Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Awatar użytkownika
Maly
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: Maly » 15 gru 2009, 7:45

Witam Wszystkich. Mam pytanko. Czy zużyte gniazda amortyzatorów wydają głuche dźwięki przy wjeździe na nierówności ( stukot jak gdyby tłumik uderzał w podłogę, ale na pewno to nie to)?
Mariusz - LYBRA 1,8

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: DZIWNY GŁUCHY STUKOT

Post autor: Dudi » 15 gru 2009, 9:19

Zmień tytuł wg tej zasadu:
Lybra - dziwny głuchy stukot.

Co prawda najlepiej byłoby posłuchać, ale mi to pachnie zużytym łożyskiem amortyzatora (znajduje się w jego górnej części, do wymiany konieczne jest wyjęcie amortyzatora).
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Maly
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 56
Rejestracja: 08 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: Maly » 15 gru 2009, 14:26

Czy można dokupić samo takie łożysko i je wymienić, czy jednak kompletne amorki?. Dodatkowo do tego cosik bardzo piszczy jak gdyby jakiś rozklekotany zawias. ( dźwięk również z okolicy felernego amortyzatora).
Mariusz - LYBRA 1,8

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: Dudi » 15 gru 2009, 15:15

Można dokupić sam. Koszt z tego co pamiętam ok. 130 pln.
Jeśli skrzypi to do wymiany gumy stabilizatora. Też można wymienić same gumy.
Ale napisałeś piszczy. Kiedy, w jakich warunkach. Podczas jazdy, na postoju, przy jeździe po równym, przy jeździe po dziurach, progach zwalniających itp.???

Aha, żeby się upewnić że łożysko amortyzatora jest padnięte, otwórz maskę, wyłącz silnik i rozbujaj samochód - najlepiej za przedni pas (tak jak dawniej sprawdzało się amorki). Po kilku takich "bujnięciach" powinieneś słysześ stukanie z okolicy górnego mocowania amortyzatora. Jeśli nic nie będzie słychać to może być co innego.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: DeviLL » 15 gru 2009, 16:07

Ja mam w fiacie stilo podobne problemy ,ale glownie jak skrecam w prawo (jak zaciesniam to jest lepiej slyszalne) takie miarowe chrobotanie . Bylem w serwisie i niby nic nie wyszlo typu lozysko,wahacz itd , ogolnie jak sie zimniej zrobilo to te dziwne kwikniecia ucichly , bo przy przejezdzaniu roznych wyboisk tez potrafilo kwiknac . Nie chce wydawac 2-3tys na zmiane wszystkiego na przodzie , a bujanie tez nie daje zbytnich dzwiekow 8-O

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: Dudi » 15 gru 2009, 17:55

DeviLL pisze:Ja mam w fiacie stilo podobne problemy ,ale glownie jak skrecam w prawo (jak zaciesniam to jest lepiej slyszalne) takie miarowe chrobotanie . Bylem w serwisie i niby nic nie wyszlo typu lozysko,wahacz itd , ogolnie jak sie zimniej zrobilo to te dziwne kwikniecia ucichly , bo przy przejezdzaniu roznych wyboisk tez potrafilo kwiknac . Nie chce wydawac 2-3tys na zmiane wszystkiego na przodzie , a bujanie tez nie daje zbytnich dzwiekow 8-O
Przegub???? :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DeviLL
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 356
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Lybra - stukot z okolic amortyzatorów

Post autor: DeviLL » 15 gru 2009, 21:31

Raczej nie ,bo przegub daje inny dzwiek (dzieciola) ,a to co mam to takie kwakniecia , jadac na wprost tez sie pojawia przy duzym wyboju i glownie przy predkosci ponizej 30km/h.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”