Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Tomek Em
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 30 paź 2016, 20:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Łańcut (Rzeszów)

Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: Tomek Em » 22 paź 2018, 19:12

Witam

Mam pytanie dot. żarówek H7, a konkretniej z jakiej firmy się najlepiej spiszą w Lybrze? Aktualnie mam niedrogie żarówki, typu xenon look z nieznanej firmy, na których jeżdżę już ze 2 lata, jednakże zbliża się okres zimowy, kiedy szybko robi się ciemno i do tego dochodzą wszelakie opady, gdzie przy takich warunkach i przy tych żarówkach kompletnie nic nie widać. Znalazłem na internecie
żarówki Osram Blue Cool Hyper (80w), które mają fajną białą/niebieską barwę i świecą mocno i posiadają dobre opinie, lecz jest brak homologacji i nie wiem czy ryzykować kupując je, czy jednak szukać dalej. Chciałbym, żeby barwa światła nie była żółta, bo zależy mi też na wyglądzie. Czytałem opinie innych żarówek typu Phillips itd., lecz za tą cenę, ponoć są bardzo nietrwałe... Pod uwagę też brałem Ledy H7 COB 7600, ale tak samo nie mają zdaje się homologacji. Czy orientuje się ktoś o istnieniu mocnych żarówek halogenowych z białą/niebieską barwą?

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: mikee72 » 22 paź 2018, 20:51

Ogólnie zasada jest taka: +światło = -żywotność
Zwykłe Osram Cool Blue są przystępne cenowo, dają ładne światło i są dosyć trwałe..
no ale dnia z nocy nie zrobią, tym bardziej w deszczu.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: pääkäyttäjä » 23 paź 2018, 8:59

W Mondeo na co dzień jeżdżę z Bosch Pure Light i wystarcza... normalne światło, cenowo bardzo OK. Wcześniej miałem Philips Vision Plus 30 i świeciły trochę lepiej od Bosch. Wyleczyłem się z hiper drogich żarówek do codziennej jazdy...

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: szwagier-lublin » 23 paź 2018, 12:22

Philips White Vision H7 polecam. Jeśli chodzi o żywotność to jest ona zbliżona do standardowych żarówek. Są one za to bardziej wrażliwe na wszelkie spadki napięć w obwodzie reszty oświetlenia. W Lybrze jest szyna CanBus, jeśli WSZYSTKIE żarówki będą w dobrym stanie - nie okopcone, kierunki nie obdarte z pomarańczowej skórki itd... to H7 White Vision będą świeciły długo a technicznie myślę, że by Cię zadowoliły parametrami.
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: horses » 24 paź 2018, 18:53

Niemieckie RING, Flosser
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

fiordek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:36
Imię: Maciej
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Lybra 2.4 JTD - Jaką żarówkę zamontować?

Post autor: fiordek » 29 paź 2018, 21:04

OSRAM H7 55W SILVERSTAR 2.0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”