Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

todi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: todi » 02 sty 2016, 13:21

Jako ze jestem tu nowy witam wszystkich serdecznie.
Mam poważny problem z moją lybrą ale z waszą pomocą może uda się rozwiązać problem, szukałem na forum ale nikt nie opisuje takiej przypadłości, a przynajmniej nie udało mi się znaleźć, ale żeby nie przedłużać wygląda to tak.
Przekręcam kluczyk w stacyjce zapalają się kontrolki standardowo, ale sprężynka od świec nie świeci się normalnie ale żarzy tylko tak na pół gwizdka, jednocześnie kluczyk code świeci się normalnie ale nie gaśnie. Wszystkie kontrolki gasną normalnie jak powinny oprócz tych dwóch, żarzącej się sprężynki i kluczyka code można wtedy czekać pół dnia i nic się nie wydarzy, nie zgasną, a auta nie idzie odpalić pewnie z racji palącej lampki code rozrusznik kręci ale auto nie pali , pewnie pompka nie podaje paliwa. Dodatkowo w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce słychać metaliczne kliknięcie którego normalnie nie ma jeżeli błąd się nie pojawia, zlokalizowałem to kliknięcie i jest to elektromagnes na kole klimy, a klima powinna włączać się po uruchomieniu silnika a nie w momencie przekręcenia kluczyka. Nie dzieje się to zawsze ale ostatnio coraz częściej, czasem wystarczy że cofnę kluczyk raz i ponowię próbę i wszystko gra a czasem męczę go kilkadziesiąt razy i nic, zmiana kluczyka nic nie daje. Wydawało mi się ze problem pojawia się w deszczowe dni gdzie jest dużo wilgoci, ale szybko okazało się ze jednak nie, ale temperatura ma raczej znaczenie ponieważ całe lato był spokój a teraz temperatury spadły i problem się nasila, idę do auta i nie wiem czy odjadę, masakra jakaś, auto było podpinane pod kompa przez elektronika ale nie potrafi mi pomóc twierdzi że nie ma błędów. Nie wiem co winić, może przekaźnik któryś jest uszkodzony? no bo po co włącza klime przed uruchomieniem silnika wiecie który przekaźnik za to odpowiada? pomocy!!! z góry dziekuje za odpowiedzi.

grzestel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 95
Rejestracja: 17 paź 2011, 21:20
Imię: grzestel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: grzestel » 03 sty 2016, 18:18

Ja bym sprawdzil modul immo. Sciagnij sobie DeSatiz Lybra poczytaj jak to przebiegle ktos wymyslil zeby ci nikt samochodu nie ukradł.

Wysłane z mojego Hol-U19 przy użyciu Tapatalka
__________________________
Lybra 1.9 JTD 2001r
Phedra 2007 2.0 HDI 136 KM
Kraków

todi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: todi » 04 sty 2016, 10:23

spróbuje dogrzebać się do modułu w wolnej chwili zobaczymy co z tego wyniknie, a do mojej pierwszej wypowiedzi zapomniałem dodać ze przy tym całym cyrku który mi auto funduje z tymi palącymi się ciągle kontrolkami podczas próby odpału temperatura cieczy idzie od razu na maxa a tak naprawdę silnik jest zimny po kilku dniach postoju...co jest grane?..pomóżcie!

andre1500
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2019, 21:52
Imię: Andrzej

Re: Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: andre1500 » 21 sie 2020, 11:34

Witam, jak rozwiązałeś problem tych żażących kontrolek bo u mnie jest to samo i nie wiem gdzie szukać przyczyny

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: BlackLybraSW » 01 paź 2021, 17:04

a ja obstawiam swiece do wymiany
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra JTD - nie gaśnie kontrolka świec żarowych

Post autor: BlackLybraSW » 01 paź 2021, 17:05

todi pisze: 04 sty 2016, 10:23 spróbuje dogrzebać się do modułu w wolnej chwili zobaczymy co z tego wyniknie, a do mojej pierwszej wypowiedzi zapomniałem dodać ze przy tym całym cyrku który mi auto funduje z tymi palącymi się ciągle kontrolkami podczas próby odpału temperatura cieczy idzie od razu na maxa a tak naprawdę silnik jest zimny po kilku dniach postoju...co jest grane?..pomóżcie!
A akumulator masz OK i ladowanie ?
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”