Thema - ciężko pali...

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 10 paź 2007, 21:26

Ciężko pali,a praktycznie odkąd ją kupiłem :x
Musi się troszke nakręcić za nim odpali ale tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym zapala od kopa i nie ma z tym problemu...
Przypomne ze jezdze na gazie ale odpalanie jest tylko i wylacznie na benzynce,silnik mam 3.0 V6
Mozliwe ze to przez uszkodzona sonde lambde? :roll: zamiast silniczka krokowego mam założony register od gazu... Jezdze juz tak kawał czasu i tylko co to odpalanie jest meczace dla mnie jak i dla rozrusznika,który sie musi troszke napocic aby uruchomić 3-litrowego smoczka :D
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
fiergloo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 988
Rejestracja: 02 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Thema - ciężko pali...

Post autor: fiergloo » 10 paź 2007, 22:21

mamy pokrewne silniki. U mnie odpalanie jest spontaniczne- jednego dnia odpali z obrotu a może być zimno, a w ciepły dzień moge go kręcić i kręcić. I na odwrót. Ale ten silnik krokowy może mieszać, ja raz wymontowałem go przy wymianie świec i przez pierwsze kilka dni też ciężko odpalał.
Blog o motoryzacyjnej włoszczyźnie i nie tylko: http://www.fiergloo.pl/
Dużo o Alfa Romeo: http://www.alfaholicy.org/

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thema - ciężko pali...

Post autor: pew » 10 paź 2007, 23:01

"Miro" pisze:Ciężko pali,a praktycznie odkąd ją kupiłem :x
Musi się troszke nakręcić za nim odpali ale tylko na rozgrzanym silniku, na zimnym zapala od kopa i nie ma z tym problemu...
Przypomne ze jezdze na gazie ale odpalanie jest tylko i wylacznie na benzynce,silnik mam 3.0 V6
Mozliwe ze to przez uszkodzona sonde lambde? :roll: zamiast silniczka krokowego mam założony register od gazu... Jezdze juz tak kawał czasu i tylko co to odpalanie jest meczace dla mnie jak i dla rozrusznika,który sie musi troszke napocic aby uruchomić 3-litrowego smoczka :D
miałem dokładnie to samo (a nigdy nie miałem gazu) - przyczyna była (wydawałoby sie) prozaiczna - zaśniedziałe i zasyfione styki i klemy - przejrzyj całą elektrykę na linii akumulator - alternator - zapłon. Jak szybko nie znajdziesz przyczyny to szczotki zaczną Ci się sypać jak deszcz (i wymiana czy regeneracja nic nie pomoze, będą się męczyć i znowu ścierać błyskawicznie - to mówię na wypadek gdyby ktoś stwierdził że to przyczyna - a to raczej skutek)
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Re: Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 10 paź 2007, 23:24

"pew" pisze:miałem dokładnie to samo (a nigdy nie miałem gazu) - przyczyna była (wydawałoby sie) prozaiczna - zaśniedziałe i zasyfione styki i klemy - przejrzyj całą elektrykę na linii akumulator - alternator - zapłon.
Właśnie z alternatorem mam coś nie tak :roll: Po odpaleniu silnika załaczając światła - świeca słabiutko (cała deska rozdzielcza też) dopiero po lekkim przegazowaniu wskazówka od ładowania idzie w góre i wtedy wszystko świeci tak jak należy... Wogóle mi się wydaje że mam za małe ładowanie-czyżby się już kończyły szczotki lub coś innego :roll:
Będe musiał podjechać do mechanika z tym fantem bo mnie drażni coraz bardziej :evil:
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Thema - ciężko pali...

Post autor: bogdan » 11 paź 2007, 20:33

W moim przypadku 2Xthema 3.0 to były problemy z odpalanie automatu, manual pali idealnie. Jednak po wymianie pompy paliwa w automacie pali lepiej niż manual.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 11 paź 2007, 23:07

Też myślałem o pompie bo ostatnio się schylem pod auto i słychać dziwny dzwięk,tam gdzie znajduje się pompa paliwa- zdaje mi sie ze pracuje zbyt głośno. Myśle że nadchodzi jej koniec :twisted: ale narazie póki co jest ok :D
Pożyjemy zobaczymy :lol:
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - ciężko pali...

Post autor: pew » 13 paź 2007, 0:48

alternator się kończy, pompa się kończy -ojoj :wink:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Thema - ciężko pali...

Post autor: maki » 13 paź 2007, 0:56

"Miro" pisze:Też myślałem o pompie bo ostatnio się schylem pod auto i słychać dziwny dzwięk,tam gdzie znajduje się pompa paliwa- zdaje mi sie ze pracuje zbyt głośno. Myśle że nadchodzi jej koniec :twisted: ale narazie póki co jest ok :D
Pożyjemy zobaczymy :lol:

moze najpierw rozkrec pompe, wyczysc, tzn. usun piasek z miseczki w ktorej plywa sobie pompa... ja jak moja pompe wymienialem to az sie przerazilem... piachu tyle, ze nie jeden zamek mozna by z niego zbudowac :wink: to samo bylo na filtrze, umieszczonym na pompie. nie dziwie sie ze padla, nie dawala rady pociagnac paliwka przez zapchane sito :?

ten sam problem

wymienilem pompe i pali jak zloto :D

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 14 paź 2007, 21:56

"pew" pisze:alternator się kończy, pompa się kończy -ojoj :wink:
Wymieni się na nowe i będzie git : yesyes :
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 14 paź 2007, 21:59

"maki" pisze:moze najpierw rozkrec pompe, wyczysc, tzn. usun piasek z miseczki w ktorej plywa sobie pompa... ja jak moja pompe wymienialem to az sie przerazilem... piachu tyle, ze nie jeden zamek mozna by z niego zbudowac :wink: to samo bylo na filtrze, umieszczonym na pompie. nie dziwie sie ze padla, nie dawala rady pociagnac paliwka przez zapchane sito :?
Filtr wymieniałem pare miesięcy temu i byl strasznie zasyfiony...
Co do pompy to nie wiem bo jej jeszcze nie rozkręcałem :roll: W którym miejscu ona się dokładnie znajduje? :roll:
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Thema - ciężko pali...

Post autor: maki » 14 paź 2007, 23:51

"Miro" pisze:
"maki" pisze:moze najpierw rozkrec pompe, wyczysc, tzn. usun piasek z miseczki w ktorej plywa sobie pompa... ja jak moja pompe wymienialem to az sie przerazilem... piachu tyle, ze nie jeden zamek mozna by z niego zbudowac :wink: to samo bylo na filtrze, umieszczonym na pompie. nie dziwie sie ze padla, nie dawala rady pociagnac paliwka przez zapchane sito :?
Filtr wymieniałem pare miesięcy temu i byl strasznie zasyfiony...
Co do pompy to nie wiem bo jej jeszcze nie rozkręcałem :roll: W którym miejscu ona się dokładnie znajduje? :roll:
najlepiej do niej sie dostac demontujac tylne siedzenie. nastepnie w bagazniku, na samym poczatku (siedzac w samochodzie) pod wykladzina bedzie blacha przykrecona na 3 lub 4 srubach. dokladnie nie pamietam :?
odkrecisz je, sciagniesz blache i zobaczysz dwie puszki. ta o wiekszej srednicy kryje w sobie pompe...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - ciężko pali...

Post autor: Miro » 15 paź 2007, 17:51

"maki" pisze:najlepiej do niej sie dostac demontujac tylne siedzenie. nastepnie w bagazniku, na samym poczatku (siedzac w samochodzie) pod wykladzina bedzie blacha przykrecona na 3 lub 4 srubach. dokladnie nie pamietam :?
odkrecisz je, sciagniesz blache i zobaczysz dwie puszki. ta o wiekszej srednicy kryje w sobie pompe...

pozdrawiam
Dzięki za info,póki co to jeszcze śmiga i jezdzi ale nie podoba mi się odgłos,który dochodzi właśnie z tamtego miejsca :x i wogóle benzyną troche śmierdzi jak się schyle z tyłu pod auto...
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
maki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 333
Rejestracja: 30 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: RZESZÓW

Thema - ciężko pali...

Post autor: maki » 15 paź 2007, 23:33

"Miro" pisze:
"maki" pisze:najlepiej do niej sie dostac demontujac tylne siedzenie. nastepnie w bagazniku, na samym poczatku (siedzac w samochodzie) pod wykladzina bedzie blacha przykrecona na 3 lub 4 srubach. dokladnie nie pamietam :?
odkrecisz je, sciagniesz blache i zobaczysz dwie puszki. ta o wiekszej srednicy kryje w sobie pompe...

pozdrawiam
Dzięki za info,póki co to jeszcze śmiga i jezdzi ale nie podoba mi się odgłos,który dochodzi właśnie z tamtego miejsca :x i wogóle benzyną troche śmierdzi jak się schyle z tyłu pod auto...
u mnie zaczynalo sie wlasnie od glosnego rozruchu pompy, poznej znow czesto sie zacinala, po czym nie czekalem na dalszy rozwoj wydarzen i ja wymienilem... a teraz cisza i spokoj :D

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”