Lybra SW - cały czas świeci lewy kierunek

megabayt
Dopiero zaczyna na naszym forum

Lybra - problem z kierunkowskazem

Post autor: megabayt » 18 sty 2011, 13:27

Witam

Mam problem z kierunkowskazem... tak tylko z jednym. Kiedyś problem występował sporadycznie lecz teraz prawie codziennie. Zostawiam auto na noc, przychodzę rano a tu się świeci ciągłym światłem prawy kierunkowskaz (przód, bok i tył). W przeszłości pomagało włączenie na chwillę świateł awaryjnych lecz teraz i to nie poomaga. Sprawdzałem przerywacz pod kierownicą jest wporządku, styki w tylnej lampie też są dobre. Jak uruchomię samochód to lewy migacz działa prawidłowo lecz gdy przełącze na prawy to tylko raz tyknie (tak jakby migał) i nic, a kiedy włącze awaryjne to lewy też się zawiesza i świecą obydwa (ciągłym światłem). Kierunkowskaz włącza się sam z siebie kiedy tylko mu pasuje przy wyłączonym samochodzie i jedyne co pomaga aby go wyłączyć to odłączenie na kilka chwil jednej z klem akumulatora.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Kontakt:

Re: Lybra - problem z kierunkowskazem

Post autor: Dudi » 18 sty 2011, 14:55

Zacznij od wymiany wszystkich żarówek w kierunkowskazach. I sprawdź co się dzieje.
Potem sprawdź styki w tylnej lampie. I sprawdź wszystkie połączenia.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

megabayt

Post autor: megabayt » 18 sty 2011, 15:12

Dudi pisze:Zacznij od wymiany wszystkich żarówek w kierunkowskazach. I sprawdź co się dzieje.
Potem sprawdź styki w tylnej lampie. I sprawdź wszystkie połączenia.
Ale jak świecą wszytskie kierunki? a te styki w tylnej lampie to te na kostce co wchodzi w lampe?

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Kontakt:

Post autor: Dudi » 18 sty 2011, 15:55

Zacznij od wymiany żarówek. Ja miałem ostatnio taki przypadek, wymieniłem i już się nie zdarza. Okazało się, że przednia była na granicy zużycia, bo wystarczyło ją potrząsnąć i zerwał się drucik w środku (pewnie już nie kontaktowała dobrze i powodowała jakieś różnice napięć).
A też kierunkowskazy z prawej strony zapaliły mi się po zamknięciu samochodu z pilota.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mrs.raketa
Klubowicz
Klubowicz
Imię: Żaneta

Post autor: mrs.raketa » 18 sty 2011, 16:48

ooooo widzisz :)
Miałam ostatnio podobny problem ;) Póki co rozwiązał sie sam, ale wymienimy żaróweczki, by do tego typu nerwów :roll: nie dochodziło w przyszłości :)
Dudi- dzięki za cynk : ok2 :
Lancia Lybra SW 1.9 JTD
...wake up...survive...go 2 bed...

megabayt

Post autor: megabayt » 19 sty 2011, 1:06

żaróweczki zakupione i rano bede wymieniał. Dzisiaj w pracy jak miałem dłuższy postój to znowu się włączyły prawe kierunki i nie mogłem ich wyłączyć. Podszedłem od przodu do samochodu i przedni juz nie świecił tylko boczny i tylni. Podniosłem maskę i na podszybiu też są bezpieczniki i przekaźniki (tzn ja tam mam jeden bezpiecznik 7.5, dwa małe prostokątne przekaźniki i jeden duży kwadratowy) wyciągałem każdego pokolei i nic dopiero jak próbowałem wyciągnąć tego kwadratowego (a szło to bardzo ciężko) to migacze przestały sie palić a styki przekaźnika były strasznie pozalepiane.

Zobacze rano czy wyczyszczenie przekaźnika pomogło.

piotr2309
Imię: Piotr

Lybra SW - cały czas świeci lewy kierunek

Post autor: piotr2309 » 25 gru 2012, 13:36

Witam jestem nowym posiadaczem tego Auta wczoraj zaczął się mój pierwszy problem gdyż cały czas pali się lewy kierunek jak i na zewnątrz tak i w środku na panelu gdy wyłączę światła jest niby oki kierunek gaśnie ale gdy go włączam to nawet i światła przednie tylne razem z nim się włączają i mrugają. Sprawdzałem bezpieczniki są ok ale jak wyciągnąłem ten od kierunku to żadne światło sie nie paliło nawet kontrolki na panelu z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Imię: Jerzy

Re: Lybra SW -Cały czas świeci lewy kierunek

Post autor: markiz » 25 gru 2012, 14:01

Gdybyś szukał przekaźnika to jest pod kierownicą,trzeba zdjąć osłonę.
Miałem troszkę inaczej ,bo u mnie nie świecił tylko mrugał cały czas.
Przyczyną było sklejenie styków przekaźnika.Puknąłem go i gitara.Już rok spokój :D
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz

Post autor: Lukasz_TG » 25 gru 2012, 14:13

Zwarcie jakimś cudem na wyjściu przekaźnika pojawia się + 12v wszystko wskazuje na wajche od kierunków.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Imię: adam

Post autor: adamM20 » 25 gru 2012, 14:32

Lukasz_TG pisze:Zwarcie jakimś cudem na wyjściu przekaźnika pojawia się + 12v wszystko wskazuje na wajche od kierunków.
... stawiałbym na wajchę gdyby nie "efekt choinki", o którym pisze Piotr2309, a która uaktywnia się po wyłączeniu świateł i włączeniu lewego kierunku. Efekt choinki to typowy problem braku masy a ponieważ auto odpala bez problemów (tak zakładam) a inne odbiorniki prądu pracują normalnie dlatego brak masy występuje w obwodzie zasilania świateł. Niestety szybkie znalezienie usterki w takim przypadku czasem bywa trudne, moim zdaniem należy zacząć od sprawdzania masy (multimetrem) przy światłach przednich i tylnych lamp.
jest:125p, 126p, M-20, Pajero I, polonez rover, cc900, wartburg 353w, garbus 1302, kappa 3,0, junak 350 i ...... polonez 1,5 SLE, Lublin 3,5t oraz MB 190 1,8E, Punto Selecta 1,2, syrena 105, Thesis 3,0, moskwicz 403, Thema 2,0 16V,

piotr2309

Post autor: piotr2309 » 25 gru 2012, 15:08

już odnalazłem problem zrobiłem tak jak kolega wyżej powiedział kabelki się stykały i na dodatek bezpiecznik który nie był opisany miał zaśniedziałe styki ale dopiero po rozebraniu kierownicy mogłem do tego dojść Wielkie Dzięki :)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Kontakt:

Re: Lybra SW - cały czas świeci lewy kierunek

Post autor: Dudi » 25 gru 2012, 16:52

Jeszcze radziłbym Ci wymienić wszystkie żarówki w kierunkowskazach, bo słaba żarówka też potrafi spowodować małe zwarcie i zaświecenie się wszystkich kierunków z jednej strony. Ja miałem taki akurat przypadek, niezauważyłem i stopił się przedni kierunek, który musiałem zmienić. A spowodowała to żarówka, która była na wykończeniu.
Dudi
Obrazek
Obrazek

piotr2309

Re: Lybra SW - cały czas świeci lewy kierunek

Post autor: piotr2309 » 25 gru 2012, 19:24

no najlepsze jest to ze problemem sa kable od poduszek bo ten bezpiecznik który odpiąłem wstawiłem nowy po paru km znow to samo a bez bezpiecznika jest wszystko oki tylko poduszki nie działają

dario-r81
Imię: Daro

Post autor: dario-r81 » 29 sie 2016, 13:57

Ja sprawdziłem wszystkie żarówki, przekaźnik pod kierownicą, bezpieczniki wewnątrz i te, które są pod maską, centralkę od centralnego - bez rezultatu. Kierunkowskazy świecą się nieustannie. Dopiero po wyjęciu bezpiecznika od świateł awaryjnych wszystko gaśnie. Co ciekawe gdy przekręcę zapłon i włączę kierunkowskaz to niezależnie w którą dam stronę - błykają jakbym włączył awaryjne... Jakieś pomysły???

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Imię: Przemek
Kontakt:

Post autor: meqqex » 29 sie 2016, 14:00

Moze manetka jest uszkodzona czyli przelacznik zespolony.
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”