Kappa - podłączenie centralnego zamka

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

Kappa - podłączenie centralnego zamka

Post autor: szlemik3 » 18 kwie 2007, 20:09

tak sobie wymyslilem ze chce aby centralny zamek i bagaznik otwierane byly z pilota i napewo jest to do zrobienia,mam taki plan i z checia wyslucham podpowiedzi gdzie sie wpiac z sterowaniem sygnalu dla zamykania i otwierania centralnego.Moze ktos przerabial temat i podpowie.Wstepnie znalazlem cos takiego na allegro aukcja
Ciekawa jest jeszcze funkcja domykania szyb,musze to tylko jakos ugryzc.Osobny kanal-takze zalapie sie bagaznik.
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

CimekKappa

Kappa - centralny na pilota

Post autor: CimekKappa » 19 kwie 2007, 18:04

Zrobilem to polowicznie....mam tylko centralny z piolota w kluczyku chcialem tez zrobic otwieranie bagaznika ale cos jest u mnie nie tak.....niby pilot przechodzi w stan programowania ale nie programuje sie...nie znam sie na elektryce, robil mi to kumpel a zajelo mu to z godzine...najtrudniejsze bylo zbalezienie odpowiedniego kabla zeby sie wpiac bo ktos u mnie pozamienial kolory..
jesli chcesz moge zapytac go w jaki kabelek trzeba sie wpiac i znajdzie schemat instalacji. wiem zew w koncu podpial sie w wiazke obok kierownicy, ale mozna tez napewno w wiazke w tunelu srodkowym lub w progu..ale w tej chwili nie wiem w ktore kable :)
jesli czegos wiecej sie dowiem to napisze cos wiecej :)

Awatar użytkownika
grzesko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 27 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kappa - centralny na pilota

Post autor: grzesko » 19 kwie 2007, 18:15

"szlemik3" pisze:tak sobie wymyslilem ze chce aby centralny zamek i bagaznik otwierane byly z pilota i napewo jest to do zrobienia,mam taki plan i z checia wyslucham podpowiedzi gdzie sie wpiac z sterowaniem sygnalu dla zamykania i otwierania centralnego.Moze ktos przerabial temat i podpowie.Wstepnie znalazlem cos takiego na allegro aukcja
Ciekawa jest jeszcze funkcja domykania szyb,musze to tylko jakos ugryzc.Osobny kanal-takze zalapie sie bagaznik.
Ja nie mam w swojej dederce pilota do centralnego i tylko moge kluczykiem centralny otwierac .To jak zakupie to i podmienie sterownik to bedzie mi chodzil centralny z pilota ?
lancia dedra-2.0 8V --91 rok---DESKA DIGITAL--------srodek prawdziwa czarna skora,lampy tylnie wymienione na nowe z modelu 96

Ciagnik .....100 tys , naczepa .....150 =wolne w swieta....bezcenne.

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kappa - centralny na pilota

Post autor: szlemik3 » 19 kwie 2007, 20:10

"grzesko" pisze:Ja nie mam w swojej dederce pilota do centralnego i tylko moge kluczykiem centralny otwierac .To jak zakupie to i podmienie sterownik to bedzie mi chodzil centralny z pilota ?
Nie podmieniasz sterownika tylko musisz wpiac sterownik pilota w sygnal oryginalnego sterownika centralnego,bedzie dzialac nawet w dederce tylko trzeba sie odpowiednio wpiac.
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Kappa - centralny na pilota

Post autor: Endrju » 19 kwie 2007, 21:19

Też bym chętnie coś takiego u siebie zamontował...ale na elektryce nie znam sie wogóle :) może jak opiszecie sprawe to będzie łatwiej coś takiego zamontować :)
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

Awatar użytkownika
grzesko
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 27 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kappa - centralny na pilota

Post autor: grzesko » 19 kwie 2007, 21:24

"szlemik3" pisze:
"grzesko" pisze:Ja nie mam w swojej dederce pilota do centralnego i tylko moge kluczykiem centralny otwierac .To jak zakupie to i podmienie sterownik to bedzie mi chodzil centralny z pilota ?
Nie podmieniasz sterownika tylko musisz wpiac sterownik pilota w sygnal oryginalnego sterownika centralnego,bedzie dzialac nawet w dederce tylko trzeba sie odpowiednio wpiac.
Sterownik to jest ta puszka kwadratowa
co jest na allegro na zdjeciu ?.Ja tez taka mam chyba identyczna.
lancia dedra-2.0 8V --91 rok---DESKA DIGITAL--------srodek prawdziwa czarna skora,lampy tylnie wymienione na nowe z modelu 96

Ciagnik .....100 tys , naczepa .....150 =wolne w swieta....bezcenne.

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

Kappa - centralny na pilota

Post autor: adasik12 » 19 kwie 2007, 21:41

Ja właśnie zamontowałem sobie centralny z pilota. Sprawa jest prosta wystarczy znaleźć odpowiednie kabelki jeden od zamykania i drugi do otwierania zamków( jak jest sterowanie masą to najlepiej kontrolkę podpinamy do masy i sprawdzamy poszczególne przewody chyba że mamy schemat ) podłączmy centralkę według instrukcji i po sprawie. Jeżeli chodzi o otwieranie bagażnika to jeszcze nad tym pracuje bo otwiera się go z przycisku w schowku przycisk powoduje przepływ prądu do siłownika i otwiera go.Tak więc sterowanie masą odpada Muszę zastosować jakiś przekaźnik ale na razie nie mam czasu :(
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
robert199
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 295
Rejestracja: 15 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Kappa - centralny na pilota

Post autor: robert199 » 19 kwie 2007, 23:54

to ja instalowalem pilota koledze CimekKappa. juz o tym pisalem jak to podlaczyc, ale napisze jeszcze raz:





głowne zasilanie alarmu:
najlepuej bezpośrednio od akumulatora, albo w skrzynce bezpiecznikowej

+12v po właczeniu zapłonu:
przewód zilono/czarny znajdujący sie w czarnym 8-polowym złaczu konektorowym oznaczonym H w skrzynce bezpiecznikowej

blokada silnika:
rozłaczyc przewód popielaty znajdujacy sie w 6polowym zlaczu konektorowym
jest to przewod na ktorym podczas rozruchu na 1 s znika plus

blokada rozrusznika:
rozłaczyc przewód czerwono/czarny taki gruby zasilajacy przekaznik nr7 pompy benzynowej znajdujacy sie w komorze mechanizmu wycieraczek

kierunkowsazy:
niebiesko/ czarny i niebieski znajdujacy sie w 6-cio polowym zlaczu konektorowym oznaczonym C w skrzynce bezpiecznikowej

centralny zamek:
sterowany minusem
przewod biało/żółty otwieranie i niebiesko/żółty zamykanie
jest w wiazce przewodow od dzwi kierowcy lub w tunelu centralnym

szyby el.
silniki w stanie spoczynku podlaczone do masy
rozlaczyc przewody:
popielaty (plus przy podnoszeniu) i popielato/ czarny (minus przy podnoszeniu) -szyba przednia lewa
niebiesko/czarny plus przy podnoszeniu niebiesko czerwony minus -szyba przednia prawa
znajduje sie w tunelu srodkowym

popielato czerwony (plus)
popielato/czarny (minus) szyba przednia lewa
brazowy +przy podnoszeniu popielaty minus przy podnoszeniu
przenia prawa
znajduje sie w centralce w bagazniku

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”