wrz 2004, 10:02

No z tą jazdą na komputer do ASO to tez nie koniecznie. Sporo warsztatów ma juz to cacko
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

KRadzi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 17 cze 2003, 0:00
Lokalizacja: Mainz/Poznan

Thema - opowieść o sprzęgle

Post autor: KRadzi » 23 wrz 2004, 10:19

Moj mechanik ktory zajmuje sie fiatami od 30 lat potrafil wymienic trzy miejsca w Poznaniu gdzie jest komp z oprogramowaniem do Lancii. I wszystkie trzy to ASO. Nie twierdze ze jakies warsztaty ich nie maja. Po prostu nie znam zadnego.
Krzysztof

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - opowieść o sprzęgle

Post autor: Arek » 27 wrz 2004, 9:56

Kradzi chyba trza po prostu podzwonic i popytac.
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”