Lybra - wahacze

Awatar użytkownika
WrocQ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - wahacze

Post autor: WrocQ » 30 maja 2010, 11:46

Witam wszystkich forumowiczów ;)
Mam pytanie dotyczące waszych spostrzeżeń na temat przednich wahaczy (oryginalne, zamienne)
Ja mam jakiegoś kogucika "Wema" czy coś w tym rodzaju i jestem naprawdę niezadowolony ich nietrwałością i awaryjnością :x Przy moich rocznych przebiegach i stanem naszych ulic nie wytrzymują roku : czerwona :
Wiem że firma TRW oferuje oryginalne wahacze ale ich cena trochę hmm jak by to ując nie satysfakcjonuje.
Ostatnio przeglądając allegro znalazłem coś takiego :
:link:

I teraz pytanie do was. Co osobiście polecacie, na jakich wahaczach jeździcie i co siądziecie o tych które znalazłem na allegro??
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 12:05 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Skróciłem link

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: laminiarz » 30 maja 2010, 13:36

Tu się rodzi odwieczne pytanie co nazywamy oryginałem...
Ważna uwaga: nie pluj zanadto na Vemę, bo jak się kiedyś przekonałem ma ona nieliczne grono zażartych zwolenników...
Chcesz taniej to pytaj emilem podając VIN...

Awatar użytkownika
adamc
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 22 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: warszawa/okolice ciechanowa

Re: Lybra - wahacze

Post autor: adamc » 30 maja 2010, 17:17

no cóż... założyłem TRW do swojej Lybry SW... niestety drogie.. to prawda... teraz wolniej przejeżdżam przez wszystkie nierówności i wogóle staram się ich nie stresować, a jak długo wytrzymają na naszych drogach, Bóg raczy wiedzieć... lewy ma już rok, prawy pół roku... zobaczę ile jeszcze który pociągnie.. rocznie robię 25 tyś. km.. na razie, odpukać, wytrzymują... a drogi warszawskie, wiadomo... Bonanza miejscami...

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: laminiarz » 30 maja 2010, 17:55

TRW 376 zeta więc masz rację że jest droższy niż ten Fast za 318, ale na TRW przynajmniej spokojnie pojeździsz.

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - wahacze

Post autor: Jarek T » 30 maja 2010, 19:14

WItam
Laminiarz mam pytanie - piszesz o cenie kompletu wahaczy TRW czy 1 sztuki ? - wahacze fast z aukcji to 2 sztuki z łacznikami stabilizatora...

Mam dodatkowo pytanie - czy ktoś na forum montował wahacze fast i ewentualnie jaka jest ich trwałość ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: laminiarz » 30 maja 2010, 19:38

Fasty na aukcji na zdjęciu są dwa, ale cena jest podana za sztukę, a nie komplet.
cena TRW jest za sztukę.
Jak następnym razem będziesz szukał wahaczy, to przyślij zapytanie na emila (a nie PW) z podaniem nr VIN. Zazwyczaj udaje się dopasować coś w lepszej cenie.
O trwałości Fasta wypowiadać się nie będę, bo mam osobisty stosunek do tej firmy - czyli - byłbym nieobiektywny.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wahacze

Post autor: FXX » 30 maja 2010, 19:46

laminiarz pisze:TRW 376 zeta więc masz rację że jest droższy niż ten Fast za 318, ale na TRW przynajmniej spokojnie pojeździsz.
Skąd Ty taką cenę wziąłeś?? Ja za wahacz TRW zapłaciłem ok. 280zł za sztukę, po zniżkach. Bez zniżki wołali ok. 320zł za sztukę. Oczywiście wahacze są nowe, zakupione w sklepie motoryzacyjnym.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
laminiarz
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 286
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Katowice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: laminiarz » 30 maja 2010, 20:14

Z cennika dużego sklepu internetowego. Większość sklepów internetowych stosuje ceny zaporowe na towar który mają fikcyjnie, a zazwyczaj mają stan magazynowy 0, dlatego zawsze rzeczywista cena jest niższa niż średnia z wyszukiwarek cenowych. A na dokładne sprawdzanie ceny nie mam dziś (niedziela) czasu, ochoty i motywacji, skoro i tak nikt nie chce kupić.
Z handlowym pozdrowieniem...

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: gfu » 30 maja 2010, 22:02

WrocQ pisze:Witam wszystkich forumowiczów ;)
I teraz pytanie do was. Co osobiście polecacie, na jakich wahaczach jeździcie i co siądziecie o tych które znalazłem na allegro??
Pozdrawiam
Z całą pewnością nie są lepsze od Vemy. Nie spodziewam się żeby we Wrocławiu wytrzymały chociaż tyle co obecne. Czy jakiś sprzedawca napisze o oferowanym towarze, że nie jest "wysokiej jakości renomowanego europejskiego producenta" ? W wahaczu najważniejszy jest sworzeń, bo jak zużyją się tulejki to zawsze je można wymienić - tanie wahacze przeważnie mają kiepskie sworznie, więc wymiana samych elementów gumowych odpada. Wybór jest w zasadzie prosty. Kupujesz wahacze Vema, Fast albo inny Teknorot za połowę ceny TRW czy Delphi i wymieniasz dwa albo trzy razy częściej. Pamiętaj jednak, że wśród tych tańszych też są lepsi i gorsi - akurat Vema to pierwsza liga w tej grupie. O innych wspaniałomyślnie milczę.
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Awatar użytkownika
WrocQ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - wahacze

Post autor: WrocQ » 30 maja 2010, 22:33

Ok ok. Ale na wahacze Fasta dają 2 lata gwarancji. Na TRW tylko rok.
Więc na coś chyba dają tą gwarancje. Teoretycznie 2 lata będę miał z głowy : yesyes :

Awatar użytkownika
gfu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 06 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Lublin i okolice

Re: Lybra - wahacze

Post autor: gfu » 30 maja 2010, 22:45

WrocQ pisze:Ok ok. Ale na wahacze Fasta dają 2 lata gwarancji. Na TRW tylko rok.
Więc na coś chyba dają tą gwarancje. Teoretycznie 2 lata będę miał z głowy : yesyes :
Na wabia? Teoretycznie 2 lata tylko ją wyegzekwuj :) Ale rób jak chcesz.
G.Furtak
Ducati ST-2 /Lancia Lybra SW 2.4 JTD /Saab 90016v
Lancia. Il Granturismo.

Awatar użytkownika
lidcin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 04 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: Lybra - wahacze

Post autor: lidcin » 31 maja 2010, 0:12

Ja w tamtym roku w maju wymieniłem obydwa, kupiłem teknorot. W styczniu tego roku byłem na przeglądzie i okazało się że z lewej strony już sworzeń wybity i gumowa osłona sworznia była przerwana ( w prawdzie przejechałem całą Rumunię to się nie ma co dziwić), niedawno wymieniłem go na TRW i wczoraj byłem na przeglądzie przedwakacyjnym i ten po prawej stronie jest ok. Może podczas montażu(sam wymieniałem) uszkodziłem osłonę gumową i to było przyczyną.

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Re: Lybra - wahacze

Post autor: Egon » 31 maja 2010, 16:10

jeśli osłonka zostanie przerwana to woda robi swoje, od siebie polecam TRW a z tanszych własnie Teknorota (obecnie cena u mnie 150zł) co do reklamacji to sam pracuje w sklepie mot. i powiem wam że 95% reklamacji na części jest uznawanych tylko u nas jest takie gadanie ze napewno i tak nie uznają
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
WrocQ
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 19 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lybra - wahacze

Post autor: WrocQ » 31 maja 2010, 16:58

laminiarz pisze:Fasty na aukcji na zdjęciu są dwa, ale cena jest podana za sztukę, a nie komplet.
cena TRW jest za sztukę.
I tu muszę zaprotestować. Cena fastów które podałem to cena za KOMPLET a nie za sztukę (prawy+lewy)
I co teraz powiecie :lol:

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - wahacze

Post autor: FXX » 31 maja 2010, 17:05

WrocQ pisze:I tu muszę zaprotestować. Cena fastów które podałem to cena za KOMPLET a nie za sztukę (prawy+lewy)
I co teraz powiecie :lol:
To, że nie zmienia to faktu, że i tak jakością odstają od wahaczy TRW :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”