Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: asqard » 19 sty 2020, 19:54

Jak w temacie przy robieniu sprzęgła został zdjęty akumulator, po wszystkim żona normalnie otworzyła auto z pilota i tak samo zamkneła ja po 2h już nie mogłem otworzyć z pilota z kluczyka centralny otwiera wszystkie drzwi padło na padniętą baterie w pilocie wymiana i nadal to samo nie mogę otworzyć z pilota, zaskakują zagadka na niedzielę

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Pawcio78 » 19 sty 2020, 20:41

Wejdź do środka pozamykaj wszystkie drzwi ręcznie ryglami i otwórz z pilota. Potem zamknij i otwórz od środka z pilota. Daj znać czy poskutkowało.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

asqard
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:22
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: asqard » 19 sty 2020, 21:07

Próbowałem od strony kierowcy za ryglowałem wszystkie drzwi otworzyłem z klamki wew. Ze strony kierowcy ale nie pomogło, odpielwm masę z akumulatora, zobaczę co się stanie godzina minęła już, nie działa , ale tak się zastanawiam jak by strzelił moduł komfortu to coś jeszcze by nie działało?

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Pawcio78 » 19 sty 2020, 21:48

Czy czerwone światełko w pilocie miga jak wciśniesz przycisk?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

adambc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2018, 20:36
Imię: Adam
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: adambc » 11 lut 2020, 21:34

Witam, czy udało się Tobie rozwiązać problem? Napotkałem na podobny problem u siebie. Opcje z ryglowaniem drzwi i odpięciem akumulatora nic nie dały..

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Bichoń » 11 lut 2020, 21:58

Na początek trzeba sprawdzić, czy działa centralny zamek w ogóle. Wsiąść do samochodu, wepchać rygiel w dół i zobaczyć, czy wszystkie drzwi się zaryglują. Po czym otworzyć ciągnąc rygiel w górę albo otwierając za klamkę i zobaczyć, czy pozostałe drzwi reagują. Jak nie reagują, to podstawową sprawą będzie sprawdzenie bezpiecznika.
Druga sprawa to działanie pilota. Działający "trójkątny" pilot powinien sygnalizować działanie czerwoną diodką. Jeżeli dioda nie daje znaku życia to można by sprawdzić, czy bateria nie wyzionęła ducha. Jeżeli bateria jest OK, to najprawdopodobniej jest problem z microswitchem (przyciskiem na płytce drukowanej pilota). Najczęściej przy przyciskaniu mechanicznie się uszkadzają jego luty i nie kontaktuje, pomaga poprawienie lutów. Ale być może cały microswitch się zepsuł i trzeba go wymienić - koszty zakupu groszowe, ale lutowanie już nieco precyzyjne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomek Em
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 30 paź 2016, 20:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Łańcut (Rzeszów)

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Tomek Em » 27 wrz 2020, 19:42

Witam,

mam podobny problem. Pilot działał i nagle przez pewien czas raz otworzył auto, raz nie, aż w końcu nie reaguje. Dioda się pali przy wciśnięciu, czyli nie wina przycisku jak mniemam. Centralny działa, bo wszystkie drzwi się otwierają i zamykają poprzez zamek w drzwiach, więc bezpiecznik też raczej jest ok. Znajomy poprawiał luty w środku, lecz bez efektu. Bateria nówka. Cóż to może być?

Tygrys86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2021, 20:40

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Tygrys86 » 02 kwie 2021, 7:04

dopinam sie do tematu poniewaz wszystko działało ok z moim centralnym ale po wymianie bateri włożyłem kluczyk do dzwi od strony kierowcy i obudowa kluczyka mi sie rozsypała i wypadła mi ta blaszka cienka szukając nie znalazłem
i teraz problem jest taki iż jak otwieram dzwi z kluczyka to centralny otwiera ale momentalnie zamyka spowrotem nie wiem co sie stało
Czy ktoś coś w tym temacie? dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Bichoń » 04 kwie 2021, 21:53

Jeżeli centralny reaguje tak, że po zamknięciu od razu się otwiera, to znaczy że nie dostał pozycji "zamknięte" ze wszystkich zamków. Tutaj może być podobnie, tylko w drugą stronę, wydaje mi się że tak miałem jak zamki mi przymarzły - mimo, że otwierałem, to mi centralny je zamykał. Po kilku próbach powinno wyłączyć centralny zamek, takie zabezpieczenie przed zepsuciem zamków.
Tylko nie widzę tutaj związku pomiędzy otwieraniem z kluczyka a z pilota, powinien reagować tak samo. To, że u ciebie zaczęło się to dziać jak otwierasz z kluczyka wygląda na zbieg okoliczności.
A nie widzisz, czy wszystkie bolce w drzwiach się podnoszą/zamykają?
Ja bym porządnie wyczyścił i przesmarował wszystkie zamki (mechanizmy rygli), jeżeli to nie pomoże to trzeba by zdjąć boczki i przeczyścić mikrostyki, może zaszły brudem, skleiły się i nie chcą "odskakiwać".

A co do blaszki w kluczyku - kiedyś taką dorobiłem z drucika, pokombinuj trochę i powinno się udać.

Tygrys86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 08 lut 2021, 20:40

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Tygrys86 » 13 sie 2021, 17:46

Bardzo dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5035
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - Przestało działać otwieranie i zamykanie z pilota

Post autor: Bichoń » 26 sie 2021, 22:22

Tygrys86 pisze: 13 sie 2021, 17:46 Bardzo dziękuję za pomoc
Czy udało się rozwiązać problem? Co było przyczyną?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”