Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: kamil128tetryk » 04 mar 2010, 20:50

Witam wszystkich. Mam taki mały problem a mianowicie dzisiaj na parkingu usłyszałem taki bardzo dziwny dźwięk podczas manewrowania kierownicą (tak jak by rysikiem po jakiejś blasze jeździł, bardzo głośnie skrzypienie) nie ma reguły w jakim położeniu kół, raz skrzypi dłużej a raz tylko chwilkę ale ten dźwięk występuje podczas kręcenia w prawo i jak kręcę z umiarkowaną prędkością jak wolno kręcę to takiego dźwięku nie ma i jak szybko też. Wspomaganie chodzi w miarę lekko czy ciepłe czy zimne nie ma różnicy, oleju od wspomagania nie wymieniałem. Czy miał ktoś coś podobnego ??????

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: markiz » 04 mar 2010, 22:20

Pewnie nikt ci nie odpisze,bo było tego typu pytań i odpowiedzi pełno.
Poszukaj sam,mi też nie chce się wklejać tego wszystkiego.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
Bianco
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 415
Rejestracja: 18 wrz 2009, 0:01
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: Bianco » 04 mar 2010, 22:42

markiz68 pisze:Pewnie nikt ci nie odpisze,bo było tego typu pytań i odpowiedzi pełno.
Poszukaj sam,mi też nie chce się wklejać tego wszystkiego.
Nieładnie...
forum służy między innymi do pomagania, a nie do takich odpowiedzi... : zolta :
Jak już masz ochotę odpisywać a znasz odpowiedź na pytanie, to chociaż krótko ale napisz..
A tak, to nie koleżeńsko.

Ja niestety nie wiem więc nie pomogę. Ale liczę, że znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Tomek Obrazek
Teraz: Lancia Lybra 2,4 JTD 150 KM Blue Nicole
Było: AR 156 1,8 TS '00 Bianco Polare 144 KM
AR 146 1,6 Boxer 103 KM Alfa Rosso
AR 146 1,4 TS 103 KM Blue Cosmo

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: LybraSW » 04 mar 2010, 23:14

Z jakiego miejsca dochodzi ten odgłos ?? Przyczyn może być kilka. Począwszy od przegubów na maglownicy kończywszy

Polecam wjazd na podnośnik i sprawdzenie skąd dokładnie "piska"
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: Dudi » 05 mar 2010, 8:47

A w czasie jazdy przy różnych prędkościach nie "rzuca" Ci trochę samochodem???
Spradź to - przy różnych prędkościach puszczaj kierownice i patrz czy jest nieruchoma.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: kamil128tetryk » 05 mar 2010, 14:36

No właśnie nic nie rzuca samochód jedzie prosto nawet gdy puszczę kierownicę tego dzwięku podczas jazdy w ogóle nie słychać. Ja go usłyszałem dopiero na parkingu. A i muszę dodać że mam wybite tuleje gumowe na stabilizatorze(może ten stabilizator lekko się rusza przy kręceniu kołami i wydaje taki dźwięk) w poniedziałek jade wymienić więc zerknę odrazu co się dzieje z tymi kołami jest to taki dźwięk jakby jakiś element o coś ocierał zobaczymy jak dojdę co to to dam znać. Ale możecie pisać swoje sugestie może łatwiej będzie mi dojść co tak piszczy.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: Nat » 05 mar 2010, 16:11

kamil128tetryk pisze:Witam wszystkich. Mam taki mały problem a mianowicie dzisiaj na parkingu usłyszałem taki bardzo dziwny dźwięk podczas manewrowania kierownicą (tak jak by rysikiem po jakiejś blasze jeździł, bardzo głośnie skrzypienie) nie ma reguły w jakim położeniu kół, raz skrzypi dłużej a raz tylko chwilkę ale ten dźwięk występuje podczas kręcenia w prawo i jak kręcę z umiarkowaną prędkością jak wolno kręcę to takiego dźwięku nie ma i jak szybko też. Wspomaganie chodzi w miarę lekko czy ciepłe czy zimne nie ma różnicy, oleju od wspomagania nie wymieniałem. Czy miał ktoś coś podobnego ??????
:link:

:link:

:link:

:link:

:link:

:link:

Jeśli ci mało, to jeszcze dwie strony tego były.

Serdecznie polecam opcje szukaj.
1. klikasz "Szukaj"
2. wpisujesz szukane hasło: typ lancii i problem (np Lybra AND skrzypi)
3. By ograniczyć ilość odpowiedzi wybierasz tylko Forum ::: Pytania i porady techniczne:::
4. aby jeszcze zawęzić wybierasz "tylko tytuły tematów"

i masz.

Proste, pewne i bez najmniejszego problemu.
Życzę szybkiej likwidacji usterki i zapraszam do bardziej czynnego uczestnictwa w zlotach i ogólnie w życiu klubu ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: markiz » 06 mar 2010, 9:36

Bianco pisze:
markiz68 pisze:Pewnie nikt ci nie odpisze,bo było tego typu pytań i odpowiedzi pełno.
Poszukaj sam,mi też nie chce się wklejać tego wszystkiego.
Nieładnie...
forum służy między innymi do pomagania, a nie do takich odpowiedzi... : zolta :
Jak już masz ochotę odpisywać a znasz odpowiedź na pytanie, to chociaż krótko ale napisz..
A tak, to nie koleżeńsko.

Ja niestety nie wiem więc nie pomogę. Ale liczę, że znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
Kolego Bianco.Cały czas jest mowa o tym,iż zanim założysz nowy temat użyj opcji,,szukaj''.
Zakładający temat nie jest od dwóch dni na forum,tylko od października,więc nie wyjeżdżaj mi z : zolta : .
Zobacz ile Nat wkleił linków 8-O .
Swoją drogą gdybym,nic nie napisał temat by został w tyle bez odpowiedzi,a tak ,,uderz w stół a nożyce....... :nono:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

kamil128tetryk
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: Płock

Re: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: kamil128tetryk » 06 mar 2010, 15:58

Witam. Przestańcie być opryskliwi jak ktoś zakłada jakiś temat na forum nie ważne czy był poruszany czy nie to chyba robi to po to żeby się czegoś dowiedzieć. Nie miałem pojęcia że kręcenie kołami na postoju może wywoływać na tych gumach takie zgrzyty tym bardziej że podczas jazdy nic nie słyszałem. A po drugie nie jestem alfą i omegą żeby na wszystkim się znać i o wszystkim wiedzieć. A druga sprawa to taka że czytając to forum wiele osób pisze to już było poszukaj sobie. Może nie każdy umię szukać, czasami wystarczy podać jeden link tak jak zrobił to kolega Nat i wszystko staje się jasne. Dzięki wszystkim za podpowiedzi:)

Garibaldi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2010, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Odp: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: Garibaldi » 08 mar 2010, 10:41

[quote="kamil128tetryk"]Witam wszystkich. Mam taki mały problem a mianowicie dzisiaj na parkingu usłyszałem taki bardzo dziwny dźwięk podczas manewrowania kierownicą (tak jak by rysikiem po jakiejś blasze jeździł, bardzo głośnie skrzypienie) nie ma reguły w jakim położeniu kół, raz skrzypi dłużej a raz tylko chwilkę ale ten dźwięk występuje podczas kręcenia w prawo i jak kręcę z umiarkowaną prędkością jak wolno kręcę to takiego dźwięku nie ma i jak szybko też. Wspomaganie chodzi w miarę lekko czy ciepłe czy zimne nie ma różnicy, oleju od wspomagania nie wymieniałem. Czy miał ktoś coś podobnego ??????[/quote

Witaj, to typowa przypadłość układu wspomagania przy 1.9 JTD i 2.4 JTD (zakładam, że masz któryś z tych silników) Mój ojciec miał to w Doblo i sąsiad w Alfie 147. Sam tego nie naprawisz. To piszczenie powoduje jakiś ocierający się element na listwie chyba dlatego jedynie co możesz zrobić to jechać do mechanika znającego się na JTD, bo na pewno jeśli naprawia Fiaty Alfy i Lancie od razu rozpozna problem. U mojego ojca to piszczenie samo zniknęło po tym jak wpadł w dziure he he, a sąsiad po prostu jakiś element wymienił, za nieduże pieniądze. Pozdrawiam!

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Re: Lybra - dziwny dzwięk przy skręcaniu

Post autor: Krzysiek82 » 08 mar 2010, 11:14

kamil128tetryk pisze: Nie miałem pojęcia że kręcenie kołami na postoju może wywoływać na tych gumach takie zgrzyty tym bardziej że podczas jazdy nic nie słyszałem.
Hmm, mając wszystko sprawne raczej nie masz prawa słyszeć żadnych zgrzytów. U mnie możesz kręcić jak chcesz i jest cisza totalna, nawet przy otwartych drzwiach.
Garibaldi pisze:Witaj, to typowa przypadłość układu wspomagania przy 1.9 JTD i 2.4 JTD (zakładam, że masz któryś z tych silników)
Pierwsze słyszę o jakiejś przypadłości nękającej te samochody. Zresztą, co ma układ kierowniczy wspólnego z silnikiem?

Należy sprawdzić po kolei wszystkie elementy układu kierowniczego. Ważny też jest stan oleju i jego jakość. Ja też miałem różne dziwne sytuacje, ale po wymianie oleju na całkowicie nowy wszystko się uspokoiło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”