Lybra - płyn hamulcowy - który polecacie?

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - płyn hamulcowy - który polecacie?

Post autor: Jam_Belfegor » 05 sie 2020, 13:21

Tak płynu można dolać ale DOT musi być ten sam. Najbezpieczniej robić dolewki płynu tej samej firmy co jest (oczywiście jak się wie co jest) Czy odpowietrzać? To zależy dopuściłeś do zapowietrzenia układu np. niskim stanem. Płyn i tak pasuje zmieniać co kilka lat więc jeśli tego nie robiłeś w przeciągu paru lat, polecam zrobić. Ja bym też przyjrzał się samemu układowi, skoro pytasz o dolewkę znaczy że są braki w zbiorniczku. W szczelnym układzie nie ubywa wręcz odwrotnie bo płyn hamulcowy bardzo lubi wiązać wodę - stąd jest jego konieczna wymieniania co kilka lata. Chyba że ktoś lubi jak mu cały układ koroduje od wewnątrz oraz po paru hamowaniach jak płyn zacznie wrzeć i tworzą się poduszki gazowe, zaś hamulce tracą skuteczność. Ja już ostatnio się naoglądałem zacisków od wewnątrz przy piaskowaniu i w każdym było więcej lub mniej rdzy. Jak się porobią wżery na ściankach tłoczka albo zacisku to kiepska sprawa. Pompa ABS też nie lubi syfu.

Awatar użytkownika
BlackLybraSW
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 567
Rejestracja: 24 paź 2012, 9:29
Imię: Bartek
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Re: Lybra - płyn hamulcowy - który polecacie?

Post autor: BlackLybraSW » 05 sie 2020, 13:24

Jam_Belfegor pisze: 05 sie 2020, 13:21 Tak płynu można dolać ale DOT musi być ten sam. Najbezpieczniej robić dolewki płynu tej samej firmy co jest (oczywiście jak się wie co jest) Czy odpowietrzać? To zależy dopuściłeś do zapowietrzenia układu np. niskim stanem. Płyn i tak pasuje zmieniać co kilka lat więc jeśli tego nie robiłeś w przeciągu paru lat, polecam zrobić. Ja bym też przyjrzał się samemu układowi, skoro pytasz o dolewkę znaczy że są braki w zbiorniczku. W szczelnym układzie nie ubywa wręcz odwrotnie bo płyn hamulcowy bardzo lubi wiązać wodę - stąd jest jego konieczna wymieniania co kilka lata. Chyba że ktoś lubi jak mu cały układ koroduje od wewnątrz oraz po paru hamowaniach jak płyn zacznie wrzeć i tworzą się poduszki gazowe, zaś hamulce tracą skuteczność. Ja już ostatnio się naoglądałem zacisków od wewnątrz przy piaskowaniu i w każdym było więcej lub mniej rdzy. Jak się porobią wżery na ściankach tłoczka albo zacisku to kiepska sprawa. Pompa ABS też nie lubi syfu.
Mechanik wymieniał mi hamulce jak byłem w zakopanem i od tamtej pory miga mi co jakiś czas kontrolka ręcznego
Lybra 1,9 JTD Power
OBDII pisać na priv lub maila oczywiście okolice ZST :-)

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra - płyn hamulcowy - który polecacie?

Post autor: Jam_Belfegor » 05 sie 2020, 14:08

No to tym bardziej:
1. Zweryfikuj czy nie ma wycieków z zacisków i połączeń przewodów.
2. Uzupełnij płyn, choć jak nie masz pewności ze mechanik robi uczciwie, prewencyjnie zlałbym całość i zładował nowy płyn.
3. Odpowietrzyć układ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”