Lybra - jak zastąpić drogie postojówki H6W

Anonymous

Lybra - jak zastąpić drogie postojówki H6W

Post autor: Anonymous » 14 kwie 2007, 21:13

chodzi o żarówki postojowe do lybry - po spaleniu szykałem na pierwsze jstacji, drugiej, piątej i nic , wsklepach też lipa i na końcu zamówiłem chyba w 3 sklepie i co dziwne - Rachunek 10 zł za sztukę malutkiej żaróweczki która podobno pali się co chwilke?? można ją czymś zastąpic czy po prostu przeplaciilem

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

żarówki H6W

Post autor: Łukasz » 15 kwie 2007, 10:00

Przeplaciles,??? :twisted: 8O no co ty, trzeba bylo zapytac a ASO ile chca za nia. Ja kupilem w sieci servisowej NOREAUTO(sam nie wiem jak to sie pisze) i zaplacilem 39zl za 2. To jest zarowka halogenowa wiec precz z tlustymi lapami od takiej zarowki. Zakladaj ja przez miekki papier. Swoja droga tez sie wqurwi : cenzura : m, ze cena zarowki postojowej jest tak wysoka.
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

zeppelin

żarówki H6W

Post autor: zeppelin » 17 kwie 2007, 8:13

Temat był już poruszany, to znany problem w Lanciach. Te żarówki są nietypowe, poza tym szybko się przepalają, też to miałem. Rozwiązałem problem dostosowując zwykłe żarówkipostojowe przez spiłowanie jednego bolca prowadzącego....no i zwykłe się nie przepajają tak często jak firmowe, dotyczy to także tych od świateł krótkich/długich.

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

żarówki H6W

Post autor: kartonik » 17 kwie 2007, 11:21

"zeppelin" pisze:Temat był już poruszany, to znany problem w Lanciach. Te żarówki są nietypowe, poza tym szybko się przepalają, też to miałem. Rozwiązałem problem dostosowując zwykłe żarówkipostojowe przez spiłowanie jednego bolca prowadzącego....no i zwykłe się nie przepajają tak często jak firmowe, dotyczy to także tych od świateł krótkich/długich.
Potwierdzam, potwierdzam. Szkoda pieniedzy na te halogeny do postojowek! Ja tez kupilem zwykle zaroweczki - chyba po 1 zl sztuka, spilowalem jeden bolec i swieci, ze hej...

Pozdro,

M

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

żarówki H6W

Post autor: bassman » 17 kwie 2007, 21:00

Jakie są wymiary cokołu tej żarówki?
Mogę skonstruować przetwornicę na LEDy białe, z żywotnością około 12 lat ciągłego świecenia 8) , koszt jednej nie powinien przekroczyć oryginału :D

Jakieś fotki lub coś byście dali, a najlepiej to ze dwie spalone takie żarówki, do prób miniaturyzacji przetwornicy.
Sądzę że zrobię to bez problemu, już robiłem żaróweczki na LEDach do podświetlania zestawu wskaźników, w standardowych oprawkach 8) .

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”